SAA 1873 vyber

Westernové střílení a vše co k tomu patří


Redsnake
Příspěvky: 307

Příspěvek#1 » úte 15. úno 2022, 18:12

Ahoj,
poohlizim se po SAA 1873 v razi .45 colt, mam predvybranou piettu, ale na rade videi je videt, ze nektere zbrane maji transfer bar a tedy nejsou poplatne originalni predloze. Chapu ze je to bezpecnostni prvek ale ja to na sve zbrani nechci, jsem smireny s jednou prazdnou komorou.
Muj dotaz zni - maji tento system vsechny modely od pietty nebo je to nejake specifikum pro konkretni trhy?

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#2 » sob 19. úno 2022, 20:01

Nevím, jestli to Pietta už strká do všech modelů. Za mě to v těhle zbraních nemá co dělat.
Vyházel jsem z revolverů i odskoky, jsou to jenom zdroje problémů při závodech.
Prostě nabíjíme pět ran a kohout na prázdné komoře.



Redsnake
Příspěvky: 307

Příspěvek#3 » sob 19. úno 2022, 20:29

Vidím to stejně. Navíc na závody to nemám, na nošení taky ne, jen na střelnici a když jsem schopen si ohlídat perkusák bez pojistek a pitchovinek, snad zvládnu i 1873.

Jen si vybrat model. Dřív bych zašel do prodejny Zbraně-dave a prostě si vybral na pultu, ale vzhledem že už kamennou prodejnu kde bych je prostě osahal a vybral nemají tak to zkouším tady...

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#4 » ned 20. úno 2022, 09:24

Mám samé Uberťáky v .45LC + výměnné válce v .45ACP. a Opentopy v .38SP.. Kamarád má Pietty v .45LC.
To zpracování a hladký chod je o třídu výše než u Uberti. Jsou to ale kusy vyrobené více než před 10 lety.
Jiný kamarád si teď před měsícem pořídil dva Opentopy od Uberti v .38SP. Čekal na ně třičtvtě roku. Jeden neměl hledí. Je to nějaký zmetek, protože na Opentopu je pevnou součástí hlavně.
Co se týká chodu, tak jsou tvrdé, jako každý nový Uberťák. Ale je to jen otázka leštění a poladění a pak fungují dobře.
Jestli hledáš něco na mířenku, tak tam asi rozdíl nebude.



Redsnake
Příspěvky: 307

Příspěvek#5 » ned 20. úno 2022, 10:21

Na mirenku uplne asi bych nerekl, neocekavam od 1873 saa s drazkou a pevnou muskou prehnanou presnost, na to mam jine revolvery.

Internety a to i ty cizojazycne se pomerne shoduji ze zrovna u tech saa jsou pietty i diky sve cenove politice zajimava volba.
Snad bude neco skladem u pana Oplta v Mostu, asi si udelam vylet s odpovidajicim baksisem a pokusim se vybrat neco co odpovida mym predstavam o idealni konfiguraci.

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#6 » ned 20. úno 2022, 11:39

Podívej se na tohle. Mohu jen doporučit, skvělé jednání a ještě lepší ceny.
https://www.kerberostrade.cz/katalog/re ... -frontier/



Redsnake
Příspěvky: 307

Příspěvek#7 » ned 20. úno 2022, 11:55

znám, tam jsem psal už před dvěma týdny a bez odpovědi.
Ten frontier vypadá super, škoda jen že nemá kulatou hlaveň.
Taky trochu naprd, že jsou někde od Ostravy nebo z těch končin, což je z Prahy docela dálka..

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#8 » ned 20. úno 2022, 12:42

Má tam i s kulatou hlavní, model Tombstone. Zkus mu zavolat. Dá se s ním domluvit, občas cestuje, tak třeba bude ochotný a doveze.



Redsnake
Příspěvky: 307

Příspěvek#9 » ned 20. úno 2022, 12:47

Vím, vím, tyhle mám nakoukané. Jen Frontier a Toombstone mají army pažbičku. Zkusím tam cinknout a uvidím jestli něco vymyslíme.



Redsnake
Příspěvky: 307

Příspěvek#10 » pát 8. dub 2022, 06:02

Tak nakonec to vyhral great western 2 od kerberosu, jednanii servis moc fajn.

Nahodou neprebijis? Nepodelil by ses o laboraci?



Jacobson
Příspěvky: 87

Příspěvek#11 » pát 8. dub 2022, 09:20

Jestli se můžu zapojit do debaty, tak prebijim 45 LC pro SAA 1873 a karabinu LA 1873, obojí Uberti. Závodně nestrilim a mám rád poctivou ránu, takže hadí pšouky nedělám. Nejvíc se mi osvědčila tato střela:
https://www.strobl.cz/strely-ares-45lc- ... b-pb_p3186
V kombinaci s prachem Vectan BA9.
Kolik prachu teď z hlavy nevím, ale je to lehce pod maximem v tabulkách. V případě zájmu dolním přesnou navazku a zaměřené rychlosti pro SAA i LA.
Zkoušel jsem i dia 452, ale tam byl větší rozptyl.



Redsnake
Příspěvky: 307

Příspěvek#12 » pát 8. dub 2022, 09:54

Ahoj,

určitě nejen já uvítám konkrétní navážky a naměřené rychlosti.

Bylo mi řečeno, že diametr .454 měly původní colty, pak se to nějak sjednotilo na .452 a protože tuhle střelu odlévám a kalibruji i pro .45 ACP, šel jsem touhle cestou. Nejspíš bych mohl ještě protlačit perkusní střelu .454 hlavní a zkusit to proměřit.

Já zatím zkoušel navážku kterou jsem dostal doporučenou od westernových střelců, snažím se držet relativně nízko v tlacích, italské kopie prý kdoví jak nesnášejí vysoké tlaky, to ostatně asi ani origo colty.

Dal jsem tedy 4grn BA 10 pod LEE TC 230grn powder coated střelu a rychlosti byly extrémně nízké a nevyrovnané.
168,142,165,167,138,153,144,156,142
STD Dev - 11,16, MAX spread - 30, AVG speed - 152,8m/s

Určitě to bude chtít přisypat, rád bych se dostal alespoň na 200m/s. Tovární náboje od magtech .45 LC "Cowboy loads" mají se 250grns olověnou střelou uváděných 230m/s pokud se nepletu.



Jacobson
Příspěvky: 87

Příspěvek#13 » pát 8. dub 2022, 11:04

Jo, to že westernakum nesvědčí vysoký tlaky už jsem slyšel. Než se ale pleskat s hadimi psouky, tak to radši trochu nakrmim, ať si tu střelbu vychutnam. Už to má nalitano něco k tisicovce a nepocituju, že by se na funkcnosti něco změnilo. 4gr BA10 bude fakt málo. U 357 mag jsem zkoušel 3 gr na psouky a to celkem šlapalo.
Jinak zkušenost jednoho westernaka: má SAA 45LC. Myslím, že Uberti, ale ruku do ohně bych za to nedal. Ladil hadí pšouky a furt se nemohl doladit. Hrozná přesnost i rychlosti. Změřil komory ve válci a zjistil, že prumery nejsou úplně stejný. Sehnal si vystruznik, provrtal výstupy z komor, tím sjednotil průměry a najednou to lítalo jak fík. U naslapanych nábojů se nic nepoznalo, ale u takových cajicku to dělalo pěknou neplechu.



Redsnake
Příspěvky: 307

Příspěvek#14 » pát 8. dub 2022, 12:03

Já ani tak netoužím po hadích pšoucích z .45 LC ale taky z toho náboje nemá smysl dělat magnum, od toho jsou jiné ráže.

Rád si přečtu Tvé rychlosti a navážky, přestože mám v plánu zatím zůstat u BA10 a ještě s ní experimentovat, ale třeba do budoucna..



Jacobson
Příspěvky: 87

Příspěvek#15 » pát 8. dub 2022, 12:19

Zas tak ten výkon taky nehrotim. Není to bůh ví jaká rána, jen pocitově taková, jaká si myslím, že má být. BA10 má význam právě u těch pšouků. Pokud už se leze trochu do výkonu, chce to pomalejší prach. Já si BA9 nemůžu vynachválit. Skvěle mi seděla pro 357 mag, teď pro 45LC. Lugry, co skvěle šlapou v Glocku, AR9 i v UZI. Krmim tim i subsoniky pro tlumič v UZI a spokojenost. Rychlejší prachy i v maximálních navazkach chodily dávkou, protože závěr neměl dost energie dojet až dozadu. BA9 je pro mě super univerzál. Jediný problémy jsou, že zůstává dost nespalenyho prachu i když jsou náboje nasypany na max co tabulky umožní. Když se ale pravidelně čistí, není problém. Doma budu až večer, tak potom napíšu ty navazky a rychlosti.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti