Výzva k aktivitě od LEXu

Uživatelský avatar
radimnet
Příspěvky: 167

Příspěvek#16 » čtv 14. dub 2016, 15:57

Odesláno vše pojednom.

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#17 » čtv 14. dub 2016, 17:23

No..já teda napsal všem naráz, ale také jsem tam odůvodnil proč. A obávám se, že to bylo asi příliš dlouhé :D Na což jsem teda ale v začátku mailu upozornil a poprosil o trpělivost a přečtení až na to fakt budou mít čas. Což o to, já bych to tu i uveřejnil, ale abych nedostal banána, že to tu zapleveluju.

Stručně tedy - odesláno...

Edit : Teď na to ještě čumím znova a myslím, že jsem to napsal dobře, má to hlavu i patu a jsem rád, že jsem to poslal



cmd_
Příspěvky: 182

Příspěvek#18 » čtv 14. dub 2016, 20:00

Jenom praktický dotaz, jsem díky zaměstnání poněkud paranoidní ohledně zveřejňování osobních a obdobných údajů, stačí, když napíšu jsem ten a ten,z města toho a toho, ze země té a té, samozřejmě posláním dávám i mail, nebo tam píšete celou adresu včetně ulice a čísla?



cmd_
Příspěvky: 182

Příspěvek#19 » čtv 14. dub 2016, 20:07

A ještě jedna spíš technická, asi to pramení z mé neznalosti, protože na zkoušky se teprve chystám a plastovou zbraň jsem ještě nikdy neměl v ruce, ten třetí bod na LEXu ohledně označování plastových zbraní (u historických je to jasné - snížení sběratelské, historické i finanční hodnoty), ale proč nejdou označovat plasťáky, je zádrhel v tom slůvku "neodstranitelně" (ale odstranit se dá prakticky každé označení, jiná věc je, že je to samozřejmě vidět, a někdy to jde různými technologiemi přečíst i tak, navíc u zbraně samozřejmě třeba zbroušení znamená oslabení a tím nebezpečí roztržení) , nebo v plastu? Naivně si myslím, že i když do polymeru a podobných materiálů určitě nejde číslo vyrazit jako do kovu, tak třeba při něčem jako tepelné ražení, případně třeba vybroušením, vypálením laserem nebo rovnou ve výrobě by to asi jít mělo? I teď se přece musí značit hlavní části i plastových zbraní.

Díky za vysvětlení, pokud to patří do jiného vlákna, prosím adminy o přesun.



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#20 » čtv 14. dub 2016, 22:28

To značení bych chápal jako povinné značení ve výrobě u nových zbraní a dílů. Ne retroaktivně u již registrovaných zbraní.



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#21 » pát 15. dub 2016, 05:42

Do plsatu se dá zalít kovový štítek a na ten se dá "razit" výrobní číslo, má to tak většina moderních zbraní. Dřív to ale nebylo automatické a pokud se vyrábělo nebo vyváželo pro státy, kde není povinnost registrace rámu zbraně, tak se to nedělalo. A ty zbraně se pak mohly objevit i u nás a spousta lidí má i u nás dneska plasťáky bez čísla na rámu.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#22 » pát 15. dub 2016, 08:05

ad CMD_ : Napsal sem sve jmeno, a z jakeho kraje sem. Na konec i postovni adresu.

Co se tech plastaku tyká, tak sem psal, ze pojem neodstranitelny je technicky nesmysl a mohl by to znamenat nemoznost vyroby. Navrhovla sem, ev, zmenit formulaci na neodstranitelny bezne dostupnými prostredky. Tj. neco jako oškrábat nožem, nebo rozpustit ředidlem. Ale je to cele takove neuchopitelne.



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#23 » pát 15. dub 2016, 09:27

Evropské komisi jde zejména o to, aby zbraně a všechny hlavní části zbraní byly značeny tak, aby je teroristé, kteří jsou často vybaveni prostředky, které běžně dostupné nejsou, nemohli označení hlavních částí zbraní žádným způsobem odstranit ani v dílnách vybavených zbrojířskou technikou. Takže změna formulace na neodstranitelné označení běžně dostupnými prostředky zjevně ztrácí smysl v kontextu s účelem značení.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#24 » pát 15. dub 2016, 09:35

Což je samozřejmě utopie, protože kdo bude mít vybavení na odstranění neodstranitelného označení, tak už má dávno vybavení na vyrobení celé zbraně. Ostatně úplně stejná situace s předěláním semi do auto ...



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#25 » pát 15. dub 2016, 10:45

Stejně mi uchází smysl požadavku na neodstranitelnost. Aspoň já teda žiju v domění, že defektoskopické metody dokážou najít i vybroušené číslo. Pak by u nalezené zbraně bylo jedno, že někdo číslo obrousil. Nebo ne?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#26 » pát 15. dub 2016, 12:19

Jako domací kutil s flexou ano. Je to jen o mnozstvi prace, kterou si stim chces dat. A zda má ta zbran mit zdani legalni pri bezne kontrole, nebo je to jedno a proste chces zamaskovat historii.



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#27 » pát 15. dub 2016, 12:56

Jím jde zejména o to, aby když najdou třebas i zbytky nějakého full auto AK 47 u nějakého odpáleného Mustafa, aby mohli vystopovat třebas ze střepin závěru nebo z kousku hlavně, odkud ten kalach pochází. Stejně si myslím, že tento požadavek je prakticky nesplnitelný.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#28 » sob 16. dub 2016, 18:32

Odesláno všem, jednomu po druhým. Zítra tu výzvu vezmu sebou na střelnici.



cmd_
Příspěvky: 182

Příspěvek#29 » ned 17. dub 2016, 21:59

Tak to tam fičí po drátech...dal jsem dohromady i anglickou verzi, teď jenom, aby to k něčemu bylo.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#30 » pon 18. dub 2016, 06:19

Dostal jsem zatím odpověď od p.Olgy Sehnalové (výbor IMCO), sice obecnou, ale potěšující je, že píše o velkém množství které dostává:
"Vážený pane U.....,
děkuji za Váš email. V posledních dnech dostávám obdobných sdělení velmi mnoho, omlouvám se tedy za jednotnou odpověď. Věřte, že téma beru s plnou vážností a s vědomím pozice České republiky. V souladu s ní jsem se opakovaně k návrhu vyjádřila na zasedání výboru IMCO, podám či budu podporovat pozměňující návrhy v rámci tohoto výboru i následně na plénu Evropského parlamentu.
Výsledná podoba bude v konečném důsledku dána hlasováním a vyjednáváním mezi Evropským parlamentem a Radou.
S pozdravem Olga Sehnalová"

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ante, kojak a 2 hosti