Nákupní povolení přes datovou schránku

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#451 » pon 28. úno 2022, 11:28

Jj dobrá připomínka. Já si vše tak jako tak ukládám k sobě na pár zabezpečených míst, ale tohle mě také překvapilo.

Nicméně to chápu. Servery datovek by byly za chvilku totálně přetížené vším možným. Takže buď si zaplatíš trezor, nebo si musíš stáhnout k sobe.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#452 » pon 28. úno 2022, 11:46

"Datovy trezor" a ten jejich cenik je absolutni nesmysl. Cena uloziste tisicu zprav je nekolik haliru rocne i pro malou firmu, natoz datovy schranky. Uctovat za to desitky tisic za rok je naprosta zlodejna. Nerikam, ze vsechno musi byt ulozeno na veky, ale normalni sluzba datovy schranky by mela mit ten "trezor" na X set / tisic zprav zdarma.

Abych nebyl uplne OT, tak je sice pravda, ze je to v CRZ, ale bacha na "dlouhodobejsi" veci jako vyjimku na A-I strelivo atp. Sice je to v CRZ, ale pokud vam zrovna treba nekdo veze strelivo, tak je pro vsechny jednodussi mit to po ruce. Aby to zase nevezli zpatky (jasne, maji moznost si to zkontrolovat pred tim, ale nedavno jsem objednaval z beareky a "musel" jsem ho ukazovat).

Uživatelský avatar
FiBe
Příspěvky: 42

Příspěvek#453 » pon 28. úno 2022, 14:28

k DS: vše lze stáhnout a uložit na (pevný / přenosný / virtuální) disk, tedy jak odpověď od příslušného OSZBM, tak samotný výpis dané zprávy (formát .zfo) a samozřejmě přílohy.
Dané .zfo lze pak otevřít přes datovou schránku anebo přes různé prográmky, takže ta zpráva vám zůstane, jen není uložená na "poště" ...
+ samozřejmě je možné vytisknout a fyzicky uložit

pro paranoiky lze samozřejmě kombinovat :)



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#454 » pon 28. úno 2022, 15:35

Jj mate pravdu, mozne ulozit k sobe a zalohovat. S tim cloudem bych byl opatrny, preci jen tam je cislo ZP a pristup k datum ma treti strana + odesilani dat po siti.. No asi vetsina neresi, ale jedu domaci uloziste. Jednoduse chyba z me strany a pouceni do budoucna.
Dalsi treba kdo nevi, moc casto nenakupuje. Pres DS poslane nakupko mam zapsane v CRZ a nemusim mit papir s razitkem nakupu. To uz mi zaridila datovka a evidovana zadost. Spis ja ted nemam nic v ruce a radeji bych to vytiskle mel.. Jsem vuci uradum pochybovacny a tak 2-3 kopie vseho se snazim drzet.
A nechtel jsem mit duplicitni nakupko, coz mi bylo receno vubec nicemu nevadi.
Pro toho kdo vi asi usmevne, ja netusil :)

pro otvirani .zfp a komunikaci s urady software602 je zdarma zakladni funkce + ho pouzivaji i urady

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#455 » pon 28. úno 2022, 19:50

Vzhledem k rychlosti vystavení nákupka asi nedává smysl si ho nechat udělat rok předem. A i tak by mělo stačit vytisknuté, obchodník si to ověří a je to.

A vyjimky na zásobníky a střelivo jsem si nechal zkonvertovat na papír.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#456 » pon 28. úno 2022, 22:34

Rychlost je relativní, jeden úředník vystaví do druhého dne, druhý si to nechá ležet na stole celou zákonnou lhůtu, v jednom kraji to trvá, v druhém je to hned. Takže z mé vlastní zkušenosti se plonkovní NP rozhodně vyplatí. Nejde spoléhat na to, že to bude vždy na počkání.



janparl
Příspěvky: 21

Příspěvek#457 » úte 8. bře 2022, 15:24

Ahoj, od podání žádosti jsem měl v datovce schválené NP za dvě hodiny. Palec nahoru.
Trochu mne zaráží, že ačkoliv jsem měl požádáno o nabytí, držení a nošení, tak ve vydaném povolení není uvedené nošení. Já už si nepamatuji, jestli se to vydává až s registrací, nebo je to chyba v procesu.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#458 » úte 8. bře 2022, 16:47

Melo by to byt aso v np pokud bylo pozadano (jestli dobre chpu co myslis)

Ale meni to podle tebe neco?



janparl
Příspěvky: 21

Příspěvek#459 » úte 8. bře 2022, 17:22

Nebudu to ted resit, nakupko je platne. Az pujdu se zbrani k registraci, tak se zeptam co dal.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#460 » úte 8. bře 2022, 19:46

Co jsi měl v žádosti napsané v kolonce "Druh"? Co jsi měl zaškrtnuto jako důvod? A jakou skupinu ZP máš?



janparl
Příspěvky: 21

Příspěvek#461 » úte 8. bře 2022, 20:01

udaje o zbrani, tedy ani druh jsem nevyplnil. A duvod sport a ochrana. Skupiny mam B a E.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#462 » úte 8. bře 2022, 20:11

Pak není důvod nenosit.

Dneska jsem podával stejnou žádost. Tak uvidíme. Ale nosit nepotřebuju, chci koupit sporťák ...

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#463 » úte 8. bře 2022, 22:10

janparl: doporučuji přečíst https://www.mvcr.cz/soubor/stanovisko-k ... ukazu.aspx
a pak NP reklamovat.



janparl
Příspěvky: 21

Příspěvek#464 » úte 8. bře 2022, 23:01

Děkuji vám za info, dám pak vědět jak to dopadlo.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#465 » stř 9. bře 2022, 10:25

Tak nákupko právě dorazilo (cca 24 hodin od podání žádosti 8-) ). Je v něm povolení vlastnit, držet i nosit.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů