Zkouška odborné způsobilosti - jen reálné zkušenosti



flowingCZ
Příspěvky: 8

Příspěvek#331 » čtv 28. bře 2024, 15:50

Kapslovna, 28.3.2024, komisař pan Seifert...

Dnes docela nával lidí - asi 20, z toho asi 4 na opakovací praktickou. Z teorie neudělali tři, pak manipulace. Pan komisař dle výpovědi snad všech naprosto férový, nestresoval, nepodrážel a kromě jednoho člověka snad prošli všichni (nevyndal zásobník a ano - podá vám zbraň i se zásobníkem). Při manipulaci u většiny lidí chtěl pistoli i malorážku (kdkokoliv měl B, dostal k manipulaci i malorážku). Trvalo to docela dlouho, ale nedalo se nic dělat.
Střelba už se neokecá, buď se nastřílí nebo ne. Klasicky CZ75 pro Éčkaře, nejdříve si pozvali C-čkaře, ale měli jsme tam jen 2. Další dva co původně měli jít na C si to rozmysleli a Céčko si dali škrtnout. Nastřílel jsem tak tak, z nervozity se přece jen trochu třásli ruce, ale nakonec v kapse :)



XeroRBattleR
Příspěvky: 1

Příspěvek#332 » pon 15. dub 2024, 10:36

Datum: 11.4.2024
Místo: Střelnice Karlov, Plzeň
Zkušební komisař: Mgr. Jiří Vaněk
Skupiny: A,B,E
Počet uchazečů: 13 + 2 opravkáři (9 + 1 uspěli)
Zbraně: CZ 75 B, malorážka, broková dvojka - manipulace CZ 75 B a malorážka, střelba CZ 75 B

Příprava: Drillování v appce a na zbraně kvalitně, kurz na LEIKO, návštěva Karlova před zkouškou

Popis: Sraz v 9:00, test začátek 9:30, komisař uvolňoval atmosféru. Po teoretické části čekání na výsledky - 3 vypadli.

Komisař pak předvedl co od nás očekává a ukázal jakým způsobem probíhá rozborka daných zbraní. Zdůraznil věci za které vyhazuje. Poté postupně všichni manipulace, první vypadl kvůli prstu ve spoušti, já byl druhý (šlo se dle pořadí v papírech) a manipulace s CZ 75 B - závady selhač a slabá rána. Pak slabá rána s malorážkou. Díky tréninku v LEIKO v pohodě, komisař vypadal spokojeně.

Pak přišlo dlouhé čekání na střelby, před kterými jen komisař zopakoval povely a řekl kdo z čeho bude střílet (C - dlouhá kulová a dlouhá broková, E - krátká kulová), zde jsem šel první, nástřelné krásné. Pět ostrých nebylo tak hezkých (9,9,8,8,7 se špatným soustřelem), zřejmě nervy. Komisař pogratuloval a čekalo se na ostatní. Jeden opravkář nenastřílel malorážku.

Po střelbách komisař vyřídil administrativu a pak začal postupně předávat papíry a začali jsme se rozcházet. Odchod ve ~14:30.

Musím říct, že ač mám z jakékoliv zkoušky velké nervy, díky osazenstvu Karlova a hlavně díky panu komisaři to bylo snesitelné a musím ho pochválit za vstřícný, ale zároveň profesionální přístup.



blur
Příspěvky: 1

Příspěvek#333 » stř 22. kvě 2024, 13:25

Datum: 7.5.2024
Místo: střelnice sladovna, Mýto (je tam fakt kosa)
Zkušební komisař: Mgr. Sklenář
Skupiny: A,B,E
Počet uchazečů: 13 (3 opravkáři) (4 neuspěli)
Zbraně: CZ 75, malorážka, broková kozlice - manipulace CZ 75, střelba CZ 75

Příprava: Drillování v appce a na zbraně kvalitně, kurz na Karlově, poté několikrát návštěva střelnice na Karlově (co si budem, někdy mi to šlo někdy vůbec, řekla bych čím dal tím hůř), návštěva Mýta 2x před zkouškou

Popis: Sraz v 9:00, čekání na komisaře, komisař uvolňoval atmosféru, policistky taky velmi příjemné Po teoretické části čekání na výsledky - 2 vypadli.

Komisař pak popsal co od nás očekává. Zdůraznil věci za které vyhazuje. Poté postupně všichni manipulace (šlo se dle pořadí v papírech). Měla jsem pouze manipulaci s CZ 75 - závada “zádržka” . Rozborka CZ 75, popis částí. Všichni zúčastnění, kromě holčiny co si dělala B (malorážka) a druhé co dělala C (malorážka a brokovnice). Všichni pouze krátkou - manipulace, závady. Vypadl 1 - záměna závad.

Pak se šlo na střelby, před kterými jen komisař zopakoval povely a řekl kdo z čeho bude střílet (C - dlouhá kulová a dlouhá broková, E - krátká kulová, holčina s B malorážka). Vzala jsem si nástřel, vse v terči. Pri prohlídce mi správce střelnice poradil kam lip mířit. Tak jsem šla na ostrý a krom 3. která mi někam ulítla úplně pryč, vše kolem černého. Komisař moji snahu ocenil slovu “vy jste to pojala jako rychlostřelbu” (no nebudu cekat, než se mi začnou třást ruce, jako pri rozborce). Vypadl 1

Po střelbách komisař vyřídil administrativu a pak začal postupně předávat papíry a začali jsme se rozcházet.
Někteří jsme si tam dali ještě pozdní oběd kolem 14:00

Musím říct, že mě překvapil počet žen a určitě jsem nebyla jediná (5 ze 13). Sešli jsme se dobrá skupina. Kdy holčina, která si dělala B kvůli závodům, (17 let) nás tam všechny uklidňovala. Radila co a jak. Nejvíc nas asi stmelilo čekání na praktickou (kdy jsme si z toho udělali debatní kroužek o všem) a na střelby (kdy sme se mačkali na točivým schodišti a dělali srandicky).
Pan komisař byl velmi tolerantní, samo v mezích, a lidský. Akorát ho tedy rozmrzela zima na střelnici a neodpovídající terče (visíc, ne stojíc). Správce střelnice nás tam taky chlácholil a občas nějaký vtípek. A policistky byly také super. Za me hodne dobra souhra vseho, ale znova už bych to nemusela.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti