Tlumiče na zbraně



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#616 » pát 4. čer 2021, 18:48

Měl jsem ho na střelnici, je ve výrobě. Snad brzy dám foto a půjde ven na trh. Každý den se na to někdo ptá, ale kapacity výroby nejsou prostě neomezené. :cry:

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 696

Příspěvek#617 » sob 5. čer 2021, 12:51

Skvěle, jaký jsou parametry jestli se můžu zeptat, délka hmotnost a útlum?



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#618 » sob 5. čer 2021, 18:21

No vzhledem k předpokládané ceně by mě take zajímalo, zda je omezen tlak do systému.



Davcoun
Příspěvky: 19

Příspěvek#619 » pon 7. čer 2021, 06:33

Podle předchozích informací od Sokara by Antreg tlumič měl být hodně podobný tlumiči SOCOM od firmy Surefire, takže nejspíš některému z těchto dvou = https://www.surefire.com/categories/sup ... t=featured

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 696

Příspěvek#620 » pon 7. čer 2021, 09:14

Ano, proto nečekám, že to bude vyloženě low backpressure tlumič. Ta cena bude myslím spíš za odolnost a životnost á la SF SOCOM.



Hombleman
Příspěvky: 68

Příspěvek#621 » stř 16. čer 2021, 18:08

Tak jsem se tesil na OSS tlumic, lec bohuzel USA legislativa znemoznila dovoz.
Mate zde nekdo info o podobne technologii tlumice, ktery v CR bude mozne koupit?

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 696

Příspěvek#622 » stř 16. čer 2021, 23:42

Jestli je myšleno flow through, tak Ase Utra DUAL, A-TEC A-FLOW, B&T RBS.



Věčný začátečník
Příspěvky: 69

Příspěvek#623 » čtv 17. čer 2021, 03:48

Mám na Varce 14,5" AceUtra Dual, ten delší. Na brzdu. Vzhledem k pístu nedokážu posoudit chování u DI, ale: chování standardní (stejný kopnutí, neurychluje cyklus), podle zašpinění vnitřku toho zpátky moc nejde, do 50m neovlivňuje soustřel. Střílet dál jsem zatím neměl možnost. Ale je potřeba počítat, že má půl kila.



Hombleman
Příspěvky: 68

Příspěvek#624 » čtv 17. čer 2021, 07:07

Diky moc za odpovedi.
Mam 11,5 DI, proto se poohlizim po tomto typu tlumice.
Podminku mam tu, aby byl system vybaven rychloupinanim.

Ktereho vyrobce byste doporucili a pripadne jakou delku na moji hlaven 11,5?
U toho OSS vsichni doporucovali na kratkou hlaven vzit ten delsi typ.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 696

Příspěvek#625 » čtv 17. čer 2021, 10:06

Kdybys měl v plánu střílet 100% s tlumičem, zvážil bych stavitelnej gas block a potom tlumič "klasický" konstrukce, protože flow through jsou těžší a míň účinný než ty klasický (přinejmenším u těch dostupných finských). Já v tomhle duchu uvažoval o 11.5" + stavitelný gas block + A-TEC 40-3.

Jinak je tu výběr z A-FLOW 1+2 a 1+3, Ase Utra DUAL a DUAL-S. Takže se člověk musí rozhodnout
1. jestli rychloupínání A-FLOW nebo BoreLock
2. jestli radši trochu delší / těžší / účinnější nebo krátkou variantu tlumiče

B&T RBS pokud vím top-guns/mpicz zatím nedovezl. Domácí produkci neznám a nevím jestli tento typ někdo dělá.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#626 » pon 21. čer 2021, 17:47

Pokud bych řešil tlumič jako hlavní ustové zařízení, tak osobně bych šel do nizkotlake konstrukce, nechápu doporučovat klasiku co zvyšuje rychlost závěru, zvyšuje znečištění a může výrazně snížit životnost hlavně, u 223 je dle mě hodnota útlumu druhorada, přednost bych dal vlivu na funkci zbraně. Pokud budu řešit útlum jako prioritu tak bych uvažoval spíše o 300BLK.
Můj osobní favorit je AseUtra Dual.

U 9mm karabin nové nabízí proamocentral nizkotlaky tlumič pro UZI, výhledově má být i s jiným upínací rozhraním..

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 696

Příspěvek#627 » pon 21. čer 2021, 20:37

Proto je u "klasiky" důležitej ten stavitelnej gas block. Tím se přinejmenším zamezí zrychlení BCG (zvýšené špinění a obavy o životnost hlavně bez komentáře).



Hombleman
Příspěvky: 68

Příspěvek#628 » čtv 24. čer 2021, 20:34

Béďa píše:Můj osobní favorit je AseUtra Dual.


Děkuju za odpovědi.
Můžu se zeptat proč právě AseUltra Dual?

Snažím si udělat obrázek a zatím se rozhoduji mezi A-Flow nebo AseUltra Dual.

PS: rozhodně nechci měnit gas block, i proto jsem byl ochotný investovat do OSS tlumiče.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#629 » sob 26. čer 2021, 22:11

AseUtra dělá, údajně, hodně pro LE, tomu má odpovídat kvalita. Jinak za mě cena a možnost výběru více typů ús´tových zařízení. Údajně i systém rychlo uchycení je lepší.



nforcer
Příspěvky: 10

Příspěvek#630 » pon 28. čer 2021, 13:35

Hombleman píše:Snažím si udělat obrázek a zatím se rozhoduji mezi A-Flow nebo AseUltra Dual.

Zdravim, dosud jen pouhy ctenar, zkusim prispet k tematu ...

Mam A-Tec A-Flow 2+1, cca tri mesice, zatim jim dohromady proslo jen asi 1000 ran .223, a to
z AR 15 - 10.5 a 11.5, obe pusky "tradicni" system. Ted uz strilim jen s 11.5, po strelbe sundavam k vychlazeni, na tlumici
je permanentne nasazeny "chladic" od Cole-tac. Zatim nebyl cisten, jen otren suchym hadrikem.

Tlumic samozrejme netlumi jako ve filmu :), je relativne tezky /bytelny/, ale chovani obou pusek pri strelbe
bylo skvele. Nulovy zdvih, jakoby jemnejsi chovani zbrane /pocitove az jako malorazka .../, i po nekolika
zasobnicich je zbran cista a samotny utlum je dostacujici pro strelbu se spunty, nebo i nouzovka bez chranicu
sluchu - vyzkouseno, usi nezvoni ani po serii vystrelu ...

Pokud ty penize utratit muzete a necekate nemozne, myslim ze budete spokojen. Ta technologie odvodu plynu ven ze zbrane je proste
opravdu fungujici zalezitost, pocitam, ze prakticky nemuzete slapnout vedle s jakymkoliv tlumicem teto tridy.

Znovu zduraznuji, neni to jako ve filmu, to musite sub .300 BLK nebo sub 9mm, nebo .22 ..... ale je to vyborny doplnek
ke zvyseni pozitku ze strelby a oceni jej i lide na strelnici okolo.

/K druhemu uvedenemu tlumici se vyjadrit nemohu ../

p.s.
Pokud se jedna o zivotnost, tento typ je prakticky neznicitelny, tedy pokud s nim nebudete provadet nejake hlouposti ...
Byl jsem ujisten, ze diky pouzitym materialum a povrchovce je velmi pravdepodobne, ze poskodite spise pusku, nez tlumic.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů