GLOCK 26 (III. Generace), ráže 9x19

Minirecenze od střelců z našeho fóra
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 327
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » čtv 10. čer 2010, 14:56

Pistole patří z hlediska velikosti do kategorie subkompakt a v našich podmínkách je tento typ v cenově nepříznivější ráži 9x19 alias 9mm Luger. V nabídce subkompaktů rakouského výrobce jsou zastoupeny snad všechny nejběžnější pistolové ráže kromě mojí 9x19 - G26 jsou k dispozici ještě ráže .40SW - G27, .357 - G33, .380 - G28, 10mm - G29, .45ACP - G30 (G36-Slimline) a .45GAP - G39.

Pokud Vás zajímají mé osobní dojmy z krátkého testu 5 různých GLOCKů, pak následujte odkaz:
Předváděcí akce GLOCK a osobní test - G17,G19,G26,G27,G30

Na základě osobního odzkoušení ještě několika dalších nejpoužívanějších zbraní a po prostudování poměrně velkého množství materiálů, jsem došel k názoru, že při výběru této zbraně, neudělám chybu.

Mezi hlavními výhodami se často uvádí vysoká odolnost vůči nepříznivým vlivům obsluhy i prostředí, dlouhá životnost zbraně, nadprůměrná bezpečnost (3 bezpečnostní pojistky), patentovaný předepnutý spoušťový mechanismus "Safe Action", nízká cena a snadná dostupnost náhradních dílů a také nepřeberná nabídka různého příslušenství.

Vzhledem k výše zmíněným výhodám, jsem původně vážně uvažoval o nákupu starší (bazarové) zbraně GLOCK 26 (případně i GLOCK 30 - v podstatě stejný subkompakt, jen o něco dražší, v ráži .45ACP).
Rozdíl v cenách mezi staršími a novými zbraněmi GLOCK byl však prakticky zanedbatelný. Proto jsem si raději pořídil zbraň novou a využil možnosti výběru olivové barvy rámu a mírného vylepšení nové zbraně na přání přímo od dodavatele.


Zbraň mi byla dodána ve slušivém černém kufříku s následujícím obsahem:
Zbraň samotná, 2 zásobníky na 10 ran, čistící kartáček na hlaveň s nádstavcem, návod.
Pár dnů po registraci na stránkách dovozce (MPI) jsem poštou obdržel ještě tzv. "interaktivní knihu" o značce GLOCK na CD.


Můj GLOCK 26 se od standardní konfigurace liší dvěma prvky:
1) zvětšeným záchytem závěru, který mi více vyhovoval už při výše zmíněném testu.
2) nadstandardními mířidly se světlovodnými vlákny a tritiem od společnosti Truglo (typ TFO). Mířidla jsem volil vzhledem k jejich vlastnosti vypadat za každých světelných podmínek stejně. Zbraň mám totiž primárně určenu na obranu a na dynamické soutěže typu LOS. Z pestré nabídky možných konfigurací se mi právě tyto mířidla jevily jako ideální.


V době, kdy píšu tuto mini-recenzi, mám tento GLOCK přesně týden+1den. Za tu dobu jsem absolvoval 2 návštěvy střelnice a ze zbraně bylo vystřeleno 67+113kusů nových celoplášťových střel (bez závady).

Zatím mohu mohu konstatovat, že zbraň byla podle všeho velmi dobrá volba.
1) Co se týče vzhledu, tak osobně nemám výhrady
2) Na ovládání je zbraň ideální
3) Při druhé návštěvě střelnice se mi potvrdil fakt, že jde o velice přesnou zbraň.
Na přiložené fotografii je možno vidět jak se mi po úvodním rozstřílení podařilo na 25 metrů zasáhnout většinou střel terč v rozptylu 10cm od záměrného dobu (viz. foto).
To považuji vzhledem mým předchozím očekávání a mé nízké praxi, za poměrně slušný výsledek.


Zbraň je dobrá, nicméně několik výhrad bych měl také. A to následující:
1) Standardní vypouštěč závěru je podle mého skutečně moc malý, což člověka nutí si koupit ten nadstandardní. Na druhou stranu není příliš drahý a každý má možnost volby.
2) Stejný problém může mít někdo i s vypouštěním zásobníku.
3) Upevnění mířidel. Přesně řečeno: Problém je jen mušky.
Standardní jeden šroubek vepředu je opora dostatečná snad jen pro standardní velikost a tak moje muška musí být přilepená. Vzhledem ke konstrukčnímu řešení bude pravděpodobně problém se všemi delšími muškami (takže všechny se světlovodným vláknem). Pro zachování rozebiratelnosti jsem použil tekutý "zajišťovač" šroubů Loctite 243, ale obávám se, že vzhledem k silám působícím na mušku při střelbě, budu muset použít stálejší řešení (pravděpodobně dvousložkovou epoxidovou pryskyřici).


Přes zmiňovanou širokou nabídku příslušenství zatím ke zbrani bohužel nemám žádné pouzdro a tak zkušenosti s nošením přidám později.

Jako takový bonus přidávám videa ze závěru mých prvních dvou návštěv střelnice s tímto GLOCKem 26: :lol:

1) Glock 26 - The First Day on Shooting Range
2) Glock 26 shooting 2 magazines (10-Round each) in 30 sec
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



THE-SAD-MAN
Příspěvky: 25

Příspěvek#2 » úte 11. říj 2011, 08:59

Tak nějak by to mělo vypadat.Děkujeme Jednotce Intenzivní Palby za cool recenzi.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#3 » ned 20. říj 2013, 01:41

Pekna recenze... a me se taky z GLOCKu strili nejlip :)
PS: misto zachytu zaveru zkus spoustet zaver rukou je to blbuvzdorny na kazdy pistoli to funguje a nemusis nikde patrat kdybys musel pouzit jinou zbran :)



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#4 » ned 20. říj 2013, 21:50

OT smazáno.

Toto subfórum není místo pro dotazy na zbraň či doplněk zbraně! Ptejte se v příslušeném fóru.
-
Komentáře k recenzi jsou v omezené míře povoleny. Reakce na danou recenzi či otázky na konkrétní nestadardní autorovu úpravu apod. jsou povoleny, pokud je zřejmé, že mohou zajímat i ostatní uživatele, soukromé dotazy řešte soukromou zprávou autorovi.
-
Obecné komentáře a dotazy na popisovanou věc patří do příslušného fóra a ne do tohoto subfóra! Typickým příkladem jsou dotazy "kde se to dá koupit?" a podobně.


Celý text pravidel je zde: viewtopic.php?f=52&t=601

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů