Zkouška odborné způsobilosti - jen reálné zkušenosti



John Galt
Příspěvky: 22

Příspěvek#226 » sob 8. úno 2020, 12:01

Datum 16.1.2020
Místo: Trigger Service, Brno
Komisař: Šebela+ policista
Skupiny: A+B+E
Cena: 1300+600 komisaři
Příprava: Trigger service

Na zkoušku přišlo cca 20 lidí plus 2 na opravu praktické části. Po testech 2 skončili zbytek pokračoval praktickou. Před praktickou komisař vysvětlil jaké bude dávat pokyny. Na ráně jistoty trval. Upozornil, že se bude ptát i na názvosloví částí zbraní. Manipulace byla rozdělená podle skupin. Kdo měl jen E ten manipuloval jen s pistolí, kdo měl B měl pistoli a malorážku. Na manipulaci i na střelbu CZ75. Nástřelné jsem si nebral. Dal jsem si se střelbou na čas a vše v černém. Hned jsem dostal potvrzení o odborné způsobilosti a odcházel jsem. Než jsem se dostal na řadu tak jedna paní nenastřílela.



Lemirosu
Příspěvky: 1

Příspěvek#227 » čtv 13. úno 2020, 22:32

Datum 13.2.2020
Místo Magnum klub Jirkov
Komisař Jaroslav Hotový
Skupiny A+B+E
Cena 600+1500
Příprava švagr co má zbrojak

Na zkoušku přišlo 10 lidí plus jeden co opakoval manipulaci. Už od začátku nás komisař velice uklidnil svým postojem a že nebude dělat žádný seky o kterých se dočetl a upřímně nechápal...Testy všech 10 lidí za plný počet. Řekl že to ještě nezažil...Šel jsem na řadu třetí a vlastně kromě prstu na spouští a bezpečného prostoru nechal všechno na vás a pouze upozornil,když se mu něco nezdálo. Mne neupozornil na nic. Pouze kýval. Potom rozborka jedna závada měl jsem zadrzku trvalo to asi 3 minuty a pak už jsem střílel...Nedovedu si představit,že by to někdo nedal. Ale samozřejmě to nevím. Každopádně myslím že takový komisař je na svém místě. Bylo to příjemně strávené dopoledne. Takže za mne. Pořádně se připravit a nemůže vás nic překvapit-minimalne u tohoto komisaře. Hodně štěstí všem uchazečům



lukowicz
Příspěvky: 50

Příspěvek#228 » čtv 20. úno 2020, 17:13

Datum 20.2.2020
Místo: Střelnice Petřvald, Petřvald u Karviné
Komisař: p. Kosiec + 2x policista/ka
Skupiny: A+B+E
Cena: 1500+600 komisař
Příprava: Corrado Ostrava

Na začátku nás bylo 12. 2 odešli po teorii, chybělo jim po jednom bodu do minima. Při manipulaci komisař skvělý člověk, jednal s námi jak s děckama ve školce abychom vše pochopili :) Pomalu, nespěchat, v klidu času je dost. Policisté pokašláváním napovídali když už člověk pomalu dělal chybu, takže taky skvělí. Ti co měli hotovo debatovali o tom jak dostanou vyjímky na A, nicméně zrovna šla policistka kouřit a že prý se s tím máme rozloučit, nedostaneme nic :D :D No nakonec z manipulace 1 kousek přijede za 14dní na opravky. Každopádně pokud se člověk připraví a absolvuje kurz , tak to musí jít. Proto v práci a všem možném razím heslo: Slovo nejde neexistuje, buď nechci nebo neumím!!!

PS: Ještě bych chtěl upozornit a poprosit adminy tohoto serveru o opravu adresy. Už jsem jim psal jednou o tom že Karvinští policisté jsou docela nešťastní z toho že je tady na serveru uvedená špatná adresa Karvinského OSZBM. Lidí kteří koukají jen sem a né na stránky PČR jedou na ulici U Svobodáren, nicméně správná adresa je Mírová ulice.
https://mapy.cz/s/pobebumano



maximus261
Příspěvky: 2

Příspěvek#229 » čtv 20. úno 2020, 19:20

Datum: 20.2.2020
Místo:Trigger Brno
Komisař:Eduard Kováčik+paní policistka
Skupiny: E
Cena: 1300+600 komisař
Příprava: střelba (delší čas střelnice Bzenec, přípravka Trigger)
Stran testů není co řešit... Nevíš- nemáš... 3 lidi nenatestovali.
Bylo nás celkem 18, po testech 15 +2 opravky.
Po testech breafing velmi podrobný. Komisař ránu jistoty nevyžadoval, byl nutný bezp. prostor (definovaný u manipulace) a prst na spoušti. Pak nejhorší čekání :-)
Jeden opravenkář opět nenastřílel. Co vím (po mě čekalo ještě asi 8 lidí) tak všichni udělali.
Já manipulace pouze CZ 75. Jinak manipulace dle skupin ZP.
Jinak komisař, přátelský, žádný egoista, prostě když vidí, že umíte, neprudí. Při nejistotě, nestresuje, spíš pomáhá... (co říkali jiní)
HLAVNĚ NEDĚLAT NIC, POKUD NENÍ POVEL...
Moje činnost: Proveďte kontrolu zbraně: zásobník ven, závěr dozadu, kontrola náboj. komory, spustím závěr, vybíjím na palec- pochvala.
Zásobník jsem ani do zbraně nevracel-rozborka-zborka.
Dal do vyjmutého zásobníku školní náboj(povysunutý, aby šel do zbraně), nabijte zbraň, a podržte závěr v zadní poloze... vložil napříč další školní náboj, spustit závěr... Simulace zdvojená zádržka... Odstraňte závadu.
Zásobník šek těžko ven, nicméně musí... Pak rutina. Pochvala: Tak to má vypadat...
Ostrá střelba: Nástřel jsem si vzal -9,9,8
Na ostro trošku zapůsobila nervozita - zbraň odložena na záchytu v pohotovosti, nabíjet, a jen jsem zasunul zásobník a hlásil: Přípraven... Komisař: NEJSTE PŘIPRAVEN... Podíval jsem se na situaci, pod fousy jsem zaklel, komisař se usmál, spustil jsem závěr a pak podle regulí... 9,9,8,7,5, komisař konstatoval, že jedna "Masařka ulítla(5)"
Podpis a odchod. Za mě komisař super, co mě pak říkal, kdo nevěděl, toho si trošku prošel víc.
Paní policistka nijak nezasahovala, jen doplňění stran cizích státních příslušníků( 2 občané SK)
Těď hurá pro ZP...



jedlondrak
Příspěvky: 1

Příspěvek#230 » čtv 20. úno 2020, 22:51

Datum 20.2.2020
Místo: Klub Sladovna, Mýto
Komisař: Ing. Jaroslav Vlasák
Skupiny: B+C+E
Cena: 600 střelnice +600 pro komisaře
Příprava: Klub Sladovna Mýto, Shooting range Karlov - Plzeň, 2 aplikace na android pro nácvik otázek


Cca 15 zkoušených + 1 na opravu praktické části. Cca 4 nesplnili teorii, myslím že všichni prošli první částí praktické zkoušky, ale nevím jistě, byl jsem první na řadě a chvíli jsem pak nesledoval dění. Lidi na střelbě jsem nepočítal, ale zdálo se mi že nikdo nechybí. Nakonec jen jedna oběť nervozity při střelbě krátkou kulovou, která měla míň než 4 v terči.

Zkouška z bezpečné manipulace bez chytáků, vedena tak, aby připravený člověk nemusel být nervózní a mohl v klidu předvést co umí. U mne rozborka sborka cz75, brokové kozlice i zkm1. Popsat hlavní části cz75, slabá rána, selhač.

Střelby zcela v klidu, opět žádné nestandardní nástrahy, jen zde netopí a bylo asi tak 5 stupňů nad nulou což nebylo úplně komfortní a dvě dámy od policie stojící celou dobu pár metrů od celého dění evidentně dosti mrzly.

Je zde restaurace, kde se i odehrává vše, kromě střelby, lze se v občerstvit na baru při čekání - příjemné.

Pan komisař je naprosto vyklidněný a trpělivý člověk. Celý průběh byl naprosto standardní a kdo se připravil a zachoval klid, prošel.
Pan správce poradil s detaily ohledně ovládání konkrétních kousků zbraní co tam mají na zkoušky, taktéž velmi pohodový člověk.

První náboj při páskování nástřelných do pistole jsem tam narval blbec v zápalu nepozornosti opačně, na což jsem byl s úsměvem panem komisařem bez následků upozorněn:)

Nakonec přeji dámě co nenastřílela ať ji to příště vyjde:)



tccrsx
Příspěvky: 1

Příspěvek#231 » pon 9. bře 2020, 11:52

Datum :5.3.2020
Místo: Guncenter Otrokovice
Komisař: Ing. M.Pavlíček
Skupiny: A+B+E
cena: 1500,-Kč celkem
Příprava: Guncenter Otrokovice

13 adeptů dorazilo + cca 3 chyběli. 4 neprošli teorií, na manipulaci přišel jeden opravenkář, 1 při manipulaci neuspěl, -prý nerozebral CZ75. Odstříleli všichni.
Přítomny 2 příjemné dámy od policie, do samotné zkoušky nijak nezasahovaly. Pan komisař velmi korektní, přesně vysvětlil co bude požadovat. U manipulace žádné záludnosti. Dělal jsem jenom krátkou - na stole buď CZ75 nebo revolver. Kdo se připravil neměl problém.

Na závěr velké díky chlapům z guncentra za perfektní přípravu na praktickou část zkoušky.



luboskubista
Příspěvky: 1

Příspěvek#232 » stř 11. bře 2020, 21:55

Rád bych taky přidal svojí trochou do mlýna ohledně skládání zkoušky v Jihlavě.

Datum: 6.2.2020
Místo: teorie a manipulace KŘ PČR Jihlava, střelnice: Bowling Třešť
Komisař: Josef Makovec + 2 policisté
Skupiny: A+B+C+E
Cena: střelnice 700, komisař 600
Příprava: střelnice Třešť, kolega

Již delší dobu jsem chodil střílet na střelnice, kde mě to bavilo a proto jsem se rozhodl si udělat zbrojní průkaz. V půli prosince loňského roku jsem podal žádost a začal se učit jak zde z webu, tak z aplikace v mobilu zbraně kvalitně. Měsíc +- před zkouškou mě bylo sděleno datum. 6.2. a název střelnice.
6.2.v 7:00 jsem přijel před budovu a společně asi s dalšími 10 lidmi jsme čekali na 8 hodinu, kdy měly započíst teoretické testy. Průběžně docházeli další lidé, celkově nás bylo asi 23 lidí. Přesně v 8:00 pro nás přišla paní od policie a odvedla nás společně se svým kolegou do zasedací místnosti, kde na nás čekal pan Makovec. Po úvodním proslovu svolával jednotlivé lidi na registraci + zaplacení odměny. Pak nám rozdal testy. Za 5 minut jsem měl hotovo, tak jsem si pro jistotu projel otázky znova, jestli jsem nějakou nevynechal. Po posledním odevzdaném testu jsme hromadně odešli do vestibulu a čekali na výsledky, 3 lidi neudělali ( 1 o pár bodů, ten opakoval, a 2 nováčci měli okolo 55 bodů). Mezitím probíhala debata co se bude dít u manipulace.
Následovala manipulace. byla zde ZKM + broková kozlice + CZ 85. Po rychlé rozborce a sborce CZ 85 jsem byl vyzván, abych z nábojů, co byly na stole našel ten správný do pistole. Následovala malorážka a kozlice a za 5 minut jsem měl splněno. Pan komisař nechtěl žádný popis částí, ani závady apod. Manipulaci neudělal poslední uchazeč: nevyndal před kontrolou zbraně zásobník.
Vlastní střelba: střílel jsem na 10 m s Glock 17, nastřílel jsem bez problému jak nástřelné, tak na ostro, vše bylo v černé části terče, u malorážky mě jedna rána kvůli mé chybě šla stranou, ale prošel jsem a u brokovnice se dívalo ne na to jestli jsou tam broky, ale jestli se zachvěl papír. 2 nenastříleli z malorážky

Celkově 6 lidí z 23 +- neudělalo zbytek v pohodě

Opravdu doporučuji pečlivě se učit teorii, není to zas tak těžké, ale je třeba tomu dát čas, kromě toho je ideál si zajít na danou střelnici a zkusit si všechny nejen pistole, co se používají, ale i malorážky a i brokovnice, ať člověk má představu co tam je. Vřele doporučji pro začátečníky si zajít na kurz pro zájemce o získání ZP.



Phibrizzo
Příspěvky: 1

Příspěvek#233 » pát 12. čer 2020, 11:43

Datum: 11.6.2020
Místo: Střelnice Lazce, Olomouc
Komisař: Bc. Libor Šikl + 2 policisté
Skupiny: B+E
Cena: střelnice 1200, komisař 600
Příprava: střelnice Lazce, Olomouc

Přípravu jsem vykonal na střelnici Lazce den před zkouškou. Pouze praxe. Obecně vzato mi bylo vysvětleno úplně vše co jsem potřeboval a bylo mi dáno spoustu tipů navíc. Asi bych byl rád, pokud by to byla příprava jeden na jednoho, ale byly jsme tam dva. Na druhou stranu to nebylo nijak časově omezené a pán byl velmi trpělivý.
Zkouška... Účastnilo se asi 25 uchazečů, z toho 6 opravářů. Po teorii vyletěli 4 účastníci. Bezpečná manipulace
Komisař byl obecně velmi milí a snažil se uvolnit napjatou atmosféru. Profesionál, který ale dbá skutečně jen na těch podstatných věcech. Před každou částí zkoušky podrobně a přehledně vysvětlil co se od nás bude chtít a jak přesně to máme udělat. Vlastně by se dalo říct, že nám dal takovou malou přípravu ještě před samotnou zkouškou. Na bezpečné manipulaci a rozborkách nebyl problém. Chtěl abych komentoval úplně vše co se chystám udělat a co přesně dělám. Rozebíral jsem CZ 75, se kterou jsem následně i střílel. Chtěl vyřešit jednu závadu. Střídal slabou ránu, selhač a zaseklý náboj ve výhazovém okénku. Já měl zaseklý náboj.
Policisté... Do zkoušek nezasahovali, ale řeknu to asi tak. Tito pánové reprezentují přesně to, proč má naše populace policisty za hlupáky a neváží si jejich práce. Arogantní. Hloupí. Oplzlí. Opravdu nedělají čest svému stavu.
Střelby v pořádku, šel jsem sedmý a pět z pěti. Mohli jsme odmítnou brýle. Instrukce byly jasné a od komisaře skutečně neproběhly žádné záludnosti. Předemnou vylětěli dva strážníci městké policie, kteří opakovali již asi čtyřikrát Déčko, jak sami řekli. Posudek jsem dostal rovnou a šel jsem domů. Jak dopadli další účastníci nevím.
Ještě jednou bych chtěl pochválit pana komisaře. Skutečně fér a vstřícné. Nicméně neodpouštěl závažné chyby. Tak by to mělo být.



radasek
Příspěvky: 3

Příspěvek#234 » pát 12. čer 2020, 19:13

Datum: 12.6.2020
Místo: CS Solutions, Prostějov
Komisař + 2 policisté
Skupiny: A,B,C,E
Cena: střelnice 1200, komisař 600
Příprava: střelnice Prostějov

Příprava na střelnici. Instruktoři velice zkušení " doporučuji". Mělo přijít 10 lidí přišlo 7, 1 neudělal testy , druhý měl 76 bodů jinak všichni plný počet, otázky jak na zbraně kvalitně, žádný chytáky ani při praktické. Já šel první, zbroják už jsem měl ale nechal jsem si ho blbec propadnou tak to bylo lehký opáčko. Rozborka krátké zbraně, záváda selhač + popis další možné závady. Další rozborka byla jen brokovnice. Malorážku jsem nerozebíral. jinak střelba krátká, malorážka a nakonec brokovnice ta byla bez nástřelního pálena hnet na ostro to musí trefik každej :lol: . Kdo nedělal C a dělal A,B,E,D střílel jen z pistole. Komisař a komisaři z policie velmi příjemní bylo to super. Ale!!!! je potřeba naučit a předvést vše bezchybně a testy nejlépe umět pozpátku.



Icebreaker
Příspěvky: 10

Příspěvek#235 » stř 24. čer 2020, 06:28

Datum: 23. 6. 2020
Místo: Střelnice Jívová
Zkušební komisař: František Pospíšil + 2 policisté
Skupiny: A, B, C, E
Cena: Střelnice 1000, komisař 600
Příprava: Lazecká střelnice (2x), aplikace

Popis: Příjezd 3/4 hodinu před začátkem testů, areál pěkný, bylo nás tam postupně 15.
Nervozita se brzy z rána ozvala a má ranní snídaně, která jsem si myslel že mi pomůže v podobě smaženého vejce a kafe k tomu zapříčinila, že jsem se 10 minut před začátkem testu zesral jak šakal.
Každopádně instruktor byl velice klidný a v pohodě člověk, na začátku vybral odměnu a zkontroloval občanky.
Přijít nás tam mělo kolem 19(?), 3 zapomněli a 1 se omluvil.
Policisté přijeli trošku později, až během brífingu komisaře, takže jsme začali kolem 8.05.

Test nenapsali 2 z 15, jednomu to uteklo o bod (73), druhý nevím. Každopádně po zkoušce nám řekl co dál a že bude rozborka zborka. Byl jsem mezi prvními, hned po vstoupení definoval bezpečný prostor a vyzval mne ke kontrole zbraně.
Nedbal na žádné ráně jistoty, chtěl jen vypustit kohout přes palec. Závadu jsem nedělal, myslím že to bylo proto že jsem se neklepal a věděl jsem co dělám, tudíž viděl připravenost.
Rozborka zborka byly jen u pistole, u brokovnice a malorážky nechtěl.

Tuto část testů dali všichni, poté jsme se přesunuli na střelnici.
První šli pistolníci, ostatní až nakonec, odstříleno bylo hodně rychle (byl jsem mezi posledními) - za 3 hodiny jsme to všichni co jsme byli (13) měli hotové a odcházeli jsme postupně s potvrzením způsobilosti.

Jediný problém byl u střelby z pistole se strháváním, ale čekám že to teď budu mít více než dost času se to naučit ;) . Taktéž musím říct že jsem čekal ze zkušeností lidí tady že zkoušky budou trvat aspoň do tří, no my jsme byli všichni za 3 hodiny hotoví :-D .

Velmi doporučuji aplikaci, 50 korun je malá oběť za splněné zkoušky :-).
Taktéž děkuji střelnici v Lazci za přípravu na zkoušky.
Hlavně bych chtěl poděkovat komisaři, že nás nedusil a byl hodně v pohodě :-).



Kozel
Příspěvky: 64

Příspěvek#236 » pát 26. čer 2020, 14:20

Datum: 11.6.2020
Místo: Prague Armory,Praha 9
Zkušební komisař: Jan Skalický + 2 policisté v civilu
Skupiny: B, E
Cena: Střelnice 1200, komisař 600
Příprava: střelnice Prague Armory, střelnice Avim

Praktickou přípravu na zkoušku jsem absolvoval 3x na Armory s instruktorem Peterem Kučerou - chlapík v pohodě, hodně naučí,střílet jsem byl celkem 7x vždy s instruktorem jak v Armory tak i na Avimu, tam jsem byl i jednou s kamarádem co má ZP, nechtěl jsem nic podcenit, neměl jsem dříve se střelbou a hlavně s bezpečnou manipulací se zbraní žádné zkušenosti. Vletěla mi do toho navíc korona, možná dobře pro mě, zkoušky jsem měl dělat 17.3 ale bylo to kvůli nouzovému stavu odsunuto až na červen, času na trénink bylo tedy dost :-) Testy jsem se učil ze stránek tady na Zbraně kvalitně, perfektně se to dá naučit, je to uživatelsky skvěle zpracováno, ani jsem mobilní aplikaci neměl.

U vlastních zkoušek se nás sešlo 14, na opakování praktické přišlo ještě 5 dalších lidí. Testy neudělala pouze jedna slečna, jinak všichni většinou na plný počet bodů, včetně mě. Praktickou zkoušku, kromě jedné paní, která nebyla schopna z malorážky vyndat zásobník, jsme udělali všichni včetně opravkářů, nastříleli taky všichni. Kdo měl skupinu C, tak měl manipulaci a střelbu navíc z brokové kozlice a z malorážky, ostatní jsme měli jenom pistoli, manipulace byla s CZ 85,ta byla pěkně vyběhaná a rozborka s ní šla velmi dobře :-), střelba byla potom ze Shadow 2.
U vlastní zkoušky jsem měl zbraň bezpečně převzít a zkontrolovat, udělat rozborku a zborku s pojmenováním hlavních částí zbraně, potom mi komisař nasimuloval selhač a zádržku, slabá rána mu stačila pouze slovně popsat už bez rozborky. Komisař byl klidný chlapík a pokud viděl, že člověk ví co dělá, tak dál netlačil, žádný schválnosti nedělal a neznervózňoval. Při střelbě jsem si vzal na radu instruktora nástřelné, pěkně se tak uklidnil a nastřílel jsem nejlépe co jsem kdy před tím nastřílel :-) Obecně jsem měl ze zkoušek dobrý pocit, jak komisař i policisté - policistka s kolegou, oba v civilu, byli v klidu, žádný stres, spíš uklidňovali a zbytečně nestresovali.

Podobným začátečníkům jako já poradím, aby hlavně nepodcenili bezpečnou manipulaci se zbraní a taky střelbu, raději víc nežli míň, stojí to holt peníze ale pak jste potom v klidu, že jste nic nepodcenili. Testy jsou jasné, ty se musí naučit na jistotu každý.



Kozel
Příspěvky: 64

Příspěvek#237 » sob 27. čer 2020, 07:22

Prosím admina o smazání odpovědi na vlastní příspěvek :-), omylem jsem to tam poslal, díky.



Sargon007
Příspěvky: 1

Příspěvek#238 » ned 28. čer 2020, 20:27

Datum: 23.6.2020
Místo: Gryf Academy, Střelnice SPORT PARK Liberec (Aréna)
Zkušební komisař: Komisař (jméno již nevím) + 2 policisté
Skupiny: B, C, E
Cena: Střelnice 900Kč, komisař 600Kč
Příprava: Gryf Academy, Střelnice SPORT PARK Liberec (Aréna)

Střílel jsem již z mnoha zbraní, nejvíce z CZ P10C, CZUB malorážky a brokové kozlice FABARM, přesto jsem nechtěl podcenit přípravu a tak jsem si zaplatil kurz. Doporučení na kombinaci C + E bylo 4x2 hodiny po 800Kč za 2hod. První 2 dvouhodinovky byly pouze k pistoli (CZ P09 a CZ 75). Rozborka/zborka, manipulace, závady a střelba se simulací povelů při zkoušce. Třetí dvouhodinovka věnována dlouhým zbraním, malorážka a dvojka, poslední dvouhodinovka dril všech zbraní, závad , střelby a povelů. Většinou jsme byli 3, jednou jsme se sešli 4 uchazeči.
Přípravu na teoretickou část jsem jel s pomocí aplikace na mobilu a současným koukáním do zákona. Pak už jen testy do zblbnutí.

Na zkoušku jsme se dostavili v 7 lidech z 8 přihlášených. Testy napsali všichni na plný počet, kromě jednoho kolegy, který se ale vešel do minima.
Já šel někde v polovině skupiny na praktické testy a přede mnou jeden skončil ještě před střelbou, po mně již nevím jak skončili.

Já měl manipulaci a simulaci problému na všech zbraních - pistole, malorážka i dvojka. Střílel jsem taky ze všech. Doporučuji využít možnosti nástřelných, protože pokud je někdo ve stresu a chybuje, alespoň si uvědomí, co dělá špatně (rozhodně v mém případě) a pak naostro může chybu korigovat. Jak u pistole tak u malorážky jsem měl na nástřelných nějaké zásahy mimo, na dvojce bez problému. "Naostro" jsem nastřílel již vše do černého.

Při manipulaci se zbraní a simulaci problému jsem na pistoli měl zádržku - vypustit zásobník, stáhnout závěr vícekrát k sobě a vypustit, kontrola komory a šachty, mířený výstřel jistoty, hotovo. Na malorážce jsem měl "malou ránu" - nemusím, ale raději jsem čekal 30s, zásobník ven, vícekrát závěr stáhnout k sobě a opět do uzamčené polohy, nakonec stáhnou, kontrola komory a šachty, hotovo. U dvojky jsem měl "žádnou ránu" - čekat 30s, zlomit, vyjmout náboj, kontrola zápalky, určení závady náboj nebo zbraň, hotovo. U všech zbraní jsem musel zbraň přebrat, zkontrolovat, rozebrat a složit. Při střelbě jsem jsem již nemusel zbraň přebírat, již byla zkontrolovaná, přebraná, ale raději jsem se vždy zeptal.

Komisař, policisté a před nimi i instruktoři, všichni naprosto perfektní. Komisař byl férový, jasně vysvětlil co chce vidět a za co určitě vyhazuje, stačilo poslouchat co říká a šlo to samo. I tak jsem byl neskutečně nervózní.

Všem držím pěsti, ať to dáte!



Quan2m
Příspěvky: 4

Příspěvek#239 » stř 1. črc 2020, 17:53

Datum: 01.07.2020
Místo: Strelnice Magnum (Praha)
Zkušební komisař: Jan Skalický
Skupiny: A, B, E
Cena: Střelnice 1200Kč, komisař 600Kč
Příprava: Střelecká škola Fišer, Střelnice Magnum

Na testy jsem se připravoval tím že jsem si pročetl celý zákon o zbraních jednou. Bylo to částečně spíš pro zajímavost ale hodilo se mi to protože mi pak některé otázky dávali více smysl. Pak 2 týdny před zkouškou jsem si začal s nízkou intenzitou dělat otázky na zbraneklalitne.cz a na aplikaci Zbrojni Průkaz. Pět dní před zkouškou jsem zvýšil intenzitu ale dělal jen už testy místo každých několik dní všechny otázky. Pak den před zkouškou jsem si udělal 10 testů a tím že byly všechny bez chyby tak jsem se spokojil že jsem připraven.

Na praktickou část my šlo hlavně o manipulaci. Z malorazky a brokovnice strilim závodně (ne v ČR) a tak jsem věděl že střelbu zvládnu skoro určitě. Původně jsem si chtěl udělat zbrojak minulý rok a to je kdy jsem byl u Fišera. Hodnotím ok. Na kurzu u Magnum jsem byl pár dní před zkouškou a o dost lepší než Fišer. Velmi spokojen.

Na zkoušku nás přišlo 11 a jeden se nedostavil. Z teorie neprošlo 6 lidi. 1 prošel těsně a 4 jsme to měli za plný počet bodů. Komisař to okomentoval že takhle špatný výsledek ještě neviděl protože byli i lidé co měli body okolo 40ti. Potom co si vybral peníze a neúspěšní odešli byl čas na praktickou část zkoušky.

Komisař docela jasně vysvětlil jak to bude fungovat. Pokud máme zbraň pod neustálým dohledem stačí kontrolovat jen jednou (toto prý většina komisařů nedělá). Jakmile od ní odstoupíme kontrolu znova. Po manipulaci pokud ji projdeme budeme rovnou střílet aby to pro nás urychlil. První člověk co šel manipulaci zvládal ale nenastrilel s malorazkou. Druhý bez problémů udělal a pak jsem šel já.

Byl jsem že začátku trochu nervózní ale po chvilce jsem se uklidnil a vše šlo v pohodě. Komisař mě nijak nedusil. Standart skontrolovat zbraň, vadná zápalka, slabá rána, rozborka, kontrola hlavně, sborka, zadrzka, dvojité nabití a hotovo. Pak střelba. Nabídnul 3 nastrelné. Povelil nabíjet a připravit ke střelbě tak jsem to udělal. Pak řekl palte a odstrilel jsem. Všechny 3 byly v černým kruhu tak jsem se znova sklidnil a pak zase to samé ale s 5ti a pak už jen pogratuloval dal mi potvrzení a po dvou hodinách odcházím směrem na policii abych si podal přihlášku. Nevím jak to udělal zbytek.

P.S. Musím říct že tento komisař byl úplně super. Nijak nestresoval a když byl člověk nervózní tak nijak na něj nespěchal.



urraco2
Příspěvky: 1

Příspěvek#240 » pát 3. črc 2020, 09:47

Datum: 29.6.2020
Místo: Rosnička Brno
Komisař: Ing. Pollák + 1 policistka
Skupina: E

Příprava:
Prakticky: 3x příprava na Rosničce (v mém případě první kontakt se skutečnou zbraní), manipulace, ..., střelba kupodivu vždy do černého. Jednoznačně nutné, nechápu, že někdo jde bez praktické přípravy.
Teoreticky: aplikace v mobilu od zbranekvalitne.cz a občasné pročítání zákona event. jiných zdrojů na internetu.Trénink otázek v aplikaci opakován do "zblbnutí", celkem snad 8-9x. Ke konci jsem je už uměl zpaměti. Tímto chci vyzdvihnout tuto aplikaci a opět jednoznačně doporučuji. Jen menší drobnost, nevím podle jakého algoritmu appka otázky vybírá u "testu nanečisto", ale přišlo mně, že některé se opakovaly zbytečně často a některé naopak skoro vůbec.

Zkouška:
Přišlo 8 lidí (údajně omezeno Covidem-19), komisař nás seznámil s průběhem a co bude chtít. "Odhlasovali" jsme si nástřelné.
Test napsali všichni, většina na 79. Pak se přidali 2 repetenti, kteří zároveň začli praktickou.
U mě praktická znamenala pouze manipulaci, rozborku a sborku a střelbu s CZ 75 (nastřílel jsem hned prvních 5 pokusů). Tím pro mě zkouška skončila.
Komisař na mě dělal velmi dobrý dojem, i dle správce střelnice patří k těm nejlepším.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů