Rossi Puma 92

Westernové střílení a vše co k tomu patří


Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#46 » ned 16. dub 2023, 09:18

Sice nepíšeš o jaký problém jde, ale jestli se Ti šprajcují náboje, můžeš zkusit toto:
http://marauder.homestead.com/files/Ros ... _guide.htm
Mám Rossinu 357 mag./ 38 spl. a problémy s podáváním nábojů nemám.

Zelenáč: Jestli náboje dosahující víc než dvojnásobek Pmax. považuješ za „trochu našlápnutější“, pak si význam slov „trochu našlápnutější“ vysvětlujeme každý jinak. Ale slovy klasika: „Každý sám je svého štěstí strojvůdcem“.



iloveguns
Příspěvky: 1421

Příspěvek#47 » ned 16. dub 2023, 10:24

To je přesně ono. Náboje 38 special se převracejí a vypadávají vrchem. Dík za post. Ta úprava by mohla pomoct.



zelenac
Příspěvky: 88

Příspěvek#48 » ned 16. dub 2023, 11:04

Dancek,mozno sa trocha nerozumieme.Trocha naslapnutejsie nemam na mysli oproti max tlakom v LC,kedze ako vravim,pouzivam ich v revolveri ktory je stavany na tlak 3900bar a v puske,ktorej matros ma podla udajov z tvrdomera rovnake vlastnosti ako matros rovnakej flinty v .44M.Kedze v .44M je max tlak 2800bar,tak moj naboj nalaborovany na 2050bar(skor menej,kedze rychlost nedosahuje vypocitanu podla QL),tak ho myslim mozem povazovat za trochu(trosicku ;) ?) naslapnutejsi.Zo zaciatku som ich robil pre dceru,aby si zvykla na kopanec z revolvera(uz striela plnotucne v pohode),ale na tercovku su dobre a tak som pri nich ostal a ladujem ich aj do pakovkyJe fakt,ze zo zaciatku som sa bal naladovat ten naboj do pusky,ale ked som videl,ze Rossi robil puzdra zaveru pre tuto pakovku aj z mosadze!!! :shock: v razi .454,tak som sa bat prestal.Ked to udrzala ta mosadz a neroztiahlo ani neroztrhlo puzdro zaveru v mieste kde behaju kliny,tak ocelove to vydrzat musi,no a na hlavnovinu sa zvykne pouzivat zvecsa 15230ka,tak by som tu nevidel nejaky problem.Osobne si myslim,ze aj ta .454ka bude vyrobena zo stejneho matrosa,akurat len s dlhsou komorou.Do mojej idu v pohode napaskovat .454 naboje,bez problemov ich podava do komory,akurat nezavrem zaver.Ale nechcem riskovat a laborovat naboje cez tych zhruba 2000bar.Mozno by sa aj olovo uz strhavalo pri vyssich rychlostiach.



zelenac
Příspěvky: 88

Příspěvek#49 » úte 18. dub 2023, 16:39

Dancek,mohol by si mi prosim ta v tom GRT vyratat o kolko sa zmeni tlak v naboji .45LC,ak olovenu strelu 250gr .452 nahradim strelou .454?Seating je v obidvoch pripadoch 8.2-8.3mm a prach 16gr D036.Ja mam len QL,starsi typ a v nom ta zmena priemeru nema vlyv na tlak.Akurat vykon nasich Lovexov je v nom deklarovany menej optimisticky,ako v novsom vydani QL a viac sa blizi realite.
Este musim dodat....rossina tie tlaky znasa uplne v pohode,zaverova vola sa po zhruba 2000 ranach touto laboraciou nezvecsila nic,komora detto,takze za mna za tie prachy vynikajuca kvalita.
To nemozem povedat o revolveri ruger redhawk,kde som musel zabrusit a zalestit hlaven,kedze vyrobca upravoval medzeru medzi valcom a hlavnou pilnikom!!! a ani sa nenamahal zalestit vrypy po zuboch pilnika.
A aby toho nebolo dost,tak som prave objavil toto...
https://www.top-guns.eu/opakovaci-puska ... -casull-20
....no netrafi ma slak?Ked som ju zhanal,tak nikde nebola a teraz len tak z nudy prechadzam v robote net.....a vyskoci na mna rossina v nereze a v .454 :(



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#50 » stř 19. dub 2023, 07:30

Zadal jsem střelu Lyman LFN 454190 o váze 250 grs a o průměru 0,452“, hloubku usazení 8,3 mm v nábojnici 45 Colt a 16 grs prachu D0,36 a Pmax vyšel 2398 barů.
Pak jsem průměr střely upravil na 0,454“, všechno ostatní nechal stejné a Pmax. vyšel 2413 barů. Podle výpočtu se tlak zvedl pouze o 15 barů, ale nejsem si jistý, zda výpočet se zvětšeným průměrem střely odpovídá skutečné hodnotě tlaku.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



zelenac
Příspěvky: 88

Příspěvek#51 » stř 19. dub 2023, 13:23

Dakujem.Myslel som,ze ten tlak bude ovela vyssi.Nemohlo by to byt olovom?Mohol by si skusit to iste,ale s fmj strelou rovnakych parametrov?
Vypada to,ze ten GRT ma daco do seba.Mal by som to dat niekomu nainstalovat.Moj QL na zmenu priemeru nereaguje.
Mal som strach,ze ak by mi niektora strela usla popri lise(kalibrujem ich na .252),aby mi to pri pouziti celkom rychleho prachu dako moc nezvysovalo tlaky. Zacinam tvrdo premyslat o tej rossi .454.Musim zajst za obchodnikom,ci by to bol schopny dotiahnut k nam od vas.Mohol by som ju krmit aj naslapanejsimi nabojmi,co pouzivam do revolvera.



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#52 » stř 19. dub 2023, 15:14

Se střelou Hornady XTP LC 45200 o průměru 0,452“ a váze 250 grs vypočítal GRT tlak 3320 barů a po zvětšení průměru na 0,454“ sice vypočítal tlak 3341 barů, ale u plášťované střely označil červeně chybný průměr střely, tak bych tomu výpočtu moc nevěřil.
S olovem by to asi šlo, ale použít plášťovanou střelu s průměrem o 0,05 mm větším, bych si nedovolil.



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#53 » stř 19. dub 2023, 16:05

Mám ale dojem, že vycházíš pouze z číselného značení nábojů, 0,45“ = 45 Colt a 0,454“ = 454 Casull, jenže ono to tak není !
Podle CIP má střela náboje 45 Colt max. průměr 11,58 mm tj. asi 0,456“ a střela pro 454 Casull má 11,49, tj asi 0,452“ tedy má menší průměr.
Jaké jsou skutečné průměry střel nevím, toto jsou maximální podle CIP, pouze upozorňuju na možnou chybu.



zelenac
Příspěvky: 88

Příspěvek#54 » stř 19. dub 2023, 18:21

Vychadzal som z realnych priemerov.Kym zil otec,lisoval mi strely do revolvera z 9L nabojnic kalibrovane na .451.Ako pred par rokmi zomrel,tak ja nemam moc cas a kupujem na nizsie rychlosti strely od Mongela, lakovane olovo.Lenze mu trocha kolisu rozmery,tak beriem .454 a tlacim ich cez kaliber na .452,aby boli rovnakeho priemeru.
Myslel by som ,ze tych 5 stovak priemeru naviac podvihne tlak radovo viac ako ukazal ten GRT.Mozno je to pre kratku vodiacu cast tej strely a mozno naozaj tych 5 stovak nehra az taku rolu.U vojenskych scivilneniek kolise priemer aj viac ako o 5 stovak....zvlast u 8ciek kulometakov.Tak sa dali vybrat strely .317,az po .324 do G88,kym sa dali zohnat juhoslovanske naboje za par supov.
Inak,mne QL vyratal tlak s tymi 45200 hornady strelami seating 8.8 podsypane 16gr D036 v LC nabojnici len 2208bar.Na 3300bar by som musel nasypat 19gr.Neviem dat do prispevku obrazok z toho QL :oops: .



zelenac
Příspěvky: 88

Příspěvek#55 » čtv 20. dub 2023, 07:30

Danceku,napadlo ma,ze urobim pokus.Stavim sa v krame,kupim krabku nabojov .45LC s 250gr fmj strelami a zopar ich delaborujem.Nasypem 16gr D036 a vystrelim z revolvera.Podla vypoctu z toho GRT by tam mal byt tlak okolo 3200 bar,tak nebudem pokusat osud a nebudem ich skusat strelit z rossiny.Ale ak by tam mal byt tlak cez 3000 bar,tak LP zapalka musi byt zlisovana ako 5korunacka na kolajnici po prejdeni lokomotivou a krater musi byt ako na mesiaci ;) ,nie?



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#56 » pát 21. dub 2023, 08:29

Mně QL při stejném zadání jako je Tvoje vypočítal tlak 2639 barů. Mám verzi 3.8 a mám ji 1x aktualizovanou. Dost záleží na verzi nebo aktualizaci, parametry prachů zadané do programu se tím mění, proto GRT uvádí nejen typ prachu, ale i datum, jenže nevím zda se jedná o datum výroby prachu nebo datum provedení jeho zkoušky.
Nevím jaké náboje máš možnost koupit, ale SB vyrábí náboje 45 Colt s plášťovanými střelami jen o váze 230 grs. Vyrábí sice i 250 grs, ale pouze s olověnými střelami.
Tato ráž není u nás moc rozšířená, používají ji hlavně westerňáci, ale ti si snad všichni náboje přebíjejí a zlí jazykové dokonce tvrdí, že střílejí pouze zápalkami, bez prachu :lol: , takže nerozumím tomu, proč se snažíš z tohoto starého, původně černoprachého náboje vymačkat maximum. Kvůli tvaru a váze střely to na větší vzdálenosti vhodné není, v ČR ani k lovu, ale zákony SR neznám.



zelenac
Příspěvky: 88

Příspěvek#57 » pát 21. dub 2023, 11:27

Mas pravdu,fmj naboje maju len 230 gr strely.To som zistil az vcera v krame.Ale boli za cenu ktorej sa nedalo odolat,tak som vzal vsetky 3 krabicky,co sa mu tam valali vyse roka.
Takze budem musiet naladovat mojimi polovicnymi fmj,tiez vo vahe 250gr.Kua,zistil som,ze tu nedokazem dat ani obrazok z fotaka :oops: .
Takze musim to naladovat mojimi z 9L nbc,lenze tam bude vysledok skreslovat iny matros plasta strely s inymi vlastnostami.
Viem,ze tato raz nieje moc rozsirena...u nas este menej ako u vas,ale stareho psa novym kuskom nenaucis. .45 sa mi jednoducho paci,v tejto razi (.45acp)mam aj kratku na nosenie,aj dhu samonabijacku,no a revolver do trezoru patri.Pacia sa mi revolvery s okruhlou hlavnou,takze do uvahy pripadal ruger,stacilo doplatit 50e a uz nebol v razi .45LC,ale .454 ;) ,takze mozem strielat .45 naboje,ale aj .454,co by opacne neslo.No a k revolveru v .45 zakonite patri aj pakovka.Len ta sa v .454 u nas ani u vas nedala zohnat,iba v madarsku a este k tomu s mozadznym ramom.Tak som vzal tuto.Matros vypada byt rovnaky ako v .44ke,tak sa nebojim naboje trocha prikrmit.Do 100m mi to staci,dalej uz aj tak poriadne nevidim....60ka za mnou :( a uz to bude len horsie.
Nastastie mam QL este stary typ 3.6. a v nom na lovexy sedia parametre este ako tak.Novsie vydania QL su volako coraz viac optimistickejsie vo vykonovych parametroch prachov a ak sa chce clovek dostat na vypocitanu rychlost,tak musi fest prisypat.
S touto trocha vyssou laboraciou saskujem len v tejto jednej razi,kedze zbrane su stavane na ovela vyssi vykon.Inak sa v ostatnych drzim tabuliek,ci odpichujem sa od osvedcenych navazok,co tu davaju skusenejsi prebijaci.
Tento GRT co si postoval vypada byt zaujimavy.Som si ho aj stiahol,ale neviem ho rozchodit :oops:.Tak musim zohnat dakeho pc maga,co mi to urobi.
Neviem ako je to s lovom u nas,ale znamy polovnik co ma tuto rossinu v .44RM vravi,ze ju na polovacku nosi normalne.Zvlast do husteho porastu.Takze v .454ke by mohla byt s 300gr strelou na polovacke zdatnym konkurentom ostatnym flintam na kratsie vzdialenosti.



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#58 » pát 21. dub 2023, 13:13

Návod jak vkládat obrázky je zde: viewtopic.php?f=2&t=7



zelenac
Příspěvky: 88

Příspěvek#59 » pát 21. dub 2023, 13:36

20230421_114715.jpg

Diiiky :D !Som lama,ale ja a pc niesme moc velki kamosi.Na vyssie rychlosti z revolvera pouzivam tie lisovane strely.Pri pouzivani tych lakovanych uz dost napeka lak do drazok a tazko sa odstranuje.
Ta poloplastova 250gr strela mi z revolveru leti priemerne 520m/s(vyratana v QL 535m/s,tlak 3724bar,startovaci tlak som z 2175 psov pre fmj plaste podvihol v QL pre istotu na 4000,kedze plast z nabojnice sa mi zda tvrdsi ).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti