Proc byt clenem LEXu?



odouda
Příspěvky: 69

Příspěvek#616 » úte 30. dub 2024, 10:59

pavelg a erteple: souhlas!

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2252

Příspěvek#617 » úte 30. dub 2024, 11:10

Patrně chcete říct, že LEX má kandidovat do europarlamentu, ty volby vyhrát, vyhrát i tady volby do parlamentu a udělat v tom konečně pořádek, že ?



pavelg
Příspěvky: 3129

Příspěvek#618 » úte 30. dub 2024, 11:14

antonspelec píše:Omlouvam se, asi jsem natvrdlej, ale ackoliv jsem to cetl trikrat, nejak moc nevim, co si z toho odnest…muzete mi nekdo rict, co se tedy meni (staci do PM)?

Diky


Co jsem zjistil, tak by se měla změnit reakce policie na kontrolku z CRZ v tom smyslu, že by to neměl být automatický spouštěč pro kontaktování člověka. Měli by si prý napřed trochu setřídit data a kontaktovat jen ty, na které toho mají víc - chápu to jako nestandardní chování i v jiných oblastech.

Takže evidentně se sníží intenzita a nejspíš i trochu hloupost toho opatření.



pavelg
Příspěvky: 3129

Příspěvek#619 » úte 30. dub 2024, 11:18

kolombo píše:Patrně chcete říct, že LEX má kandidovat do europarlamentu, ty volby vyhrát, vyhrát i tady volby do parlamentu a udělat v tom konečně pořádek, že ?


Vy byste byl velmi špatný mluvčí. Až já budu prezidentem, tak vás za mluvčího nebudu chtít. :-)

Já se dokážu vyjádřit sám a bylo by lepší, kdybyste vyjadřoval taky raději svoje názory, než vkládal něco do úst lidem.

LEX je mimostranický a částečně apolitický - aspoň navenek. Já to považuju za moudrý postoj a nikdy bych netlačil vedení LEXu k transformaci na politickou stranu.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2252

Příspěvek#620 » úte 30. dub 2024, 13:18

pavelg píše:LEX je mimostranický a částečně apolitický - aspoň navenek. Já to považuju za moudrý postoj a nikdy bych netlačil vedení LEXu k transformaci na politickou stranu.


Ale pokud LEX není a nebude v politice, nelze od něj očekávat rozhodnutí, které dělají pouze politici.

Takže buďme rádi, za to, co vyjednal a nevyjadřujme rozhořčení, že to není tak, jak by jsme si přáli.



pavelg
Příspěvky: 3129

Příspěvek#621 » úte 30. dub 2024, 13:49

LEX je ale občas součástí pracovní skupiny, která připravuje materiál, který pak ti zvolení odhlasují. Z tohoto hlediska mají podstatně větší vliv než většina poslanců. Samozřejmě jim nemůžu dávat vinu kdykoliv se mi něco nelíbí a oni to neprosazovali.
Ale můžu kritizovat to, co prosazovali nebo se podivovat, pokud proti něčemu špatnému neprotestovali nebo se nesnažili přijít s alternativním návrhem.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host