NORINCO - reálné zkušenosti / kvalita

Minirecenze od střelců z našeho fóra
Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#1 » pon 10. srp 2020, 20:58

Má někdo reálné zkušenosti s kvalitou zbraní od Norinka ? Jedná se mi o zkušenosti a porovnání. Ne že má někdo jen Norinco a chválí ho ale jde mi o to zda má někdo třeba Čínské AK a tedy ( puška Type 56 ) a může ho porovnat třeba s Ruským AK-47.
Nejde o vzhled ale o odolnost a výdrž.
Sám jsem si třeba pořídil Čínské SVD tedy Type -85 a když ho porovnám s originálem s Ruským SVD-63 tak ta Čína je bláto.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#2 » pon 10. srp 2020, 21:39

Já mám jejich NC226, říká se, že je to asi nejlepší, co ta jejich fabrika dělá. Není to kvalita na úrovni origo SIGa, ale za ty peníze je to více než obstojná zbraň. Jsem už asi 3. majitel a po cca 4000(?) výstřelech mi praskl rám, nicméně, je to hliník a ta pistole je rv. 92, takže už hodně pamatuje.... Kromě toho rámu jsem řešil ještě prasklý zápalník, ale to se vzhledem ke stáří zbraně dalo čekat. Při střelbě byla vždycky spolehlivá, neměl jsem jedinou závadu, kromě závad způsobených uživatelem, když jsem to dal někomu, kdo to neuměl držet. Stála mě 6000 a až bude trochu čas, tak koupím nový rám, takže asi tak.
Jinak ti dlužím odpověď na ZP, ale teď toho bylo nějak moc a nebyl čas skoro na nic.



Atrop
Příspěvky: 22

Příspěvek#3 » pon 10. srp 2020, 22:22

Mám type 56S cca rok a půl. Nastříleno už nějaký ten tisíc a funguje jak má.Klidně bych ho koupil znovu.
Prostě AKM jako každý druhý.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#4 » úte 11. srp 2020, 06:02

Měl jsem jenom malorážku, ale byla to bída. Opracování strašlivé, stopy po nástrojích. Dodělej doma. Norinco bych koupil jen v nejvyšší nouzi.

DJ DIe> ty jsi normální masochista :) Prasklý rám je v pohodě - to jsem ještě nikde jinde neslyšel :o



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#5 » úte 11. srp 2020, 06:57

Já norinco nemám, ale na vlastní oči jsem potkal na střelnici několik správně nefungujících zbraní a to i rovnou "z krabice", majitelé byli vesměs hodně naštvaní (namátkou 4ks klonů pistolí ČZ, malorážku a pak kulovnici tuším v .223, se kterou nebylo možné trefit terč na 50m, tj. délka naší klubové střelnice, a možná ještě něco, co si už nepamatuju). Abych ale jen nehanil, v okolí mám několik jejich 1911 a ty se zdá fungují, majitelé je mají dlouhodobě a zatím jsem je neslyšel na to nadávat...



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#6 » úte 11. srp 2020, 07:20

kolemjdoucí: Není to v pohodě, ale čekal jsem to. Hliník je naprd materiál na takové rázy.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#7 » úte 11. srp 2020, 07:45

To bych neříkal, je xy pistolí s hliníkovým rámem a fungují dobře, např. origo P226



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#8 » úte 11. srp 2020, 08:15

Fungují, ale hliník není úplně ideální materiál. Rozhodně bych dneska radši šel to plastu, pokud mi půjde o hmotnost. Ale jak říkám, ta moje pistole toho už má hodně za sebou. Někde se to projevit muselo, tak praskla jedna vodicí lišta na rámu.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#9 » úte 11. srp 2020, 08:39

Mně se jednou dostala do ruky malorajda Norinco JW-15, měla hóódně nalítáno, byla z inventáře střeleckého klubu. Střílela docela OK, ale praštilo mě do oka, že nafukovala nábojnice u dna. Prohlédl jsem komoru a ta byla vyběhaná od zasouvaných a vysouvaných nábojnic, nejsem puškař, ale myslím si, že to byla příčina. Rovněž nevím po kolika výstřelech je taková závada u kvalitní malorážky normální.

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#10 » úte 11. srp 2020, 09:02

REN -- to je právě ono a i moje zkušenosti že Norinco ná špatnej materiál, takové to bláto a proto se ptám i na zkušenosti ostatních. Nezažil jsem zatím že by byl někdo spokojenej, tedy s těch co mohou porovnávat.



Atrop
Příspěvky: 22

Příspěvek#11 » úte 11. srp 2020, 09:16

Porovnávat s čím? Se zbraněma které stojí trojnásobek až pětinásobek toho co Norinco(viz ten Sig 226)? To je trochu nesmysl..O výrobní ceně Norinca se ani bavit nemusíme, protože snad je každému jasné že je tak poloviční než za kterou se tady ty zbraně prodávají. Takže to že mají stopy po obrábění, otřepy atd je teda vážně překvapující... :D



CAMPari
Příspěvky: 42

Příspěvek#12 » úte 11. srp 2020, 09:43

doma mám jw-15: mířidla otřes,zásobník nefunkční(potřeba koupit zásobník do CZ 452 pasují),flinta je samej otřep ale to se dá dodělat i doma :D ale jinak střílí jak má a když tam hodíte optiku tak je v pohodě :) za ty prachy(kolem 4-5 tisíc)je to cajk.



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#13 » úte 11. srp 2020, 09:58

tak od norina mam/mal som malorazku jw15, m1a klon m305, ar15 cq-a1 a 1911A1, rukami mi presla este ta p226.
Obecne - dostanes za co si zaplatis. CQ-A1 je moja primarna zbran, oproti znackovym AR je menej pekna, technicke problemy som mal so zavadami, ked horsie a horsie extrahovala prazdnu nabojnicu. Vymeneny extraktor a o-kruzok pod ektraktorom a nevim co je zavada. Dva origo zasobniky, s ktorymi zbran prisla, sli okamzite do kontajnera, ani som ich neskusal. Jak som pisal, zbran je mojou primarnou puskou a nemam s nou uz jediny problem, na povestnu nizku zivotnost hlavne som sa este nedostal - v poslednej dobe z nej strielam ocelaky, casom planujem hlaven vymenit za iny profil, tak ked uz ju budem menit, tak nech je zhuntovana.
M305 samonabijacka v .308win bola super, sla z domu pretoze hypoteka. Jedine problemy s nou som mal s montazou, na ktorej bola optika - montaz nedrzala nasterl a aj po locktite zachyteni sa mi dokazala rozvyklat. Plus poistka sla hrozne tazko, ale dalo sa na to zvyknut. Inac super flinta, ked som mal svoj den, v stoje na necelych 300m s kolimatorom na redukovane torzo cinkalo kazdou ranou, aj ked tecka kolimatoru bola vacsia ako terc.
1911 - neda sa porovnavat so znackovymi pistolami, striela ale spravnym smerom, dokonca je aj dost presna - presnejsia nez ja. Opracovanie a vole su ale fakt bieda. U mna je to ciste zbierkova zbran, neplanujem nikdy predavat, zaroven ju ale neplanujem "brat do valky".
JW15 - malorajda, kupovana pred tyzdnom od zeleneho sportu (ulozenka od bosenskej policie za 3300,-). Za tu cenu je to ako zbran za tu cenu. Striela super (dokonca aj zasobnik funguje), mieridla, ehm, hledi keb neexistovalo, bolo by asi lepsie. optika bude nutnost, mometalne este nemam. Poistka ide tak tazko, ze s nou ani nepocitam.
P226 - nevlastnim ani som nevlastnil, mam ale origo siga a kamarat ma cinsku kopiu, takze sme viackrat krizovo porovnavali. Zase - neda sa to porovnavat. Vyzera to ako sig, do lowcost zbierky ideal, ako zalozna zbran v domacnosti super. Spust hroza, decocker funguje oproti sigovi pochybne (ale nikdy neodpalil naboj, takze fungovat asi funguje), zasobniky neboli bez upravy kompatibilne (pazbicka cinana bola tusim trochu vacsia a bolo treba 1-2mm zospodu zbrusit, aby sa zasobnik dokazal zasunut dostatone hlboko)

Takze norinco je ok - ale musis ocakavat to, za co si zaplatis

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#14 » úte 11. srp 2020, 10:01

Antrop --- Vůbec to není nesmysl a jak jsem psal Já osobně mám Ruské SVD 63 z roku 1972 Iževsk a mohu porovnávat tedy s Norincem SVD Type- 85 a tedy uplně stejné zbraně a za ně Norinco je levný krám a proto se ptám zda má někdo třeba Norinco AKM ale i AKM třeba polské či Rumunské a tím může posoudit kvalitu. Je jedno Že Norinco XX stojí 25 000 Kč a další zbraň XX třeba od DD stojí 80 000 Kč, je jasné že tam je rozdíl. Mě de o kvalitu a jelikož mohu já sám posoudit pouze to SVD-63 ptám se i jiných zda je Noricko opravdu jen Kšunt co se nevyplatí kupovat.

Myslím že skušenisti z tínto výrobcem pomohou i dalším ve výběru zbraně aby zbytečně nevyhazovaly tisíce za něco co po pát tisících odejde. U men je pár tisíc za jeden rok a vyhazovat cca 50 000 za něco co vydrží chvilku určitě nechci. Já osobně za těch zhruba 30 let co střílím sem nepoznal horší kus i když CZUB se t tomu blíží hned za Norincem.

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#15 » úte 11. srp 2020, 10:07

Ondrush - se zásobníky do SVD od Norinca mám stejnou zkušenost, koupeno v ZS za 1200 kus zásobník do SVD ( kupoval jsem 4 kusy ) jeden hnus, tři musely na úpravu a nakonec skončily v popelnici a koupeny originální Ruské a tady se mi potvrdilo že ty zásobníky od Norinca byl bídnej slabej plech ( měkký ) a u Rusáka pořádný tvrdý ocelový kus. Dodnes ty ruský zásobníky slouží a to přes 10 let

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů