Praktická část zkoušky OZ – co Vás může potkat

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#6286 » sob 9. črc 2022, 17:01

Pokud jsi to slyšel od lidí co neuspěli, tak ti si to vždy přikrášlují.
Pokud se komisaři nechovají korektně, může si na ně kdokoli stěžovat, ale to vyžaduje už nějakou práci a snahu navíc. Jednoduší je blbě kecat u piva a mlátit do klávesnice.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#6287 » sob 9. črc 2022, 17:19

JYbour, nedam ruku do ohne za vsechny komisare, ale sam za,sebe - zkousim v souladu s predpisy
(A uderniky neresim, zbrane nejsou moje a provozovateli na,sebe vydelaji (fakticky jsem se I na to tema hadal s provozovatelem co se bal o uderniky, ale pokid je nekdo naucen na rany jistoty tak po nem nebudi chtit neco jineho, ale vsechny poucim o vsech pripustnych moznostech u vsech zbrani (rana jistoty, vypusteni, otevreni, zlomeni, zajisteni ...)
A co pripousti predpis pripoistim I ja.

Tak jak tak je tve tvrzeni jako celek nepravdive.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#6288 » sob 9. črc 2022, 18:50

Tedy já nevím, ale rána jistoty je rána jistoty a není mi líto ji dát ani se svými vlastními zbraněmi. Podle mě je nezastupitelná a bez ní bych zbraň nikomu dalšímu nepředal. Diskutovat o riziku pro uderníky je jen na pozdvihnutí obočí a zakroucení hlavou.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#6289 » sob 9. črc 2022, 21:41

Asi se za tu dobu něco změnilo. Nevím, jak dřív, ale mě nedávno nový úderník vyšel u PPQ na osm stovek i s poštovným a to si myslím, že měl vydržet podstatně víc sušení.
Příjem za jeden den zkoušek je zhruba o řád vyšší.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#6290 » sob 9. črc 2022, 22:58

JirkaCV
Přesně tak. Střelnice kam jezdím zkoušet berou od 600 kč do 1000 kč. ( ty podle mého korektnější berou prachy pouze od těch co projdou testem) ty ostatní od všech. Mimo jedněch zkoušek při koroně, jsem neměl míň lidí než 10 nikdy. |takže střelnice na ty zápalníky vydělá v pohodě. Pokud by někde byl problém s ránou jistoty, tak bych daný střelnici věnoval opravdu hodně úsilí v podobě loby, klidně i na |MV, aby byla ze zkoušek vyřazena.

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 281

Příspěvek#6291 » sob 16. črc 2022, 09:48

Já bych jen doplnil, že na zkoušky nosí zbraň většinou komisař a střelnice jen kasíruje za prostor. Navíc "rána jistoty" je prostě jasný termín a všichni přesně víc oč kráčí. Nedokážu si představit, že na IPSC, LOSu, KVZ a jiných závodech, po ukončení úlohy by ti rozhodčí dal na výběr, jestli ránu jistoty nebo nějaké popuštění bicího mechanizmu na ozub :o))



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#6292 » sob 16. črc 2022, 10:26

scorpions.cz píše: ...Pokud by někde byl problém s ránou jistoty, tak bych daný střelnici věnoval opravdu hodně úsilí v podobě loby, klidně i na |MV, aby byla ze zkoušek vyřazena...


Tahle (resp obdobna - resit na prislusnem oddeleni PCR) varianta byla taky "na stole", a momentalni reseni pokud by provozovatel narusoval/neumoznil radne probehnout prakticke casti, ze se po vyhodnoceni testu poslou vsochni "dom" a prakticka jindy jinde (s doporucenim at se na provozovatele obrati s nahradou nakladu)
Spis mne taky stvalo, ze pokud mel provozovatel nejake pripominky, tak to mel resit jinak nez zpusobit "dusno" pred uz tak nervoznimi uchazeci (nekteri)....

Milkyway píše:Já bych jen doplnil, že na zkoušky nosí zbraň většinou komisař...


Nevim, jestli mas celorepuikovou statistiku, predpis to neupravuje ci jsou zbrane, ale ja svoje nedaval nikdy ( mam" zkouskove zbrane" ale nevozivam je).

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#6293 » sob 16. črc 2022, 15:06

Milkyway : Nevím, kde na to chodíš. Zbraně naopak obvykle poskytuje střelnice. Ve StČ je to tak všude.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#6294 » pon 18. črc 2022, 15:47

marinakus: No já potkal komisaře dva. První přivezl zbraně svoje - opravdu letité. A přimo si vyžádal "nedávejte ránu jistoty, jsou to moje zbraně". Druhý komisař neřešil, ale těžko řict byl jsem na jiné střelnici, zbraně byli ještě před zkouškou k dispozici. Nicměně při faktické zkoušce přibyla na stole i cz82/83. A myslím že ta CZ 75 byla taky jiná. Olomoucký kraj.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#6295 » pon 18. črc 2022, 18:52

Dragunov : Někdy mám dojem, že na Vysočině a na Moravě platí jiný zbraňový zákon než v Čechách. Samozřejmě si mohu přivézt zbraně svoje. Ale nemohu chtít vyžadovat absenci rány jistoty. A proč bych měl nějak narušovat zavedený řád kdo zbraně fyzicky poskytuje, pokud bude vše dle zákolna?



PetKar
Příspěvky: 41

Příspěvek#6296 » úte 19. črc 2022, 09:43

Olomoucký kraj-reálná zkušenost. Komisař při ZOZ akceptoval, vedle mířené rány jistoty, i mířené vypuštění kohoutu zbraně přes palec (CZ75), odložení malorážky s otevřeným závěrem bez předchozí rány jistoty, odložení “zlomené” brokovnice s hlavněmi do bezpečného prostoru než předchozích ran jistoty (2 hlavně, 2 rány). Samozřejmě po předchozím úplném provedení kontroly zbraní (zásobník, nábojová komora, šachta zásobníku). 2 dozorující policisté s tím neměli žádný problém.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#6297 » úte 19. črc 2022, 10:37

Otevrena malorazka a zlomena brokna jsou dle predpisu ok, takze by to pochopitelne akceptovat mel
Vypusteeni pres palec (cz75) taky, jen mne zaujalo to souslovi "mířené vypuštění" ( ze hlaven smeruje bezp smerem je jasne)

Uživatelský avatar
EmielRegis89
Příspěvky: 40

Příspěvek#6298 » úte 19. črc 2022, 13:06

Osobní zkušenost ze zkoušek ... střelnice poskytla zbraně, konkrétně u malorážky správce při rozpravě upozornil na to, aby NIKDO nedával na malorážce ránu jistoty. Komisař ale řekl, že nemůže nikomu přikazovat jak dělat/nedělat vybití zbraně takže rána jistoty se bude dělat podle toho, jak je kdo naučený...



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#6299 » úte 19. črc 2022, 16:31

Takový přístup komisaře se mi líbí.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#6300 » úte 19. črc 2022, 16:44

Podle všeho je úderník na malorážce háklivý, víc než je zdrávo. Ale dá se bezpečnost zajistit jinak. Bez závěru to prostě střílet nebude, ani kdybych se hodně snažil. Totéž u zlomené brokny.

U pistole se to rovná závěru na záchytu, ale ten se může rychle vrátit zpátky. Takže těch podmínek musí být víc a rána jistoty je prostě jistota.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů