Odevzdání ZP správci střelnice



pavelg
Příspěvky: 3129

Příspěvek#346 » sob 16. pro 2023, 18:29

monk píše:
pavelg píše:Kartickari netrvaji na te konkretni forme karticky. At je mensi, vetsi, ctvrtcova, kulata...
Jen at je overitelna okem s platnosti 5 let.

ale to uz jsme jednou resili, ty nepoznas ze ta karticka je paltn. Jako chytnou te za chlas, ale ty jim nevadas ridicak (zbrojak) a do konce platnosti tech dokladu, pred okolnim vypadas, že mas vsechny doklady v cajku. Klidne tomu cloveku pujcis auto/prodas zbran/pustis ho na strelnici.


Moje karticka ma vyznaceno, do kdy je platna. Pokud organ provede ukon a zbavi me opravneni, bude mi to sdeleno a karticka odebrana.
V pripade akutniho rizika muze policie zbrane zadrzet.

Tak mi prosim vysvetli, co resis za problem a proc je pro tebe tak klicove, aby bylo vsechno online.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 698

Příspěvek#347 » sob 16. pro 2023, 18:36

A na co proboha tu karticku, karticky mate?
Jen ji ukazujete na strelnici nebo max v obchode pri koupi streliva, jinak se s ni muzete vyfotit.
Je to totalni prezitek z minuleho stoleti.

Trosku OT, ale je to.obdoba platebni karty v telefonu. Ja jsem s fyzickou kartou neplatil.uz vice jak sest let a to s kartou v telefonu platim.skoro kazdy den.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 698

Příspěvek#348 » sob 16. pro 2023, 18:45

A jeste dalsi, co by mohla digitalizace vyresit.
Kliknu na moji zbran, ze ji predavam do drzeni jinemu drziteli ZP a je to. Kdyz mi ji bude chtit vratit klikne opet on a mam ji zpet.
V CRZ by o tom byly jasne zaznamy a nebyl by zadny problem.
Stejne tak treba prodej, opet kliknunu u sebe ze prodavam tomu druhemu a ma ji.

Tohle vsechno by slo vyresit a vsem by ubyla prace.



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#349 » sob 16. pro 2023, 19:24

A nebylo by lepší se nechat rovnou očipovat? .... Pak se nemusíš tahat ani s telefonem



pavelg
Příspěvky: 3129

Příspěvek#350 » sob 16. pro 2023, 19:29

Destructor píše:A na co proboha tu karticku, karticky mate?
Jen ji ukazujete na strelnici nebo max v obchode pri koupi streliva, jinak se s ni muzete vyfotit.
Je to totalni prezitek z minuleho stoleti.

Trosku OT, ale je to.obdoba platebni karty v telefonu. Ja jsem s fyzickou kartou neplatil.uz vice jak sest let a to s kartou v telefonu platim.skoro kazdy den.


Pri nakupu zbrane ci streliva. A na strelnici.



Carloss
Příspěvky: 2975

Příspěvek#351 » sob 16. pro 2023, 19:52

Destructor píše:A na co proboha tu karticku, karticky mate?
Jen ji ukazujete na strelnici nebo max v obchode pri koupi streliva, jinak se s ni muzete vyfotit.
Je to totalni prezitek z minuleho stoleti.

Trosku OT, ale je to.obdoba platebni karty v telefonu. Ja jsem s fyzickou kartou neplatil.uz vice jak sest let a to s kartou v telefonu platim.skoro kazdy den.

S platební kartou v mobilu NEJDOU vložit peníze přes bankomat!! Ha!!



Carloss
Příspěvky: 2975

Příspěvek#352 » sob 16. pro 2023, 19:56

Destructor píše:A jeste dalsi, co by mohla digitalizace vyresit.
Kliknu na moji zbran, ze ji predavam do drzeni jinemu drziteli ZP a je to. Kdyz mi ji bude chtit vratit klikne opet on a mam ji zpet.
V CRZ by o tom byly jasne zaznamy a nebyl by zadny problem.
Stejne tak treba prodej, opet kliknunu u sebe ze prodavam tomu druhemu a ma ji.

Tohle vsechno by slo vyresit a vsem by ubyla prace.

Tohle funguje za splnění určitých podmínek: 1. máš chytrý mobil, 2. máš ho nabitý, 3. máš k dispozici signál sítí, 4. není ta síť zhroucená, 5. nejsou zhroucené datové servery, 6. nejsou zhroucená úložiště s daty. To je jen stručný výčet toho, co se může snadno podělat... A taky se to děje. Všechno z toho se děje celkem běžně.

Proto by jako základní systém měl být fyzický a elektronický jako nadstavba.



Carloss
Příspěvky: 2975

Příspěvek#353 » sob 16. pro 2023, 19:59

pavelg píše:
Destructor píše:A na co proboha tu karticku, karticky mate?
Jen ji ukazujete na strelnici nebo max v obchode pri koupi streliva, jinak se s ni muzete vyfotit.
Je to totalni prezitek z minuleho stoleti.

Trosku OT, ale je to.obdoba platebni karty v telefonu. Ja jsem s fyzickou kartou neplatil.uz vice jak sest let a to s kartou v telefonu platim.skoro kazdy den.


Pri nakupu zbrane ci streliva. A na strelnici.

No... na střelnici a v obchodě to může fungovt elektromicky. Ale mezi námi střelci... bych preferoval ty kartičky. A vzájemné obchodování se zbraněmi zase tak běžně asi nikdo z nás nedělá, abychom tu kartičku tahali běžně s sebou. Jen na daný obchod bych to viděl jako velmi vhodné.



pavelg
Příspěvky: 3129

Příspěvek#354 » sob 16. pro 2023, 20:38

Carloss píše:
pavelg píše:
Destructor píše:A na co proboha tu karticku, karticky mate?
Jen ji ukazujete na strelnici nebo max v obchode pri koupi streliva, jinak se s ni muzete vyfotit.
Je to totalni prezitek z minuleho stoleti.

Trosku OT, ale je to.obdoba platebni karty v telefonu. Ja jsem s fyzickou kartou neplatil.uz vice jak sest let a to s kartou v telefonu platim.skoro kazdy den.


Pri nakupu zbrane ci streliva. A na strelnici.

No... na střelnici a v obchodě to může fungovt elektromicky. Ale mezi námi střelci... bych preferoval ty kartičky. A vzájemné obchodování se zbraněmi zase tak běžně asi nikdo z nás nedělá, abychom tu kartičku tahali běžně s sebou. Jen na daný obchod bych to viděl jako velmi vhodné.


Ja jsem tak nakoupil asi vetsinu.



cipis
Příspěvky: 2140

Příspěvek#355 » sob 16. pro 2023, 21:03

Může to tu někdo zamčít? K té nesmyslné, stále dokola běžící, debatě o papírech/plastech a internetových průkazech je tu jiné vlákno. Komu se něco nelíbí, tak sice pláče pěkně, ale na špatném hrobě. Na to má své volené zástupce v příslušných institucích.



monk
Příspěvky: 186

Příspěvek#356 » sob 16. pro 2023, 21:10

pavelg píše:
monk píše:
pavelg píše:K....


Moje karticka ma vyznaceno, do kdy je platna. Pokud organ provede ukon a zbavi me opravneni, bude mi to sdeleno a karticka odebrana.
V pripade akutniho rizika muze policie zbrane zadrzet.

Tak mi prosim vysvetli, co resis za problem a proc je pro tebe tak klicove, aby bylo vsechno online.


Asi blbe ctes. Ano karticka ma platnost, ale kdyz prijdes o opravneni a nikdo ti nevezme karticku tak pro vsechny ostatni kdo nema pristup do CRZ jsi stale opravnen ke vsem ukonum, i kdyz podle zakona uz ne. V klidu ti na naplatnou karticku ( ano datup platnosti stale platne) prodam zbran, nebo te pustim na strelnici atd.



pavelg
Příspěvky: 3129

Příspěvek#357 » sob 16. pro 2023, 21:38

Stejne jako s ridicakem, pasem a obcankou, ne?
Prece musi probehnout proces, rozhodnuti, to mi bude sdeleno a karticka odebrana. Pripadne mařenka.

Nebo hraji roli sekundy? Pak muze policie zadrzet zbrane i doklad.



Carloss
Příspěvky: 2975

Příspěvek#358 » sob 16. pro 2023, 21:51

Online je pořád dobré jen jako doplněk. Jak jsem psal z mnoha technických důvodů to může nefungovat a taky se tak děje. Tuhle třeba nefungovala online platba v hotelu, kde jsem byl. Pak je ti celý online k hov... ničemu. Howg



dan
Příspěvky: 331

Příspěvek#359 » sob 16. pro 2023, 22:00

pavelg píše:Prece musi probehnout proces, rozhodnuti, to mi bude sdeleno a karticka odebrana.
Ne vzdy je k zaniku platnosti zbrojniho prukazu nutne aby probehlo spravni rizeni. I kdyz probehne, ne vzdy se o nem musis dozvedet. A neposledny ne - odebrani dokladu neni podminkou toho, aby se doklad stal neplatnym (at uz na zaklade spravniho rizeni nebo bez nej). Debata by byla kratsi a mene vzrusena, kdybysis ty zakony precetl.

Carloss píše:Takže chceš říct, že bude OK pustit si na střelnici jakýkoli nemehlo jen na základě prohlášení že je střelec??
Netusim, jak ty na sve strelnici poznavas, ze navstevnik je nemehlo. Moje zkusenost je, ze tohle mi zbrojni prukaz proste nerekne a k tomuhle ucelu se u nas nepouziva. Pripoustim, ze jestli vase strelnice umoznuje jen statickou strelbu ze stavu, pak se asi s kontrolou zbrojaku vystacit da, takovahle strelnice unese znacnou miru nemehlovitosti. U nas se ale strili z plochy, do vice smeru, ve vice lidech. Ja potrebuju vedet, ze ten clovek opravdu umi se zbrani bezpecne zachazet - za kazdych podminek a mezi lidma, nikoli jen v sterilnim prostredi koje. A to nepoznam z toho, ze ma zbrojni prukaz. Dokonce ani z toho, ze je policista. Me je v tomhle ohledu zbrojni (i sluzebni) prukaz k nicemu.

A proto vitam, ze zmizi povinnost a nahradi ji moznost. A je mi fuk, jestli je doklad zalaminovany nebo ne. Doklad jako doklad.



Carloss
Příspěvky: 2975

Příspěvek#360 » sob 16. pro 2023, 22:09

Ve své demagogii zaměňuješ pojmy. Já napsal "jakékoli nemehlo". Ty sis z toho zase vzal jen kousek... jen abys dokázal svou pravdu. On je totiž rozdíl mezi "jakýmkoli nemehlem" a "nemehlem se zbrojákem". A schválně... jestlipak víš, jaký ten rozdíl je?

A konečně jsi použil slovo "možnost". To je totiž to zásadní o čom se tu furth bavíme. Jen upozorňuju, že NENÍ doklad jako doklad. To by asi kde co bylo jen na cáru papíru, ale ono není, viď. Proč asi.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ante, Carloss, fifal, SunWuKung a 4 hosti