Nákupní povolení přes datovou schránku



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#286 » úte 20. črc 2021, 10:05

Ahoj ja sem vcera ako cerstvy drzitel zbrojniho si pozadal o vyjimku nadlimitni zasobnik a vyjimku strelivo ces datovu schranku a dneska mi to doslo ze je to schvalene. Takze super. Zadne poplatky , sem neplatilm usetril sem cestu 20 km na policejni utvar v uherskem hradisti a parada. Necekal som takovou rychlost
Ode dnes budu uz vsechno resit jen cez datovku
Divne je ze nechteji po mne kolek. (Nestezuju se, jenom konstatuju) :-)



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#287 » úte 20. črc 2021, 10:11

Divné to není. :)
Poplatky jsou tady: https://www.mvcr.cz/clanek/spravni-popl ... -2021.aspx
Za zásobníky se nic neplatí a žádost o A-I výjimku s el. podpisem / datovkou také ne.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#288 » úte 20. črc 2021, 13:47

A ako sa preukazem vyjimkou na strelivo napriklad v ochode so zbranami? Musim si ist este fyzicky pre ten dokument alebo si ho mam len vytisknout z datove schranky ? Alebo musim odovzdat zbrojni prukaz aby mi to tam zapsali? Teda zeptam sa takto. Tym ze som resil tu zadost o vyjimku elektronicky znamena to ze uz nemusim nikam chodit nebo stejne musim si to vyzvednout, pripadne nechat zapsat do ZP?

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#289 » úte 20. črc 2021, 22:47

Eagg: Obchodník se podívá do CRZu a uvidí. Policie při kontrole také. Ta vyjímka je jen nabývající. Podáním žádosti a jejím schválením je zapsána v systému a platí. Ty už nemusíš nikomu nic dokládat.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#290 » stř 21. črc 2021, 00:24

Genu super. A este mam jeden dotaz. Kdyz si dam zadost o nakup zbrane B a dostanu kladnu odpoved tak take nemusim chodit fyzicky pro ten papir ale staci ze reknu obchodnikovy ze je to v CRZu, podiva se a uvidi to tam a na zaklade toho mi umozni zbran zakupit? Anebo to tady uz takto nefunguje?
Naposledy upravil(a) Eagg dne stř 21. črc 2021, 00:49, celkem upraveno 1 x.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#291 » stř 21. črc 2021, 00:31

obchodník v CRZ povoleni vidí (a viděl i dřív)

Uživatelský avatar
Long
Příspěvky: 107

Příspěvek#292 » stř 21. črc 2021, 07:38

Genu: No, bavil jsem se o tom s chlapíkem v Armedu, výjimku na A1 střelivo nevidí, má možnost jen ověřit výjimku na zásobníky. Stejně tak v Liře v Motole.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 522

Příspěvek#293 » stř 21. črc 2021, 07:55

Když objednávám střelivo A1, prijde mi žádost o zaslání "papíru". Když si jdu pro hračku (a činím tak bohužel poměrně často), tak obchodník vždy požaduje papírové nákupko, které si scanuje. Možná je to dané vnitřmím předpisem firem, možná ne všichni prodavači do CRZu vidí, nevím, ale nějak s tím nemám problém. Možná je to věcí bezpečnosti, kdyby někdo nakráčel s odcizeným ZP na kterém budou navázána nákupka. Mluvím za Prahu, pokud je to někde jinak tak pls pište.



John Galt
Příspěvky: 22

Příspěvek#294 » stř 21. črc 2021, 08:47

Výjimka na A-1 střelivo není v CRZ vidět dokud střelivo obchodník nepřevede na zákazníka a to je pozdě, tohle mi tvrdili několik prodejců. Čeká se na úpravu CRZ.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#295 » stř 21. črc 2021, 10:13

DesertEagle: Kupoval jsem teď dvakrát pistoli (Praha, Plzeň), a měl jsem vždy nákupko datovkou. Když jsem prodavači nabídl, že mu to ukážu na mobilu, tak vždycky prohlásil, ať to nehledám, že si to najde v CRZ. Při posledním nákupu jsem se tam díval dokonce s ním, protože jsme řešili, které nákupko (ze tří, které jsem tam měl), bylo nejlepší použít. Nevím, jestli u papírové verze musí obchodníci uchovávat kopii, ale tohle mi přišlo tak zákaznicky přívětivé, jak to jen šlo.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#296 » stř 21. črc 2021, 11:20

Nemusí se nic uchovávat. On to prostě nepřevede, pokud tam není platné nákupko.
Papír netřeba ukazovat, stačí jen číslo jednací toho povolení, pokud jich člověk má víc, viz. tvůj poslední nákup.
Jinak od platnosti nového zákona netřeba vůbec řešit, jaké nákupko, protože jsou už všechna stejná, takže max. podle času, aby se využilo to nejstarší (tedy + ještě setrvačností tam budou ty nesmysly jako kulovnice, puška, malorážka atd.).



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#297 » stř 21. črc 2021, 15:53

ja sem se prave dneska vratil z policii v uherskom hradisti kde sem bol po prukaz zbrane a prave na to som sa ptal ze mi pred par dnami bolo schvalene A1 strelivo a nadlimitni zasobnik. a ptal som sa ho ci si mam brat vzdy ten papir sebou, a on rikal ze vsechno (aj strelivo, aj zasobnik) vidi v CRZ. Tak ted nevym.
Ptal sem se ho vic krat a pokazde mi to potvrdil. (jo a jeste zeby si nikdy nekupil polymerovou pistoli) :) ale to uz je mimo tema :)



kolp
Příspěvky: 99

Příspěvek#298 » stř 21. črc 2021, 17:42

V principu vidi vsecko v CRZ, ale jen pokud to tam nekdo nezapomene zadat. Kupoval jsem onehda tri kvery a mel sebou 3 nakupka vytisteny z datovky. V CRZ nebylo nic...vyresil to jeden telefonat na cetniky, a hodilo se mit tistenou podobu abych nemusel lovit cislo jednaci na mobilu...



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#299 » čtv 22. črc 2021, 10:12

Dnes velké překvápko ze Sdružení. V pondělí jsem tam byl registrovat zbraň, a dnes ráno jsem dostal smsku, že mám hotový průkaz zbraně :)



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#300 » čtv 22. črc 2021, 12:52

Taky mi ho tam před dvěma týdny udělali za 3 pracovní dny (+4 pošta ;) )

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: kojak a 10 hostů