Nákupní povolení přes datovou schránku



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#211 » pon 26. dub 2021, 17:17

Na novém šediváku už je na to i kolonka, pokud jsem viděl dobře. Jestli je povinná, nemám zkušenost.



lancer
Příspěvky: 16

Příspěvek#212 » pon 26. dub 2021, 19:37

ondrush píše:prodejce nepotrebuje videt nic. obchod/predajca s licenciou si to dokaze dohledat v CRZ, sukromny predajca ti moze verit a stacit vytistene alebo staci slovom, ze nakupku mas, overit si to stejne nema jak. Prodejce ale casto chce nieco vidiet, aj ked to nepotrebuje. Ci mu staci vytistene, ktore je na urovni dobreho slova, alebo konvertovane, ale preposlana datovka, to uz je na vas, jak sa dohodnete


Díky za reakci, je mi to jasné :) Myslel jsem si to, ze je to takto.

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 168

Příspěvek#213 » úte 27. dub 2021, 06:44

ondrush píše:overit si to stejne nema jak.


Kupujícímu-soukromínkovi bez přístupu do CRZ lze buď nabídnout ten orazítkovaný výtisk z czechpointu a nebo mu lze taky poslat třeba mailem to samotné pdf od policajtů, kde si sám může ověřit elektronický podpis. Takto třeba vypadá podpis na mé zásobníkové výjimce:

podpis.PNG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



lancer
Příspěvky: 16

Příspěvek#214 » úte 27. dub 2021, 09:32

Jo souhlas, to je taky řešení přes email poslat to pdf. :)



h.ww
Příspěvky: 42

Příspěvek#215 » úte 27. dub 2021, 13:15

Jen jestli z toho NP neděláte zase zbytečnou a komplikovanou vědu

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 168

Příspěvek#216 » úte 27. dub 2021, 13:26

Asi trochu jo. Ale zas jestli není dobrý se na takovýhle ryze byrokratický zbytečnosti začít učit co je to ten elektronickej podpis... Třeba se to bude čím dál víc hodit.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#217 » stř 28. dub 2021, 09:40

Prostě to vytisknite a ukažte, doteď se ukazoval kus papíru, který bylo možné také zfalšovat. Nebo ten člověk ani nemusí vědět, zda to už neni použité to nákupko. Prostě prodávající prodává "v dobré víře" a neni povinnen ověřovat více než to, že kupující má zbrojní průkaz a papír s povolením.

Stačí si prostě ZP a nákupko vyfotit na mobil a do 10 dnů oznámit prodej na PČR, pokud to kupující neoznámí nebo měl falešné doklady nemá běžný občan jak ověřit.
Samozřejmě nemluvím o prodejnách apod. s přístupem do CRZ.



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#218 » čtv 29. dub 2021, 11:01

Brno, poslány žádosti datovkou, každou žádost zvlášť i s nákupkou.
Vše vyřízeno ještě ten den cca 5h.
Velka spokojenost s elektronickou možností a pochvala do Brna za bleskovou práci.



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#219 » čtv 29. dub 2021, 11:13

No a k nákupku, vše máte v PDF. Možnost z mobilu poslat z datovky na kupujícího. Bankovní identita s mojeID pře uložení dokumentu a zas možnost ho poslat na ověření kupujícímu. Na tabletu otevřené pdf pro náhled, atd. Můžete mít různé cloudové služby disk google, onedrive, atd. Nasdílet přístup pro kupujícího pro náhled na dokument.
Možná mohla pčr udělat nějaký qr kod na ověření nákupka kdy dojde sms certifikací k prodávajícímu, co si u něj ověří kupující.. Když by to chtěl někdo udělat bez papírově tak možností ověření platnosti nákupka je fůra. Vždyť se dá přes foťák na mobilu "skenovat" dokument do pdf a ten se zas může odeslat PČR kde s tím interně bude fungovat program... nj třeba se jednou dočkám že nebudu muset vůbec na úřady.



lancer
Příspěvky: 16

Příspěvek#220 » pát 30. dub 2021, 20:57

Tak opravdu naprosto skvělý. Datovku mám zřízenou od začátku roku online přes bankovní identitu u CSOB a spokojenost. Podano napriklad danove priznani 2020 behem chvilky a vse ok.
Ted v pondeli 26.4. podana zadost o nakupko u KRP Pardubice a ctvrtek 29.4. v datovce schvaleny dokument. Proste proc delat veci slozite. Diky :)



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#221 » pát 30. dub 2021, 23:47

Pochvalu do Brna bych neposílal, schválně, zkus poslat šedivák datovkou ... Až tohle bude fungovat, tak teprve si zaslouží pochvalu. Sice na Brně zavedli ty datovky (byť po našem nátlaku) jedni z těch prvních, ale tím pokrok zkončil.



Pekisek
Příspěvky: 2

Příspěvek#222 » pon 3. kvě 2021, 15:46

Zdravím, dnes jsem si přes datovku posílal žádost o nákupní povolení na zbraň, ale po odeslání jsem si všiml ze v datumu narození jsem udělal chybu (místo roku 1989 jsem napsal jen 198). Myslíte, že si tam tu devítku doplní a nebo mi to zamítnout a budu muset poslat znovu?



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#223 » pon 3. kvě 2021, 16:05

Přinejhorším tě požádají o doplnění, neřeš to.

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 168

Příspěvek#224 » úte 4. kvě 2021, 08:27

Buď počkat – pokud to vyhodnotí jako vadu podání, mají povinnosti vyzvat k jejímu odstranění. A nebo klidně proaktivně napsat datovkou něco jako "doplňuji svojí žádost ze dne DD. MM. 2021 tak, že zjevnou chybu v zápise mého data narození opravuji na DD. MM. 1989".



Pekisek
Příspěvky: 2

Příspěvek#225 » úte 4. kvě 2021, 18:04

Tak to žádný problém nebyl, ráno přišlo nákupko 8-) . Paráda jak rychle to bylo vyřízený.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů