Nákupní povolení přes datovou schránku

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#1 » pát 2. led 2015, 17:16

Zdravím kolegové, máte někdo zkušenost s tím jak to funguje?



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#2 » pát 2. led 2015, 18:29

Dovolim si zde odkazat na prinosnou diskuzi v jinem foru, kde jsou i prakticke zkusenosti: http://goo.gl/bRP1Pc

Uživatelský avatar
Grasel
Příspěvky: 410

Příspěvek#3 » pát 2. led 2015, 19:01

Super, díky, je tam vše co je potřeba, prosím o uzamčení tématu.

není to jen Tvoje téma ;) sided



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#4 » sob 3. led 2015, 14:54

Někde (třeba Cheb) můžeš narazit s platbou - mě tenkrát tvrdili, že se musí jedině kolkama a že bezhotovostně to nepůjde. Tenkrát jsem to všechno řešil dálkově už od začátku žádostí o přesun zkoušky do Prahy. Bez datovky. Policajta jsem viděl poprvé když jsem si vyzvedával hotovej zbroják . Moje řešení bylo čistě papírový - pošta&friends, kolky jsem posílal jako cenné psaní ale datovkou by to mělo fungovat úplně stejně (nakonec od toho ta datovka je, že...)

Suma sumárum - podání datovou schránkou nemůžou ze zákona odmítnout, ale můžou vyzvat k doplnění a především k zaplacení správního poplatku - to může bejt kámen úrazu a podle různých diskusí to vypadá, že to má každé oddělení jinak. Možná by bylo fajn zkusit rozjet nějakou iniciativu a donutit PČR aby to nějak sjednotili, pokud možno rozumně :)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#5 » sob 3. led 2015, 15:10

Ony kolky se lepí přímo na žádosti. Jen někde vycházejí vstříct a nechávají to zaplatit jinak ale pak musí ty kolky podle mě nakoupit sami. Jinak chci vidět úředníka, který si dovolí ignorovat žádost podanou přes datovou schránku.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#6 » ned 4. led 2015, 00:25

V zásadě to ignorovat nelze, jelikož se jedná o podání "stejné váhy" jako osobní s podpisem. Jestliže podání splňuje náležitosti dle správního řádu, je řízení zahájeno a musí skončit určitým výsledkem. Jak vyplývá z diskuze, překážky nastávaly v případě hrazení správního poplatku, avšal dle zkušeností se zdá, že s přibývajícím počtem takto zasílaných žádostí to již některé oddělení vyřešené mají.

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#7 » stř 12. úno 2020, 12:43

Drazí kolegové, jak dlouho trvá Brnu vyřídit NP přes DS? Zkoušel jsem teď poprvé, v Pondělí poslal do datovky, peníze na účet z webu, takže špatný, takže se hned vrátily... takže jsem pohledal zde správný, který už mi ukazuje i v odeslaných platbách KřJMK, pro jistotu jsem jim hnedmdo datovky foukl vyjádření, že jo, že prachy šly na špatný, vrátily se tak se stejným VS letí na správný... a od té doby ticho po pěšině, žádná odpověď.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#8 » stř 12. úno 2020, 12:57

Nevím jak Brno, já zkoušel DS Kroměříž a měl jsem ho třetí den. Hned jsem poté podal DS vzdání se práva na odvolání.
Kupoval jsem poté později, takže nebyl v CZRu problém, ale pokud bys naběhl do obchodu s nákupkem hned ten samý den (nebo možná i druhý) po obdržení do DS, nemusí být ještě v CRZu zapsané nabytí právní moci.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#9 » stř 12. úno 2020, 15:13

Artifexi, jak kdy, ale počítej tak týden.

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#10 » stř 12. úno 2020, 18:01

Cipis: Dík, to mi stačí, potřeboval jsem vědět jestli to zkusit pushnout nebo čekat.

Je mi jasné, že priority mají jinde, nejsem přímo z Brna takže je pohodlnější hodit to do DS, prachy na účet a čekat než se tam zbytečně handrkovat navíc.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#11 » stř 12. úno 2020, 22:46

Ze začátku to bylo občas i měsíc, jako "odměna" za to, že jsme si dovolili zkoušet něco nového, byť ze zákona. Ale časem pochopili, že když se nebudou koukat na kyselé obličeje ve frontě, tak to bude lepší pro obě strany, přes ty datovky. Chvíli jim ze začátku trvalo, než si vyřídili elektronické podpisy, kvůli tomu, že je jedna jediná datovka na celý kraj ...
Jinak oficiálně ta doba je daná, do jaké to mají vyřídit, ten měsíc. Ale mají to zase dělat bez zbytečného odkladu, že ... Spíš je třeba počítat s tím, že se jim ne vždy podaří dobře to nákupko zadat do CRZ, takže pokud pak pojedeš k obchodníkovi, tak možná mu dopředu poslat číslo jednací. Stalo se mi to dvakrát, jednou jsem odjel s prázdnou, podruhé, protože jsem se trefil do úředních hodin, tak to opravili hned. A kamarádům se to už stalo též. Nicméně to jsou informace 2-3 roky staré. Hmm, už jsem dlouho nic nekupoval :D

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 181

Příspěvek#12 » čtv 13. úno 2020, 10:26

Řeším takto všechna svá nákupka mám je do 3-4 dnů (KrŘ Pardubice)

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#13 » čtv 13. úno 2020, 12:21

Pomocí Brňáků jsme prošlápli tohle i v Děčíně. Nákupko datovkou, peníze převodem. Rozhodnutí datovkou a do CRZu.
Časem se ukázal být největší problém v ověření platby, kdy "účtárna" krajského ředitelství odpovídá v řádu "až pád dnů". Proto jsme přešli na systém, kdy žádost vytisknu, podepíšu, přiložím kolek, dopíšu, že chci rozhodnutí do datovky a pošlu doporučeně. Druhý nebo třetí pracovní den mi přijde z pošty SMS, že zásilka byla doručena a ten den nebo další mám v datovce (a v CRZu) rozhodnutí.

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#14 » čtv 13. úno 2020, 17:17

Dnes došlo v 10 ráno takže Brno aktuálně 4 dny

Uživatelský avatar
DZimmy
Příspěvky: 205

Příspěvek#15 » čtv 13. úno 2020, 17:45

Nějaká zkušenost s kladenskou "pobočkou"?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů