Jak začít s LOSem?

Moderátor: LOS vedení



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#436 » stř 24. lis 2021, 06:34

Můžu za sebe říct, že jako začátečník na LOS přijít můžeš, chce to ale opravdu mít jasno v bezpečnosti a mít dobře nadrilováno nabíjení, přebíjení, vybíjení, to je základ a za mě toto se nejlépe trénuje na intenzivních kurzech, já doporučuju Dynamic Pistol od HardTasku. Pak je dobré zvládat tasení, opět primárně bezpečné, nikoliv rychlé. První LOS jsem si náramně užil, ano, první stage byla teda trochu očistec, ale primárně mojí chybou, protože jsem nestíhal a bohužel ani jako začátečníka si mě nezařadili na konec squadu kvůli systému v tabletech, takže jsem to nestihl nakoukat. No a taky se několik probíralo pravidlo nošení na apendixu, které je pro mě prostě ideální, ale na LOSu to nikomu nevysvětlíš, pravidla jsou pravidla. Další stage byly už jenom zábavné a opravdu perfektní trénink dynamiky. Půjdu znovu a rád!



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#437 » stř 24. lis 2021, 19:19

Chápeš to poněkud jinak, ne pravidla jsou pravidla, ale bezpečnost je bezpečnost. Jestli si v důsledku stresu něco uděláš, tak jde o to, aby to neodskákal organizátor, střelnice, .... Jinak stanovení bezpečnostních pravidel je na pořadateli, někde striktně odmítají pouzdra s pojistkou, někde umí u ledvinky s úpravou postupu pro bezpečnost.
Důležité je skutečně oznámit, že jsi začátečník a ani hodnocení na tabletech nevylučuje zařazení na konec skupiny. určitě také nebude problém se někoho zeptat, jak situaci řešit. Na LOS se stále ještě pomáháme.



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#438 » čtv 25. lis 2021, 08:20

Souhlasím, že pomáhání tam funguje a byl jsem za to moc rád, kolegialita výborná :) To pořadí asi neměli kolegové v ruce, nešlo to. Ale dobrý, to nebyl problém, jen někdo jinej by byl možná vykulenej, protože se mi pak i stalo, že jsem šel na situaci úplně první :)

Chápu to dobře, řekl bych. A rozhodně se nechci hádat. Píšu schválně pravidla, protože pravidla respektuji a dál budu. Domnívám se, že bezpečnost nošení na "jedné"? (prostě apendix) vs. "třetí" hodině je prostě subjektivní, obojí přináší výhody i nevýhody a jistě se každý rok najde nějaký překvapený nováček jako já. Takže pravidla, ano, platí a dodržujme je a tím bych debatu ukončil, protože vím, kam by dál směřovala ;)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#439 » čtv 25. lis 2021, 16:42

Ale na to, aby člověk mohl začít střílet nepotřebuje zrovna LOS, kterého je pomálu, ale dá se zjistit, co pořádají střelnice v okolí pro sebe a lidi z okolí.

Sice různá pravidla, různé terče, různé situace, často levné startovné a naučíš se zvládat spousty dalších věcí, které na LOSu nepotkáš. Nezaškodí ani zkusit mířenkářské závody. Zkušenosti, to je to, co je potřeba !!!



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#440 » čtv 25. lis 2021, 17:10

Spustu akych dalsich veci sa naucis?
LOS neni skolenie, ale pretek. Jasne ze je dobre strielat, ci uz mierenku, strelecke cvicenia, ci hocico ine. LOS ma ale tu vyhodu ze je to prepracovany a uz rokmi overeny system kde sa mas moznost porovnat s inymi. Situacie su robene tak aby co najviac priblizovali situacie co by mohli pri pouziti zbrane nastat. A netreba sa bat. Zaklady manipulacie so zbranou by mal kazdy drzitel ZP ovladat. Nastudovat si pravidla vie tiez kazdy doma (problem je ze su zaciatocnici co cakaju ze pretek je zaroven aj skolenie z pravidiel). Co sa deje priamo na preteku sa da dohladat na youtube.



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#441 » čtv 25. lis 2021, 19:03

rumburak18 píše:Chci nosit, pouzivat pri soutezi stejny veci jako pri noseni, a volim cestu LOS. Ja osobne planuji pripravny kurz na LOS, pak se na nejaky pojedu podivat jako divak, a pak uvidim zda navazu Losikem nebo jinak.
Jeste mne napadlo, mam k dispozici pomerne vhodne uzavrene a rozlehle prostory na chalupe, ze bych mohl trenovat s airsoft kopii me zbrane. Myslite, ze se to vyplati takova investice?


jj, soft varianta fungule. Žena už na chatě odložila luk i vzduchovku a střílí LOSí stage z walthera na ocelové kuličky, který je skoro stejný jako "její" PPK 380. Na ostrý LOS ještě to není (ani nechce), ale bezpečnost, tasení, střelba na 5-10m, pohyb se zbraní apod. to rozvíjí pěkně. Jenom přebíjení s těmi kuličkovými zásobníky moc nejde.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#442 » čtv 25. lis 2021, 19:17

Já nevím jak ty, ale já na každé akci zjistím, že někdo jiný dělá něco lépe a co se tedy musím naučit a natrénovat.

Ale je jasné, že většina lidí umí a ví všechno :-)



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#443 » čtv 25. lis 2021, 23:23

kolombo
"a naučíš se zvládat spousty dalších věcí, které na LOSu nepotkáš."
Miesto narazok na tych co umi vsechno by si mohol knkretne napisat tu spustu veci co si sa naucil a co sa s nimi na LOS nestretnes.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#444 » pát 26. lis 2021, 07:18

Třeba se střílí docela neobvyklé terče, částečný nezvyk jsou i pravidla přebíjení a stavu zbraně při startu, kdy to je spíše mířenkářská manipulace.

Naposledy se v situaci střílelo na 6 malých plastových trubek cca 10 cm vysoké, dokud si je nesundal, tak žádný další terč. Terč na vozíku, co Ti ujede, jsem taky střílel poprvé. A les z poprů byl taky docela "neběžný".

Jo, není to situace ze života, ale ....

A navíc to mám do 30ti km a startovné mají mířenkáři standard za 100 Kč.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#445 » stř 8. pro 2021, 09:58




Jokinen
Příspěvky: 41

Příspěvek#446 » pát 27. říj 2023, 10:08

jde se na to LOSík přijít jen podívat? Ted s chystá v DonShotu..

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#447 » pát 27. říj 2023, 11:49

A není lepší se přihlásit a prostě to odstřílet ?
Máš potřebné vybavení ? Jestli ano, tak prostě nahlas "totální začátečník" a začni.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#448 » sob 28. říj 2023, 06:01

Přesně tak, prostě se přihlaš, jdi tam a zkus to. Pravidla vypadají dlouhá, ale základem je žádný náboj ve zbrani během soutěže. Jedině na pokyn rozhodčího. Vždy mířit k terčům, nikdy jinam, při přebíjení a přesunu prst mimo lučík. Vybavení ti nejspíš bude stačit už to, co máš. V podstatě opaskové pouzdro, které drží zbraň a kryje lučík. Přes to bundu, kabát, košili, vestu, abys byl v režimu skrytého nošení. Druhý zásobník můžeš mít klidně v kapse. Pak už jen stačí po pípnutí trefit správné terče správným způsobem a postupem, který ti rozhodčí vysvětlí. Nic víc. Soustřeď se na přesnost a pečlivost, čas neřeš. Držím palce!

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 537
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#449 » sob 28. říj 2023, 08:34

Jokinen píše:jde se na to LOSík přijít jen podívat? Ted s chystá v DonShotu..

Ahoj, klidně se můžeš přijít jen podívat. Pokud ale zvládáš alespoň základní bezpečnou manipulaci (a podaří se ti chytit místo v registraci), není sebemenší problém, aby ses LOSíku zúčastnil sevším všudy. My už si tě ohlídáme, abys neudělal něco, co bys neměl :)



Jokinen
Příspěvky: 41

Příspěvek#450 » stř 1. lis 2023, 11:10

Už sem se regnul na listopad :D Do té doby snad přechroustám pravidla, pž teď netuším vůbec :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti