NORINCO - reálné zkušenosti / kvalita

Minirecenze od střelců z našeho fóra


Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#16 » úte 11. srp 2020, 11:14

ondrush píše:U mna je to ciste zbierkova zbran, neplanujem nikdy predavat, zaroven ju ale neplanujem "brat do valky".


Mohu mít dotaz, co je na 1911 od Norinco sbírkové? Pokud tedy nemáš sbírku zbraní zaměřenou na tohoto výrobce, což možná máš.



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#17 » úte 11. srp 2020, 11:32

vzdy som chcel 1911. to je vsetko - je to neprakticka hracka, ktora nema ziadny racionalny zaklad ju vlastnit, neplanujem sutazit, tercovka ma nezaujima, .45acp tak casto ako 9mm kvoli cene nestrielam. Od malicka som ale chcel 1911, mam rad 1911 a 1911 mi nadherne sedi do ruky. tak za ten pocit, ze "ju mam", ze ju raz za rok vyvetram na strelnici a parkrat do roka nosim za pasom je cenovka ~7 tisic ci kolko ma stala z druhej ruky pre seba sameho obhajitelnejsia, nez 30 ci 50k za nieco, co by sa mi vskutku pacilo, ale vyuzival by som rovnako.

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#18 » úte 11. srp 2020, 11:48

Pokud máš rád 1911 dopručuji ti asi jednu z nejlepšíš a to Valrora, mám ho asi 3 roky a super, dnes už se ale asi nevyrábí a hlavně je 1000 X lepší než Norinco
Nokia_4932.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#19 » úte 11. srp 2020, 12:21

Jo, Dan Wessonov som mal pozicanych za tie roky viacero, vratane valora. A aj z toho vychadza moje hodnotenie norincovej 1911, ze dostanes za co si zaplatis. Ja momentalne nemam dovod menit, norek mi na moje pouzitie plne vyhovuje. Predpokladam, ze si na nejake jubileum casom necham kvalitnejsiu (alebo skor starsiu) 1911 kupit, ale urcite to nie je v kratkodobom ani strednedobom plane.
Rovnako to je s AR15 - kupil som to len na skusku, aby som sa priblizil AR svetu. Primarne som pouzival kosu, obcas kalach ci ta M14, ale po prvotnych problemoch a rieseniach to dospelo tam, kde som teraz - ze je to moja primarna "bojova" puska, s ktorou chodim na rozne drily a akcie. Uz sice orignal vizualne moc nepripomina, ale spustak, lowe, upper, hlaven, A2 klec atd je vsetko stale zaklad a je to tak ok.



Atrop
Příspěvky: 22

Příspěvek#20 » úte 11. srp 2020, 13:01

Kečup píše:Antrop --- Vůbec to není nesmysl a jak jsem psal Já osobně mám Ruské SVD 63 z roku 1972 Iževsk a mohu porovnávat tedy s Norincem SVD Type- 85 a tedy uplně stejné zbraně a za ně Norinco je levný krám a proto se ptám zda má někdo třeba Norinco AKM ale i AKM třeba polské či Rumunské a tím může posoudit kvalitu. Je jedno Že Norinco XX stojí 25 000 Kč a další zbraň XX třeba od DD stojí 80 000 Kč, je jasné že tam je rozdíl. Mě de o kvalitu a jelikož mohu já sám posoudit pouze to SVD-63 ptám se i jiných zda je Noricko opravdu jen Kšunt co se nevyplatí kupovat.


Co konkrétně znamená levný krám?
Já mám celkem nakoukaný AKm polské(nevlastním) a dost kamarádů má Zastavy a jak jsem psal, u těchto zbraní v tom proste rozdíl neni. A stejně jako jakékoliv jiné AKM může mit i type 56 nedluhy vycházející z konstrukce samotné(špatně slisované, křivé atd), chce to vybírat. Materiálově neposoudím ale termínu bláto se to nepodobá..

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#21 » úte 11. srp 2020, 13:16

No třeba zrovna Zastava je ješte poctivá puškařina s kvalitním materiálem, Rus sice nevzhledné Zpracování ale kvalitní material co se špatně opracovává, Polské kusy nemohu posoudit. A jak již sem zmínil přes 20 let jsem byl u Armády jako náčelník výzbrojní služby a tak určité zkušenosti mám ale neznám Norinco a podobně.

Ze svých osobních zkušeností ale co jsem psal ze stánky dříve a to ohledně SVD , mám ruské a to několik let a i od Norinca a to cca 3 roky a po zhruba 2000 ranách mí čína odešla, tedy to Type_85 norinco -- opotřebovaná hlaveň atd. A abych zbytečne nenadával na Norinko ptám se i ostatních na jejich zkušenosti, jelikož Originál Rus SVD má skoro 10 000 a stále perfektní, nepočítám ji že černění je už skoro pryč.

Proto jsem napsal že pro mě je Norinco levný krám do kterého nevyplatí investovat ale rád uvítám zkušenosti i ostatních, třeba jsem měl jen smůlu na kus i když to pochybuji jelikož i na sousedním webu není s Norincem dobrá zkušenost............ Pokud máš dobré zkušenosti s Norincem , prosím napiš a popiš proč a kolik vystříleno



Atrop
Příspěvky: 22

Příspěvek#22 » úte 11. srp 2020, 14:04

Mám zkušenosti s Type 56S(bez bodáku),a jak jsem psal, za ty peníze je to dobrá zbraň. Funguje spolehlivě, žádné velké opotřebení nepozoruji a nastříleno má něco přes 2.5 tisíce. Ale je to AK tak to neni moc směrodatné. Navíc kdo zná trochu historii AK tak čínské type 56 jsou jedny z nejpoužívanějších, a dnešní výroba pro civilní trh pravděpodobně pořád jede na původních strojích a používají původní polotovary a díly z armádní produkce.
Co bych vytknul je pažbení z měkkého dřeva, které jsem hned sundal a vymněnil za plastové. S tím souvisí to že na čínské AKM nepasují hned klasické AKM doplňky protože je ze silnějšího plechu(tušim stejně jako Zastava 1.5mm) Takže drobnému broušení se člověk nevyhne kdyby mu dřevo nevyhovovalo.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů