Nákupní povolení přes datovou schránku



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#331 » pon 20. zář 2021, 06:18

cipis píše:Protože moc práce, protože nestandard, protože prostě proto ... Úplně stejné proto u poslání průkazu poštou, aby se nemuselo vyzvedávat, protože "proto" není na počkání. Arogance moci ...


Moc práce znamená doplnit to tak ručně, protože to není standardně na výběr v systému, aspoň takto mi to kdysi řekli u nás a nikdy s vydáním problém neměli (ani jeden z úředníků, co u nás na OSZBM pracují). Ale hodně prodejců se už divilo, že jsem to dostal, asi fakt nestandardní v ČR.



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#332 » pon 20. zář 2021, 08:07

skagerak píše:To odmitani duvodu zberatelstvi je fakt jejich omyl ... proc jim to ale nekde tak vadi nechapu (jinde to zas nevadi vubec ...)

přátelé, důvod je v zákoně §12
§12 píše:(5) Příslušný útvar policie vydá povolení vlastnit nebo držet zbraň kategorie B, pokud má k tomu žadatel řádný důvod. Za řádný důvod se považuje
a) provozování muzejnictví nebo sběratelské činnosti,
b) uskutečňování sportovní, lovecké, kulturní nebo jiné zájmové činnosti nebo příprava na povolání,
c) provozování koncesovaných živností v oboru zbraní a střeliva,
d) zajišťování ostrahy majetku a osob,
e) zabezpečování úkolů podle zvláštního právního předpisu,10) nebo
f) ochrana života, zdraví nebo majetku.

(6) Příslušný útvar policie vydá povolení k nošení zbraně kategorie B, uvádí-li žadatel důvod uvedený v odstavci 5 písm. b), c), d), e) nebo f).

Jestli jste si správně všimli, tak nemůžete dostat povolení k nošení zbraně pro provozování muzejnictví nebo sběratelské činnosti, takže když na žádosti zaškrtnete zároveň "nošení" a "sběratelství", nemůžou vám to povolení vydat.

Vypište si dvě žádosti a je to cajk.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#333 » pon 20. zář 2021, 08:10




kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#334 » pon 20. zář 2021, 10:50

Steiner: a čistě technicky, chápu to tak, že dostaneš 2 nákupka, fajn, a to mam následně tu zbraň v obchodě napsat na obě ty povolení? no vypadá to tak no, co si o tom myslíte?



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#335 » pon 20. zář 2021, 11:04

Myslim si ze mam pravdu, na mv si taky mysli ze mam pravdu, na nasem oddeleni uz si taky mysli, ze mam pravdu.... tedy mam pravdu?



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#336 » pon 20. zář 2021, 11:31

Poslední čtyři žádosti, co jsem podával datovkou v posledním půl roce, měly zaškrtnuty tři důvody: sběratelství, sportovní činnost a ochranu. Současně měly také zaškrtnuto, že žádám o povolení nabývat (vlastnit a držet) a povolení nosit.

Na každou žádost jsem dostal datovkou dva dokumenty, jeden měl titulek Povolení a v textu zvýrazněno "povolení vlastnit a držet zbraň kategorie B" a druhý měl název Rozhodnutí a v textu zvýrazněno "povolení k nošení zbraně kat. B".

V tom prvním byly jako důvody udělení povolený uvedeny všechny tři (včetně sběratelství), v tom druhém jen dva (bez sběratelství). Oba dokumenty měly stejné jednací číslo.

Ten první je to, co člověk použije při nákupu (nákupní povolení), ten druhý s nákupem nesouvisí. Protože se pro žádost o oba používá jeden formulář, který neumožňuje zvlášť odlišit důvody pro nošení a pro vlastnění, přijde mi logické, že policie použije ze zaškrtnutých důvodů jen ty, které se vztahují na danou žádost. Tedy budou ignorovat sběratelství jako důvod pro rozhodnutí o žádosti k nošení. Což potvrzuje i stanovisko MV.



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#337 » pon 20. zář 2021, 15:35

Hele, já tomu asi nerozumím, ale ty možnosti v § 12 odst. 5 jsou důvody pro vydání nákupního povolení, není to účel užívání zakoupené zbraně. Jde o to, aby mi PČR vydala povolení a já si mohl jít koupit zbraň. Proč tedy uvádět víc důvodů než jeden? Čím víc důvodů, dím víc Adidas?



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#338 » pon 20. zář 2021, 15:44

pretoze niektore zakonne dovody mozu pominut, ci uz podla sucasne platnej legislativy, alebo podla legislativy prijatej na zaklade buducich novelizacii buducimi vladami. proste cim viac dovodov vlastnit zbran mam, tym mam z toho lepsi pocit, ze mi ju vladnuci rezim dovoli ponechat



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#339 » pon 20. zář 2021, 19:15

Steiner píše:[quote="skagerak"]To odmitani duvodu zberatelstvi je fakt jejich omyl ... proc jim to ale nekde tak vadi nechapu (jinde to zas nevadi vubec ...)

přátelé, důvod je v zákoně §12
[quote="§12"]
(5) Příslušný útvar policie vydá povolení vlastnit nebo držet zbraň kategorie B, pokud má k tomu žadatel řádný důvod. Za řádný důvod se považuje
a) provozování muzejnictví nebo sběratelské činnosti,
b) uskutečňování sportovní, lovecké, kulturní nebo jiné zájmové činnosti nebo příprava na povolání,
c) provozování koncesovaných živností v oboru zbraní a střeliva,
d) zajišťování ostrahy majetku a osob,
e) zabezpečování úkolů podle zvláštního právního předpisu,10) nebo
f) ochrana života, zdraví nebo majetku.

(6) Příslušný útvar policie vydá povolení k nošení zbraně kategorie B, uvádí-li žadatel důvod uvedený v odstavci 5 písm. b), c), d), e) nebo f).[/quote]
Jestli jste si správně všimli, tak nemůžete dostat povolení k nošení zbraně pro provozování muzejnictví nebo sběratelské činnosti, takže když na žádosti zaškrtnete zároveň "nošení" a "sběratelství", nemůžou vám to povolení vydat.

Vypište si dvě žádosti a je to cajk.[/quote]A odstavec 7 jsi uz nestihl precist?
(7) Na žádost žadatele se povolení podle odstavců 5 a 6 vydá jedním rozhodnutím. Tato povolení lze rovněž vydat současně s rozhodnutím o vydání zbrojního průkazu nebo zbrojní licence

Pokud si to prectes, tak zjistis, ze odstavec 5 je o vlastneni a drzeni a odstavec 6 o noseni. Chce to cist az do konce.


Odesláno z mého SM-M515F pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#340 » pon 4. říj 2021, 10:23

Tak jo, před týdnem jsem dostal výzvu k odstranění vad. Kde ve výzvě bylo.

V ustanovení § 12 odst. 6 je stanoveno: „Příslušný útvar policie vydá povolení k nošení zbraně
kategorie B, uvádí-li žadatel důvod uvedený v odst. 5 písm. b), c), d), e) nebo f).“ Z uvedené citace
jasně vyplývá, že kromě důvodů provozování muzejnictví nebo sběratelské činnosti jsou důvody
pro nabývání vlastnictví a držení shodné s důvody nošení. Požadovaný důvod - k provozování
muzejnictví nebo sběratelské činnosti dle § 12 odst. 5 písm. a) zákona o zbraních - nošení zbraně
neumožňuje.


Moje odpověď byla odkaz na právní stanovisko MV a citace ze stanoviska, že všechny 3 důvody na NP mít lze a to bez negativního dopadu co se nošení a použití zbraně týče. A že dle tohoto stanoviska moje žádost žádnou vadu nemá. No a dneska přistálo NP v datovce na povolení vlastnit, držet a nosit pro všechny 3 důvody.
3x sláva za každý důvod :)



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#341 » pon 4. říj 2021, 10:45

Tak to je velka parada! Skoda, ze taketo martyrium treba prejst na kazdom OSZBM zvlast a po vymene lokalneho personalu vsetko znovu. A to len kvoli spatnemu vykladu zakona a implementacii systemu

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#342 » pon 4. říj 2021, 10:46

Super. Díky ti za všechny ostatní co to teď budou mít bez potíží, jelikož jsi "dovzdělal" úředníka na OZSBM. :clap: :clap: :thumbup:

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#343 » ned 17. říj 2021, 19:00

Jde do formulářů na vyjimky a nákupko stažených z MV vložit v Acrobat Readeru elektronický podpis ?

Už se tu chvilku snažím a stále se mi to nepovedlo podepsat, jako by tam to pole prostě nebylo :-(

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#344 » ned 17. říj 2021, 19:05

Jelikož jsme v tématu o datových schránkách, tak podpis netřeba.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#345 » ned 17. říj 2021, 19:16

Jj, není potřeba.

Jinak v Readeru se to dává přes certifikát, ne podpis :D Ale v tomto případě je to naprosto zbytečná práce.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 12 hostů