Proc byt clenem LEXu?



KarlosP.
Příspěvky: 63

Příspěvek#316 » stř 9. pro 2020, 21:21

2pavelg: Jaké řešení máš na mysli?

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#317 » stř 9. pro 2020, 21:21

Ne nepřijetí směrnice je nereálné, tudíž to nemůže být součástí plánu B. A plán A je odsouzen k nezdaru během některé z příštích revizí směrnice.
Edit: ani tohle nemůže být důvod proč být členem.
Naposledy upravil(a) jezekif dne stř 9. pro 2020, 21:24, celkem upraveno 1 x.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#318 » stř 9. pro 2020, 21:23

V planu A se da vylet do tabora oddalovat a predsirat, ze je skautsky. Plan B nastoupi, kdyz je zrejme, ze musime nastoupit a nepujde o rekreaci.
A ted jde o to, jestli plan B planujeme az po vystoupeni v cilove stanici, nebo ho mame v patrnosti od sameho zacatku, hrali jsme o cas vime co delat uz na nadrazi pri nasupu.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#319 » stř 9. pro 2020, 21:26

To jsou pořád metafory a náznaky, ale přímá odpověď nikde :D

Jestli plán B není americké občanství a domeček někde v Texasu nebo Montaně, tak fakt nevím :D



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#320 » stř 9. pro 2020, 21:26

Plan A delaji tak dobre, ze mi to za par stovek stoji a maji moji podporu, dokonce i duveru.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#321 » stř 9. pro 2020, 21:28

Palelg, příprava takového B-plánu by v případě prozrazení byla pro LEX smrtící, nemyslím si, že by byl byť jen v představách někoho z vedení vůbec myslitelný. (Ale vždycky je možnost, že se šeredně pletu).



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#322 » stř 9. pro 2020, 21:34

Ja nemyslim na revoluci. Proste nebude mozno hajit pozice v ramci stoprocentni podrizenosti a faktickem kolapsu zbytku pravniho statu. Viz rozhodnuti ESD nebo olovo.
Nejde taky jen o samonabijeci pusky a zasobniky, ani palne zbrane.

Dokud musime a vnitrne tomu z principu verime, tak nema smysl se bavit dal.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#323 » stř 9. pro 2020, 21:37

Masaryk byl poslancem Risske rady a od urciteho okamziku paralelne rozpracovaval plan B, ve kterem bylo mozno realizovat to, co povazoval za potrebne a co nebylo mozne v ramci RU.
On nebyl od pocatku likvidator Rakouska.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#324 » stř 9. pro 2020, 21:42

Jen k tematu posledni slovo...podle me si LEX nasi podporu zaslouzi, o tom nemam pochybnost.



Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#325 » stř 9. pro 2020, 22:00

lex má takovou sílu kolik má loajálních členů. kdyby měl 300000 členů, tak se před ním posere i babiš ale se 3000 je k smíchu

jo a ta pětistovka členství to není ani jeden závod. to je jedna návštěva střelnice



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#326 » stř 9. pro 2020, 22:13

Kdepak, podle me stoji LEX na par jedincich a oni maji vliv zejmena proto, ze se chovaji jako partneri statni spravy a nezistni poskytovatele know-how.
Pocet clenu ma vliv jen na financovani.
Podle me vubec nevytahuji karty typu politicky vliv clenu nebo jejich pocet u voleb.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#327 » stř 9. pro 2020, 22:45

Ohledně Lexu jsem se rozhodoval nedávno, snad dva měsíce zpátky a rozhodující pro mě bylo několik věcí

1) Respekt k Lexu který mají instituce, organizace a některé osoby - například ještě než jsem věděl oč jde, jsem několikrát postřehl, že je třeba v rámci nějakého článku oslovilo ČTK. Objevili se v různých diskuzí a nebo třeba videí na tacticoolně. Podporuje je množství střelnic, obchodů a tak dále

2) Fakt, že ačkoliv žijeme v dost hysterický společnosti (viz. "plán B" a nebo různý mediální výkřiky), tak jsem nepostřehl, že by v posledních letech došlo k nějakému znatelnějšímu omezení co se týče zbraní a třeba impletace EU směrnice vypadá dost dobře a očividně se v ní počítá s rozvojem střeleckých klubů, střeleckých přípav atd... podle všeho to bere MV dost vážně

3) Nemyslím se, že by se střelci zmohli na lepší zástupce, spíš naopak - obávám se, že nebýt Lexu, tak se budou na jeho místo cpát paranoidní vidláci s komplexem nadřazenosti založeným na tom, že dokážou ovládat hromovou hůl

4) Na Lex jsem se obrátil ve věci vyjímky z opatření pro zkoušky. K ničemu jsme se nedobrali, ale věnovali se mi, vyměnili jsme si na tohle téma pár zpráv...

No a v neposlední řadě - víceméně se to členství zaplatí na těch slevách u partnerů



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#328 » stř 9. pro 2020, 23:02

Vzhledem k poctu clenu fakt neni natlak cestou...tady je to docela pekne shrnuto:


https://gunlex.cz/zbrane-a-legislativa/ ... a-jako-nra



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#329 » čtv 10. pro 2020, 13:16

Nepřestává mne zarážet nelibost některých střelců nad tím, že jisté informace vedení LEXu uvolňuje pouze pro své platící členy, a jiné - a otázka je zda bohužel či bohudík - nedává ani těm. Když bude řeč o těch informacích uvolněných pro členy a ne pro nečleny. Jako když si nějakým způsobem nezaplatíte HBO, tak se asi k těm programům zadarmo taky nedostanete, že? Pokud tedy nemáte nějakou hacknutou dekódovací kartu (nevím, nevyznám se, třeba to ani nejde, jen jsem to tak nadhodil). Proč by jste se vy, co na chod Lexu nepřispíváte, měli dozvědět to samé, co my platící? Když jsem se jednou rozhodl neplatit si HBO kanály, tak co si budu stěžovat, že se na ně nepřipojím, a že filmy tam běžící můžu vidět až s nějakým zpožděním někde jinde? Pokud vůbec? Nechápu ten způsob uvažování.
A dále, ad informace neuvolňované, případně zpřístupněné se zpožděním. Podivejte kupříkladu na tu aktuální kauzu ohledně změny ČSN pro posuzování střelnic. Kdyby někde někdo blbej (nebo naopak hodnej) něco nepíchnul, tak jsme věděli prd, a asi by jsme byli hodně překvapení, až by to vešlo v platnost. Na každý pád je na tomhle případu zřejmé, že neexistuje dostatečně malá, informace-těsná skupina. Tahle netěsnost byla v tomto případu ku prospěchu naší věci. No a stejně tak věřím, že je existuje dostatek citlivých informací jak o budoucích jednáních, současných jednáních a i minulých jednáních, kdy je ku prospěchu naší věci, aby se ve všeobecnou povědomost dostalo pouze takové množství informací, aby členům organizace bylo jasné, že se pracuje, a ne že se vedení dloube prstem v nose.
V dnešní aktivistické době se domnívám, že je naprosto nezbytné nechlubit se všude vůkol tím, kdy, kde, ským, jak dlouho a o čem přesně se jednalo, a nedejbože ještě k tomu prohlásit - narazili jsme na pozoruhodně erudovaného, vstřícného partnera pro jednání, který není apriori proti myslivosti, střeleckému sportu, případně branné přípravě.
Závěrem. Osobně mám docela blízko k některým členům vedení. To mi ovšem nepomáhá k tomu, abych měl větší vhled do citlivých aktivit. Plně to chápu, respektuju to, a budiž to vedení ke cti.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#330 » čtv 10. pro 2020, 18:38

Docela by mne zajímalo, jestli se Ti, co tu píšou nic nevím, tak už člen nebudu, vydali někdy na členskou schůzi.

A je naprosto jasné, že ta částka za členství je natolik zásadní v rozpočtu, že je nutné to dalekosáhle řešit ...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: 311_Mart a 8 hostů