Westernové holstre, opasky atd.

Westernové střílení a vše co k tomu patří
Uživatelský avatar
boris_
Příspěvky: 46

Příspěvek#1 » pon 18. kvě 2009, 10:24

na "inom" fore bez odozvy, skusim teda temu nahryznut aj tu...

uvazujem o nakupe sady westernovych holstrov a opasku od KM Saddlery (model oldtimer). nosit v tom budem rugery NV 5,5' a 4-3,4'. holstre su rychlotasne s odkrytym lucikom. mam od KM zatial solo oldtimer holster na pravu stranu ale zda sa mi labilny a zbran v nom drzi len vlastnou vahou. pri preklopeni zbran volne vypadava. preto zvazujem holster s vyssim orajom ktory by kryl aj lucik, pripadne vlepenie filcovej vlozky dovnutra holstra ktora by trenim mierne pridrziavala zbran. prosim celkovo o nazor ake sady preferujete, resp. ako ste spokojni so sadou od KM...
vdaka

Obrázek


EDIT:

nasiel som este ponuku firmy CIHELKA (http://www.cihelka.com/cs/western.asp). ake mate skusenosti s nimi?

Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 49

Příspěvek#2 » pon 18. kvě 2009, 13:49

měl jsem od Cihelky opasek a holster na western a veliká spokojenost...super práce.....teď ho má Wojtyla a myslím, že mu slouží dobře.....

Uživatelský avatar
boris_
Příspěvky: 46

Příspěvek#3 » pon 18. kvě 2009, 14:55

Mirek - mal si holster s odkrytym lucikom? ako v nom sedela zbran? drzala len vlastnou vahou alebo aj trenim o material puzdra?

Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 49

Příspěvek#4 » pon 18. kvě 2009, 20:20

JJ....měl jsem holster s odkrytým lučíkem....H1 - http://www.cihelka.com/cs/Holsters.asp
zbraň držela vlastní vahou...tření minimální....bylo to děláno na míru (Ruger Vaquero), zajištění poutkem....Cihelka dělá dobře, pražští westmani mají často jeho věci, údajně je dražší.....neřešil jsem. Chtěl jsem kvalitní vybavení na míru a to jsem měl.

Uživatelský avatar
boris_
Příspěvky: 46

Příspěvek#5 » úte 19. kvě 2009, 12:24

na Cihelku citam vsade len chvalu. asi budem volit tuto firmu ale dam prednost puzdru s krytym lucikom. nasiel som pekny vzor od Kirkpatrick Leather ktory by sa dal pouzit ako predloha:

Obrázek

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 366
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » úte 19. kvě 2009, 21:13

Já ti tam odpověděl i foto dal.
Osobně mi pouzdra s krytým lučíkem na western nevyhovují...ale je to dost možná věci zvyku...

Uživatelský avatar
boris_
Příspěvky: 46

Příspěvek#7 » stř 20. kvě 2009, 10:02

Hungry - ano, vsimol som si a dakujem pekne za odpoved. na fotke tvojho puzdra to nie je dobre vidiet ale zdalo sa mi ze tvoje puzdro ciastocne kryje lucik. bolo by odo mna moc trufale, ak by som ta poprosil o viac fotiek celej sady (ak ich mas)?





nasiel som este jednu velmi peknu sadu. tvar holstra sa mi paci len netusim ci takyto historicky verny holster nebude mat tendenciu sa "zaklapnut" po taseni:

Obrázek



Wojtyla
Příspěvky: 44

Příspěvek#8 » čtv 21. kvě 2009, 19:17

Boris - píšeš že pri překlopení pouzdra zbran vypadává....ná to je tam pojištovací pásek přes kohout....i když tedy western střílim dve sezony a este jsem nezazil, že bych se dostal do pozice kdy bych byl hlavou dolu:-)

krytej lučík pokud chceš bejt alespon trochu rychlej neřkuli chceš pro střelbu z revolveru používat "sliphammering" tak s krytym lučíkem jseš lichej...

Uživatelský avatar
boris_
Příspěvky: 46

Příspěvek#9 » čtv 21. kvě 2009, 19:30

po westerne este len poskulujem a postupne si zariadujem vybavicku, ergo mam len mlhavu predstavu co je a co nie je dobre. ked tak doma pobehujem s ruzeeerom v puzderku oldtimer od km saddlery mam furt taky neprijemny pocit ze odtial vyleti. ako zaciatocnik si hovorim, ze radsej pomalsie tasim akoby mi mala bambitka vyletiet z puzdra pri pohybe po stejdzi. ale mozno uvazujem blbo. velmi rad si necham poradit od skusenejsich.



Wojtyla
Příspěvky: 44

Příspěvek#10 » čtv 21. kvě 2009, 20:08

no esli ti mužu dát radu tak přestan zařizovat výbavičku a přijed na závody a zkus sio to střelit, pak budeš přesně vedět co potřebuješ co ti vyhovuje a co je kravina...

Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 224

Příspěvek#11 » úte 23. čer 2009, 13:37

Mám holster Oldtimer od KM Saddlery pro 2 Rugery 5,5" ( s pojitnými řemínky!!!), holster pro křížové tasení vlevo ušitý do úhlu a je to naprosto super kvalita, uřitná hodnota a hlavně cena!!! Pan Zlý z KM Ti udělá vše co chceš. (Opět i Hungry má dobré zkušenosti). V. Cihelku uznávám jako velkého fachmana, mám od něj pár věcí, ale kdo to má platit??? Pás s holstry od KM mne stál 3,8 i s poštou. O svém pouzdru Mirek mluví pravdu. A Ty hlavně přijeď na závody a tam pokukuj a vše se dozvíš. Viz Opařany 1.-4.07.

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 366
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » stř 24. čer 2009, 09:22

Taktak, je třeba si to vyzkoušet. Proto jsem si začal tydle věci dělat sám. Jednak k vůliceně a tenkrát nebylo tolika sedlářů a kontaktů na ně a druhak, jen já přesně vím, co a jak má být... Ale zjistil jsem to až časem a proto mám už třetí pás s holstery...
Navíc je třeba se také rozhodnout, jakou divizi chci střílet, neb to může mít vliv na vzhled a spořádání pásu...



magnos
Příspěvky: 1

Příspěvek#13 » úte 4. led 2011, 22:41

Páni, všimol som si kožené puzdrá v ktorých niektorý nosia pákové opakovačky. Také že z neho trčí len kus pažby. Dá sa to niekde normálne kúpiť, alebo si to šijete sami?
Mám síce puzdro na dlhú pušku (nosím v ňom malorážku na súťaže), ale vtom rosina "hrká", je to zbytočne velké a už vôbec to nevyzerá westernovo.



selag
Příspěvky: 276
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » stř 5. led 2011, 08:54

Myslíš něco takového?
http://www.kmsaddlery.cz//images2/scabbard.jpg

Tady se určitě domluvíš....
http://www.kmsaddlery.cz/pusky.htm

Uživatelský avatar
muzzleloader
Příspěvky: 127

Příspěvek#15 » pát 7. led 2011, 15:00

Tak jsem si dnes vyzvedl u sedlare holstery pro derringer GG podle meho vzoru,myslim docela vyvedeny

Obrázek
Obrázek

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti