SAA 1873 vyber

Westernové střílení a vše co k tomu patří


Redsnake
Příspěvky: 311

Příspěvek#31 » pon 11. dub 2022, 10:20

Přebíjím na turretu, ten postup co navrhuješ by nejspíš šel. Jen si nejsem jistý jestli moje prachovací matrice umožňuje usazení toho papírového kolečka, imho tam žádný trn není, jen rozhrdlovací a ten kdybych nechal klesnout tak hluboko, mám z nábojnice blonderbuss.
Ale usadit by to určitě šlo i jen nějakým kolíkem.

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 366
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#32 » pon 11. dub 2022, 10:39

Ano, zapomněl jsem napsat, že se jednalo .38spl, která je na to ideální svým objemem...
U .45LC bych to řešil tak, že bych potřebný rozdíl dosypával dávkou krupice.
Myslím, že i u .45LC jde rozhrdlovací trn stejně nebo hlouběji, než zabírá prostor v nábojnici střela...
Tak nějak se na to připravuju, až mne popadne touha závodně oprubovat Schofieldy... :-)



Redsnake
Příspěvky: 311

Příspěvek#33 » pon 11. dub 2022, 11:23

Nejspíš nezbyde než to vyzkoušet. Díky moc za rady a schofieldy závidím, ty bych si moc přál, ale stále se zdráhám za něj dát to co by obchodníci chtěli.

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 366
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#34 » pon 11. dub 2022, 11:41

Pokud bys je opravdu chtěl, tak vím o páru 5", které by asi byly na prodej.... Možná by pustil i jeden, musel bych se zeptat...

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#35 » pon 11. dub 2022, 16:42

Tak já jsem to taky dělal na třídírovém turretu. Místo prachovače jsem tam našrouboval ten hliníkový díl co je jako trychtýřek. Rozhrdlí nábojnici, sypnul jsem odměrkou prach. Pak do platíčka. Takhle udělat třeba po 50 kouscích. Potom nastrkat kartonky, zatlačit na prach, vykrojit mazání. Potom zpátky do lisu a usadit střelu. Celkem to jde dobře.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#36 » pon 14. lis 2022, 14:31

Rád bych se zeptal majitelů SAA především Italské produkce (Uberti, Pietta), jak je to s nastřelením těchto zbraní? Je mi jasné, že to není žádná terčovka, ale jelikož tam úplně chybí jakákoliv možnost korekce, tak by mě zajímalo, zda do není nějaký výrazný problém....

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 366
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#37 » pon 14. lis 2022, 14:46

No, je to kus od kusu. Některým se musela dělat nová muška do rybiny... aby to střílelo rovně.
Ale existuje dobový terčový model a ten má stranově posuvné hledí a výškově stavitelnou mušku... Dělá/l ho Uberti

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#38 » pon 14. lis 2022, 15:04

Já bych právě chtěl tu úplnou klasiku, ale je mi jasné, že to může být všelijaké... Tu úpravu s muškou v rybině jsem viděl a bohužel to není to pravé :-)

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#39 » pon 14. lis 2022, 15:42

Tak já jsem měl asi štěstí, všechny 4 SAA a 2 Open Topy střílí stranově přesně. Akorát výškově jsou rozdíly. Ale to taky závisí na laboracích a jde to lehce upravit. Dokonce i perkusáky jsem stranově nemusel řešit.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#40 » pon 14. lis 2022, 16:26

....chystám se do něčeho skočit, tak se budu modlit:-). Ta výšková odchylka by mě určitě trapila méně... je fakt, že perkusaky (colty), co jsem kdysi měl chodili v celku pěkně.



Redsnake
Příspěvky: 311

Příspěvek#41 » pon 14. lis 2022, 18:37

Great wester 2 chodi na 10-15 metru par cm vys, ale s myma rukama to nema smysl resit. Nekde jsem pochytil nazor, ze muska je na techto revolverech schvalne vyssi aby si ji majitel zbrousil dle potreby. Necitim tu potrebu.
Pak se pochlub cos vybral, se skladovou dostupnosti SAA je to tady zda se dost bida, taky po te co skoncila kamenna prodejna zbrane dave uz si ani to malo co je skladem neni kde osahat…

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#42 » pon 14. lis 2022, 19:15

Jasně, mám něco v pacu, tak pak dám vědět. Je fakt , že ty snížené mouchy jsou viděl dost a stále to je to nejmenší zlo.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 589

Příspěvek#43 » úte 15. lis 2022, 18:15

2 Redsnake - Snižování mušky posouvá zásahy v terči nahoru! Takže pokud ti to chodí nahoru, potřebuješ naopak mušku vyšší.



Redsnake
Příspěvky: 311

Příspěvek#44 » úte 15. lis 2022, 18:40

Asi mas pravdu, je mozny ze si to spatne pamatuju. Jsem si pomerne jisty ze jsem v nejakem videu na yt zaslechl neco o pilovani musky, ale zrejme je to desinformace nebo jsem zapomnel kontext. omlouvam se za zmateni a diky za uvedeni na pravou miru

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 589

Příspěvek#45 » úte 15. lis 2022, 19:40

To ano, to máš pravdu, ale ta muška byla u některých zbraní když-tak vždy od výroby vyšší a zbraň tedy střílela pod záměrný bod (tj. dolů). Opatrným "pilováním" mušky se zásahy posouvaly nahoru, až byly v záměrném bodě.

Toto bylo běžné nejen u některých westernových zbraní, ale i u nastřelování hromadně vyráběných vojenských - z výroby tam šla vysoká muška a při nastřelení to zkušební střelec líznul tak, aby to chodilo správně (a zároveň ji doklepl i stranově u mušek v rybině).

Pokud ti zbraň střílí výše, než je záměrný bod, chce to tedy buďto vyšší mušku, nebo snížit hledí - i to se dá na revolverech s pevným hledím v rámu provést - lehce se opiluje vršek hledí a propiluje drážka. Ale musí se to dělat fakt opatrně a po desetinkách.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů