musí do zkušebny?

Uživatelský avatar
hauktor
Příspěvky: 217

Příspěvek#1 » pon 7. čer 2010, 14:39

pokud má moje pistole zkušební značky,proč mě nutí ji dát opět do zkušebny?ty staré přece nepřestaly platit?odebvzdal jsem ji v rámci loňské amnestie a teď mi ji chtěj vydat jen jako sběratelský kousek,nebo si ji mám prohnat zkušebnou.jsou to zkuš.značky?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » pon 7. čer 2010, 14:51

Značka je východoněmecká, zkušebna Suhl, ale není vyznačen rok. Nemá všechny náležitosti a navíc pokud má policie pochybnosti o technickém stavu, tak ji musíš poslat znovu na tormentaci.

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » pon 7. čer 2010, 14:58

dá se říct, že na zbrani můžeš mít vyraženo cokoliv, ale pokud PČR usoudí, že je třeba nechat zbraň projít zkušebnou, nic s tím neuděláš

Uživatelský avatar
hauktor
Příspěvky: 217

Příspěvek#4 » pon 7. čer 2010, 16:03

je to předválečnej haenel.o technickém stavu nemůže být pochyb-už z toho stříleli kvůli porovnání s databází.jen mě zajímá proč neuznají značky z německa,pokud jsou civilní tak by měly normálně platit,ne?je o tom článek v březnové SR.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#5 » pon 7. čer 2010, 23:43

Střelba pro získání vzorků střel a nábojnic není tormentační zkouška která se provádí zesílenými náboji. Ten článek v SR jsem četl a ptal jsem se u nás na oddělení a kluci to mají nařízeno z vyšších míst, pokud chcete tak se proti tomu odvolejte a suďte. Článek v časopise není pro oddělení zbraní směrodatný.

Uživatelský avatar
Netrefijev
Příspěvky: 144

Příspěvek#6 » úte 8. čer 2010, 12:04

Bohužel tohle není značka uznávaná státy C.I.P. tudiž tuhle zbraň můžeš nabývat jen jako sběratelskou tedy pokud máš ZP A. (Policie má v tomhle pravdu)

Nebo ji musíš dát ověřit ČUZZS a ten ti ji bohužel orazí.

(Já osobně bych si ji nechal jen jako uloženku do trezoru. ;))

Uživatelský avatar
hauktor
Příspěvky: 217

Příspěvek#7 » úte 8. čer 2010, 15:43

je mi to jasné.nechám ji orazit"skrytě"



Krabat
Příspěvky: 2

Příspěvek#8 » pát 19. srp 2011, 17:21

Dobrý den, trochu odbočím, ale na nové téma to není; rozhodl jsem se vyměnit hlaveň u jedné ze svých zbraní, takže jsem na policii vyplnil žádost o souhlas se zničením (hlavně), přinesl kolek atd. a poskytl zbraň k ověření. Chtěl bych se zeptat, jestli je v zákoně stanovena lhůta, do kdy má být zbraň navrácena majiteli a vydáno povolení. Ptám se, jelikož je již déle než měsíc pryč a začíná mě jímat nejistota, co se děje. Je taková čekací doba normální?

Děkuji

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#9 » pát 19. srp 2011, 17:24

musí s tím na balistiku a projít databázi jestli nebyl se zbraní spáchaný TČ. Obávám se že měsíc není žádná doba :|



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#10 » pát 19. srp 2011, 22:12

Nevím odkud jsi, ale při poslední zbrani ke znehodnocení se čekalo na zkoušky téměř půl roku. Zkoušení probíhalo někde v F-M, je tam nějaké k tomu určené pracoviště policie. Byla to prý ale vyjímka, obvykle se to zvládá kolem 2 měsíců.



Krabat
Příspěvky: 2

Příspěvek#11 » sob 20. srp 2011, 09:06

Zbraň jsem dal k ověření v Mostě, ale to by na délku ověřování nemělo mít vliv, nebo ano? Každopádně děkuji za odpověď, tady jsem se dozvěděl alespoň něco.

Uživatelský avatar
dejment
Příspěvky: 111

Příspěvek#12 » ned 21. srp 2011, 19:02

Já jsem cca před 12 lety taky musel na zkušebnu s MARGOLINOU. Když jsme ji přepisovali z bratra na mne, na policii zjistili, že má na sobě zkušebnu z bývalé SSSR a ta již nebyla platná, takže mi nic jiného nezbývalo, než ji dát na zkušebnu do Prahy, udělali mi to tam tenkrát na počkání, tedy cca za 5 hodin jsem si ji vyzvedl. Je ale pravda, že jsem to měl telefonicky dojednaný, přeci jen to mám do Prahy daleko.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#13 » ned 21. srp 2011, 19:20

Neplést zkušebnu a balistické expertízy (nebo jak se tomu říká), každá má za úkol něco jiného.

Uživatelský avatar
dejment
Příspěvky: 111

Příspěvek#14 » ned 21. srp 2011, 19:49

u mne šlo skutečně o zkušebnu a jejich značku s rokem vykonání.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#15 » ned 21. srp 2011, 20:16

dejment píše:Já jsem cca před 12 lety taky musel na zkušebnu s MARGOLINOU. Když jsme ji přepisovali z bratra na mne, na policii zjistili, že má na sobě zkušebnu z bývalé SSSR a ta již nebyla platná, takže mi nic jiného nezbývalo, než ji dát na zkušebnu do Prahy, udělali mi to tam tenkrát na počkání, tedy cca za 5 hodin jsem si ji vyzvedl. Je ale pravda, že jsem to měl telefonicky dojednaný, přeci jen to mám do Prahy daleko.

Stale to tak delaji - ja tam naposledy byl nekdy v listopadu. Telefonicky jsem se objednal, hotovo behem zhruba tri hodin.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů