Volby do Evropského parlamentu 2009 - diskuse

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#46 » ned 7. čer 2009, 15:54

no i kdyby se to vykecalo a výsledky by jsme věděli dnes večer, tak stejně nechápu, jak by to ovlivnilo volby v jiných státech :?:
ovšem podle odhadů se nikdo nový nad 5% nedostane, doufám, že naše účast ukáže, že se mýlí. :twisted:

Uživatelský avatar
bobr
moderátor
Příspěvky: 567
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#47 » ned 7. čer 2009, 16:34

nad tím že výsledky u nás nikoho neovlivní vedle se už pozastavovalo spousta lidí - holt když to scvalovali tak se standa "G" od oranžovejch připosral a bál se že by mu to pak někdo mohl otlouct o hlavu. Njn nenaděláš nic jsou to debilové a nic jinýho v tom není

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#48 » ned 7. čer 2009, 18:56

Ovlivnit to mohou. To, že takových panevropských stran, jako je Libertas, ještě mnoho není, je druhá věc.

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#49 » ned 7. čer 2009, 21:15


Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#50 » ned 7. čer 2009, 22:54

Nejaktuálnější výsledky: Volby.cz (Český statistický úřad)

Seřazené výsledky (stejný zdroj, stejně aktuální): http://share.czechnology.cz/euvolby09.php
(chtěl jsem to mít přehlednější)

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#51 » pon 8. čer 2009, 03:18

Dopadlo to vic nez dobre, zaplat panbuh!



sincityman
Příspěvky: 30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#52 » pon 8. čer 2009, 04:59

Nedopadlo to nejhůř, tak bych to řekl... :lol: zaplať pánbůh :mrgreen:

Uživatelský avatar
setrop
Příspěvky: 44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#53 » pon 8. čer 2009, 06:05

Že by se český národ probudil a pozal co jsou socani zač?
... i když to množství hlasů komunistům mě stále děsí. A co víc (je to trochu off-topic - omlouvám se), o víkendu jsem při jedné aktivitě projížděl přes Zákolany a tam na návsi stále stojí Tonda Zápotocký v nadživotní velkosti a kolem sebe má upravené záhonky. Neumím si představit, že by třeba v Německu někde na náměstí stála socha nějakého pohlavára z NSDAP.

Uživatelský avatar
MiRaS
Příspěvky: 303
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#54 » pon 8. čer 2009, 10:00

Jelikož se jednalo o volby do EP, tak tam rád uvidím co nejvíce euroskeptiků a v tom případě mi tam komunisti moc nevadí. Komunisty sice nemohu ani cejtit a je mi na blití z toho, jak je tady komunismus stále opěvován, ale tady šlo hlavně o to, aby v EP bylo co nejvíce lidí co tam "do doho budou kecat" a v takovém případě ať jsou z jakékoliv strany. V národních volbách jim však přeju debakl stejně jako socanum, zelenejm a lidovcum :twisted:
Přestože jsem vždy volil ODS, tak tentokrát můj hlas nedostali, právě z důvodu jejich z velké části podpoře Lisabonské dohody :blicismajlik: a můj hlas (který sice nakonec nebyl moc platný) dostala SSO. Alespoň jsem jim tak pomohl k získání o trochu více peněz na další kampaň,

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#55 » pon 8. čer 2009, 10:08

1) České malé strany jsou zbytečně rozdrobené (příkladem budiž tři strany zelených, několikero "nezávislých", několikero evropských demokratů apod.) - nepostupující strany dají dohromady 24.18 %. Pro srovnání: třeba v Rakousku je to 6 % (a z toho je 4.7 % jediná strana).
2) Zřejmě hodně oranžových voličů odjelo vesele na chaty, protože nějakej Brusel je pro ně strašlivě daleko. To kdyby šlo o 30 korun za poplatek.......!
3) Myslím, že těch komunistů zase nebylo tak moc. Mají naprosto nejskalnější voliče, což se při mizerné volební účasti prostě projeví. Moc doufám, že na podzim bude účast více než dvojnásobná a preference komančů tak poloviční. Ani ne kvůli komančům samotným, ale spíš kvůli paroubkovi, aby mu koalice s komanči nebyla nic platná.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#56 » pon 8. čer 2009, 14:25

Jak rekl Vaclav Moravec, kdyz ma v Cesku kazdy auto, proc by taky nemohl mit svoji politickou stranu?
Je to v nas - hasterivy narod, ktery nikdy v historii svorny nebyl a nikdy nebude.

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#57 » čtv 8. dub 2010, 15:58

no upřímě když jsem se podíval na otázky a odpovědi, tak až na pár výjimek odpovídali všichni tak, aby potěšili střeleckou veřejnost.
Jen třeba z mého pohledu mi psychotesty přijdou jako zbytečnost, proti tomu bych dal jako povinnost pro získání ZP projít školením LOS pro začátečníky. Každý musí nějak začít a upřímě si řekněte, jakou zkušenost do budoucna vám dá praktická zkouška způsobilosti. Každý ví, že nesmí miřit kam nemá a na tu vzdálenost snad nastřílí každý, ale aby Vás někdo naučil základy bezpečné manipulace se zbraní to ne. Myslim že mnohem větší pravděpodobnost nechtěného výstřelu je při blbém tasení, když vám nedovře závěr, a podobných věcí, ke kterým se dostanete, až když jste v oné krajní nouzi a pak vám ty základy budou chybět.
Kolik z nás třeba ví, že když selže náboj (zmáčknete a nic) měli by jste počkat cca 15 sekund, než začnete vadný náboj vyhazovat. Při špatném zápalu může hořet až 10s než zapálí a odpálit si náboj kousek od těla není zrovna dobrá vyhlídka do budoucna

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 366
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#58 » čtv 8. dub 2010, 16:53

Minimum je 30sec, zaznamenaný nejdelší zpožděný zápal je tuším přes 40sec. Ale jsou discpliny, kde to nelze dodržet... dynamické discipliny.
Ale jinak souhlasím. Přidáním hodin povinných jízd by zlepšili kvalitu nových řidičiů více, než zpřísněním testů... Se zbraněmi je to stejné...

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#59 » pát 9. dub 2010, 07:17

No vidíš taky nové info, že je to až tak dlouho. Je jasné že při závodu je to něco jiného, myslel jsem spíš statickou střelbu na střelnici :lol:
Ale výcvik by musel provádět někdo jiný než zkušební komisař, sice nic proti nim, ale ten který zkoušel mě mi jak věkem tak proporčně k dynamické střelbě moc nešel :lol:
Mohli by to dát na starosti LEX, který by tím alespoň získal nějaké přízpěvky do kasičky i od nečlenů :!:

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 366
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#60 » pát 9. dub 2010, 08:03

Je o tázka, zda na to má LEX kapacitu... Ale to jsme OT, tady je to o volbách do parlamnetu...

Ty jsi poznamenal, že většina odpovědí je tak, aby potěšila střelce... Každý politik, pokud má alespon podprůměrné IQ, by se tak měl snažit odpovědět, to je jasné... Ale ase se musí být vědom toho, že v budoucnosti se mohou rozejít jeho činy-hlasování, s nynějšími prohlášeními a to mu na důvěryhodnosti nepřidá... Další otázkou je, na kolik je toto vlastně zajímá... :roll:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů