Nákupní povolení přes datovou schránku

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 518

Příspěvek#376 » úte 23. lis 2021, 14:04

Mělník:
V neděli pozdě večer posláno, v úterý brzy ráno dodáno.
Bez údajů o zbrani nákupko bez prolémů prošlo. Takže cokoliv B.



jaramat
Příspěvky: 68

Příspěvek#377 » úte 7. pro 2021, 16:36

K OSZBM Jihlava jsem včera večer (6.12.) podal žádost o NP kat. B a žádost o výjimku na střelivo A-I (každou žádost samostatnou datovou zprávou), dneska po obědě (7.12.) obojí vyřízeno.

Akorát mám k tomu dotaz, na ani jednom rozhodnutí není certifikovaný podpis ani časové razítko, současně v obou rozhodnutích je odstavec o možnosti odvolání a není na nich vyznačeno nabytí právní moci (i když jsem uvedl že se vzdávám práva na odvolání), mám tomu rozumět tak, že obě rozhodnutí dosud nenabyla právní moci? Dělám to přes DS poprvé, tak s tím nemám zkušenost.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 518

Příspěvek#378 » úte 7. pro 2021, 16:52

Vlevo dole je kdo a kdy to podepsal ne?



jaramat
Příspěvky: 68

Příspěvek#379 » úte 7. pro 2021, 17:14

Killing joke píše:Vlevo dole je kdo a kdy to podepsal ne?


To sice ano, ale je to úřední dokument v elektronické podobě, který by měl být elektronický podepsaný a s časovým razítkem. A navíc na něm není vyznačeno nabytí právní moci i když jsem žádostech zaškrtl že se vzdávám práva na odvolání.



Lepra
Příspěvky: 7

Příspěvek#380 » úte 7. pro 2021, 17:15

Praha východ.
V pondělí podáno. V úterý odpoledne vyřízeno.

Tímto děkuji tomuto fóru za inspiraci a donucení si udělat datovku.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 796

Příspěvek#381 » úte 7. pro 2021, 17:22

jaramat: no pokud bys to takhle chtěl mít ve fyzické podobě, tak se tomu říká autorizovaná konverze. Dělá to třeba pošta a je to za prachy. Jinak by tohle všechno mělo být součástí PDF nebo ZFO, když si to vyexportuješ.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 518

Příspěvek#382 » úte 7. pro 2021, 17:26

Ohledně platnosti je to zde:

viewtopic.php?p=210524#p210524

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#383 » úte 7. pro 2021, 17:31

Sud píše:.....
autorizovaná konverze. Dělá to třeba pošta a je to za prachy
....


Technicky to probíhá jak ?? Zajdeš na CzechPoint a co předložíš nebo co musíš mít sebou ?

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 796

Příspěvek#384 » úte 7. pro 2021, 17:38

https://www.ceskaposta.cz/sluzby/egovernment/czechpoint/autorizovana-konverze-dokumentu

tady je návod.
Edit: Já to nikdy dělat nepotřeboval. Osobní zkušenosti s tím nemám.



jaramat
Příspěvky: 68

Příspěvek#385 » úte 7. pro 2021, 17:48

Sud píše:jaramat: no pokud bys to takhle chtěl mít ve fyzické podobě, tak se tomu říká autorizovaná konverze. Dělá to třeba pošta a je to za prachy. Jinak by tohle všechno mělo být součástí PDF nebo ZFO, když si to vyexportuješ.



Já nechci konverzi z elektronické podoby do podoby listinné. Mně se jedná o to že v rozhodnutí které přišlo do datovky ve formě pdf není vyznačeno nabytí právní moci, současně chybí elektronický certifikovaný podpis a časové razítko, což pokud se nemýlím musí být součástí jakéhokoliv úředního dokumentu v elektronické podobě.



milanvpg
Příspěvky: 98

Příspěvek#386 » úte 7. pro 2021, 17:56

Jako nejsem si úplně jistý, ale mám za to, pokud rozhodnutí přijde od úřadu datovkou, je považováno za platné a na ten PDF dokument se ani fyzický, ani elektronický podpis nedává. Stejně jako ty nepodepisujes žádost ani elektronicky, ani fyzicky, ale identifikuje tě sama datová zpráva.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#387 » úte 7. pro 2021, 18:03

jaramat: ja si proste ukladam jak pdf, tak i to zfo, v tom zfo by melo byt casove oznaceni.



jaramat
Příspěvky: 68

Příspěvek#388 » úte 7. pro 2021, 18:39

milanvpg píše:Jako nejsem si úplně jistý, ale mám za to, pokud rozhodnutí přijde od úřadu datovkou, je považováno za platné a na ten PDF dokument se ani fyzický, ani elektronický podpis nedává. Stejně jako ty nepodepisujes žádost ani elektronicky, ani fyzicky, ale identifikuje tě sama datová zpráva.


Myslím že i v elektronické podobě by tam mělo být vyznačeno nabytí právní moci. Pokud tam není vyznačeno tak to nabude právní moci za 15 dní pokud se neodvoláš nebo se nevzdáš práva na odvolání dříve, jestli se nemýlím.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 518

Příspěvek#389 » úte 7. pro 2021, 19:18

Kupoval jsem tři zbraně na čerstvá povolení a nikdo nic neříkal.
Jako samozřejmost tedy beru u žádosti zaškrtnutí vzdání se práva...

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 796

Příspěvek#390 » úte 7. pro 2021, 19:23

jaramat: co se týká nabytí právní moci, tak máš asi pravdu. Formálně by to tam být mělo. Ale jak uvádí kolegové, v praxi s tím problém nebývá. Pokud tě to ale trápí, můžeš zkusit svoje rozhodnutí u PČR reklamovat.
Co se týká podpisu a časové značky, tak to by mělo být součástí té datové zprávy (ZFO). PDF jako takové není datová zpráva.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: JirkaCV, Karlos81, Seznam.cz, stip a 22 hostů