Posudek o zdravotní způsobilosti - nějaká změna?

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » pon 5. bře 2018, 19:42

Dostal jsem toto hlášení: https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 9279221786

Dobrý den, jen bych chtěl upozornit že posudek o zdravotní způsobilosti a žádost o vydání nového ZP je nejspíše na jednom papíře. Dnes jsem v Tachově dostal tento formulář....
Abych byl přesnější, byl jsem žádat o nový ZP po skončení platnosti dosavadního a měl jsem v ruce posudek o zdarvotní ..... stažený z vašich stránek a samo jsem ho již měl potvrzený. Nebyl přijat a do ruky mi bylo podstrčeno toto. Né že bych byl nějak naštván, spíš jde o to aby si ostatní ušetřili cestu. Neb já musím znovu k doktoru.


foto formuláře

Má někdo nějaké aktuální informace?
Není mi jasné, jak to má přesně být, když posudek se přece podává už při přihlášce ke zkoušce, ne?

Díky za info, jsem zmaten.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4566

Příspěvek#2 » pon 5. bře 2018, 19:47

Pořád platí staré i nové formuláře pro cokoliv ohledně zbrojní agendy. Vypadá na opět na místní lidovou policejní tvořivost. Formulář pro osvědčení zdravotní způsobilosti nebyl navíc nikdy přesně předepsán. Pokud je něco jinak, je přinejmenším divné, že by se to na veřejnost dostávalo takto.
Edit: Zdravotní způsobilost se od 1. 8. 2017 dokládá již k přihlášce ke zkoušce, takže toto je totální blbost.



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#3 » pon 5. bře 2018, 20:01

Je tam napsáno žádost o nový ZP, takže to chápu tak, že šlo o prodloužení, ne o zkoušku.

Uživatelský avatar
Wolfi
Příspěvky: 75

Příspěvek#4 » pon 5. bře 2018, 20:08

Na tomto formuláři je na zadní straně napsáno něco na způsob, že osvědčení o zdravotní způsobilosti může být vydáno i na samostatném dokumentu, tzn jak jste zvykli do teď. Nemá prakticky žádný efekt při nutnosti dokládat zdrav. způsobilost již u přihlášky, spíše tam jde o ty, kteří nestihnou do 3 měsíců od podaní přihlášky vykonat zkoušku. Já osobně jsem podával přihlášku před 1.8., takže bez zdrav způsobilosti a zkoušku dělal v listopadu, tudíž jsem pak šel za praktickým lékařem s novým dokumentem o vydaní ZP, ale způsobilost jsem i tak dostal na dokumentu zvlášť, který mi lékař vytiskl, nikoli na tomto novém dokumentu ,,žádost o vydaní ZP".

Tady foto té zadní strany, takže není nutné mít zdrav způsobilost na tomto dokumentu, ale obyčejně jako před tím.

Obrázek
Naposledy upravil(a) Wolfi dne pon 5. bře 2018, 20:15, celkem upraveno 1 x.



Hodo65
Příspěvky: 73

Příspěvek#5 » pon 5. bře 2018, 20:10

Prodloužení ZP je ta kolonka k zaškrtnutí "o vydání nového zbrojního průkazu po skončení platnosti dosavadního ZP". Krom toho tam je ještě kolonka "o vydání ZP", čímž se rozumí nového, resp. prvního.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4566

Příspěvek#6 » úte 6. bře 2018, 08:40

Takže upřesnění. Pořád platí i staré formuláře vydané před účinností vyhlášky 221/2017 a pokud nebude rozhodnuto ještě jinak až do 1. 8. 2022. Není to vycucané z prstu ale dle sdělení OSZBM je to rozhodnutí OBP MVČR. Lékařský posudek není problém přinést na samostatném tiskopise.



IronMaiden13
Příspěvky: 65

Příspěvek#7 » čtv 26. dub 2018, 18:53

Měl bych také jednu otázečku. Rozšiřuji teď ZP o skupinu C, jednatelem ČMMJ nám bylo řečeno, že musíme teď nově přinést přihlášku ke zkoušce a k tomu i zdravotní prohlídku. Když jsem dělal já zbrojní průkaz, bylo to až když jsem šel žádat na PČR o vydání ZP. Nic méně jsem v zákoně našel (pokud jsem si správně vyložil), že by se to mělo týkat pouze žadatelů, kteří ještě ZP nevlastní. Rád bych prohlídku řešil až jako úplně poslední, zdůvodu platnosti 3 měsíců. Všem předem Dekuji za odpoved.

Uživatelský avatar
Wolfi
Příspěvky: 75

Příspěvek#8 » čtv 26. dub 2018, 19:41

Mělo by to být jak píšeš

(2) K žádosti o rozšíření skupin zbrojního průkazu je žadatel povinen připojit
b) posudek o zdravotní způsobilosti, který nesmí být starší než 3 měsíce, a


(1) Žadatel o vydání zbrojního průkazu, který není ke dni podání přihlášky ke zkoušce odborné způsobilosti žadatele o vydání zbrojního průkazu držitelem zbrojního průkazu nebo muničního průkazu, je povinen k přihlášce ke zkoušce odborné způsobilosti připojit posudek o zdravotní způsobilosti.


Tzn. při rozšíření by neměl být problém ji dát až nakonec.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#9 » ned 29. dub 2018, 07:56

Přesně tak, držitel ZP dodává způsobilost až při žádosti o rozšíření. Je to napsané i na nových formulářích v poučení. Nenechte se odbýt.



Daniel Kříž
Příspěvky: 8

Příspěvek#10 » ned 27. kvě 2018, 17:10

Ahoj.
Prosím o informaci:
Udělal jsem zkoušky. Při přihlášení se ke zkouškám jsem musel přinést potvrzení od lékaře.
Nyní si chci zažádat o vydání ZP.
To musím opět k lékaři pro potvrzení???
To původní ještě není starší 3 měsíců a má jej PČR. Tak nevím. pokud nikdo neporadí, tak tam zavolám. Ale při neděli se zkouším zeptat tady. :-)
Předem díky.



Daniel Kříž
Příspěvky: 8

Příspěvek#11 » ned 27. kvě 2018, 17:19

Připojuji ještě formulář, ať je jasné o co jde.

vydani.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



milonk
Příspěvky: 104

Příspěvek#12 » ned 27. kvě 2018, 17:31

Staci jim ten puvodni. (aspon teda u me stacilo)



Daniel Kříž
Příspěvky: 8

Příspěvek#13 » ned 27. kvě 2018, 17:52

Ok. Děkuji za odpověď.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#14 » ned 27. kvě 2018, 18:55

Cti toto a bude ti to jasne:

Paragraf 21a odst. 3 zakona c. 119/2002 Sb.,

Posudek o zdravotní způsobilosti nesmí být ke dni podání přihlášky ke zkoušce odborné způsobilosti starší než 3 měsíce. Je-li žádost o vydání zbrojního průkazu podána do 3 měsíců ode dne podání přihlášky ke zkoušce odborné způsobilosti žadatele o vydání zbrojního průkazu, není žadatel povinen připojit posudek o zdravotní způsobilosti.



Daniel Kříž
Příspěvky: 8

Příspěvek#15 » ned 27. kvě 2018, 19:18

Taky děkuji.
Škoda, že to není na formuláři popsáno stejně jako odstavec "b".
Snad jsem možná pomohl touto otázkou s vašimi odpovědi i někomu jinému. Ještě jednou - DÍKY.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Walsorim91 a 17 hostů