Hostující rozhodčí

Moderátor: LOS vedení



margolina
Příspěvky: 31

Příspěvek#1 » ned 2. čer 2019, 18:03

Zdravím vespolek,
Chtěl bych vědět názory a představy:
Za jakých podmínek by byl někdo ochoten odpískat 1 klubový závod v LOS (krátká nebo dlouhá), cca 30 závodníků. Pískal by 1 stage. U nás v Dobřanech.
Popřípadě poprosím o zkušenosti ostatních pořadatelů.

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 267

Příspěvek#2 » ned 2. čer 2019, 19:24

Nebylo by vhodnější na to jít z druhé strany?
Hledáme RO pro jednu stage
Nabízíme následující ......
Nechci se te nijak dotknout,ale tak jak to máš postavené tak to působí jako pokus sehnat RO za co nejvíce
optimalizovaných podmínek.



margolina
Příspěvky: 31

Příspěvek#3 » ned 2. čer 2019, 21:06

Já bych rád optimalizované podmínky. Nabízeli jsme startovné zadara, bufet zadara. Vždy vypisujeme squad pro lepiče / rozhodčí a nikdo se nepřihlásí. A tak jsem se tu veřejně, nebo klidně do SZ chtěl zeptat na to, o jakou pobídku by byl zájem. Protože s entuziasmem si už nevystačíme.

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 267

Příspěvek#4 » pon 3. čer 2019, 19:17

Je třeba si uvědomit že v dnešní době startovné,klobása a kafe fakt nikoho nenadchnou.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#5 » úte 4. čer 2019, 06:02

Mnoo proto se ptá, za co by to byl někdo ochoten písknout ne?

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 267

Příspěvek#6 » úte 4. čer 2019, 19:59

Ptá se i po zkušenostech.Dostal odpověď kterou si měl už možnost ověřit na vlastní kůži že za start a kafe s klobásou fakt ne.
Dotaz silně evokuje že by to mělo být nejlépe za pětikorunu(obrazně).
Proto jsem zvolil termín "optimalizované" podmínky abych neurazil i když jsem to neměl v úmyslu.
Normálnější by snad bylo
Sháníme to a to :
Nabízíme následující:
Odbourala by se tím třeba licitace.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#7 » úte 4. čer 2019, 20:31

Neodbourala, jen by se smlouvalo v opačném sledu tedy: Nabízíme.... reakce buď bereme, žádná, nebo to je málo a následně nová nabídka,nebo by se na to jako pořadatelé vybodli. A už mu do toho nekafrej, nebo jsi rozhodčí / pořadatel? Tak napiš co bys chtěl / co za pískání dáváte vy.



beda
Příspěvky: 236

Příspěvek#8 » úte 4. čer 2019, 20:55

margolina
já bych vám klidně pomoh i za toho buřta, ale dobřany jsou pro mě úplně mimo

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 267

Příspěvek#9 » úte 4. čer 2019, 22:08

jezekif píše: A už mu do toho nekafrej, nebo jsi rozhodčí / pořadatel? Tak napiš co bys chtěl / co za pískání dáváte vy.

Nechci nic.
Jen jsem několik let občas vymýšlel celý nebo část závodu o 4 stage.Část žávodů postavil a jednu stage si téměř v každém závodě vždy odpískal.Sidce ne LOS ale obdobnou akční takže trochu vím.Třeba i to že mít zodpovědného helpera/y ve stage je něco jako malá výhra.
My máme rozhodčích dost helpery řešíme trochu jiným způsobem tak nepotřebujene shánět.Tratní na tom nejsou,řeší se to "odpisem"z brigád a odečtem z klubového příspěvku.
Neboj,kafrat mu do toho dál nebudu je to jeho boj.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#10 » úte 4. čer 2019, 22:29

Běžná praxe na závodech LOS kde občas pískám je:
Startovné zdarma
Kantýna v rozumné výši
Příspěvek na cestovné 500 Kč
Když to vezmu z druhé strany tak je to v podstatě o tom, že ušetřím +/- 500 za startovné, ušetřím 100 za bufet, ušetřím za benzín (v závislosti na vzdálenosti akce z příspěvku i zbyde). Přesto i za těchto podmínek mají pořadatelé stále problém s nedostatkem rozhodčích. Ono to asi není jenom o tom kolik se nabízí benefitu ale celkově lidi prostě rači zaplatí i větší startovné a užijí si závod než aby stříleli hektický pre match a pak (v zimě, vedru, v dešti v blátě) běhali po střelnici, hádali se ohledně procedur apod. Na jednu stranu to chápu. Volný čas je dnes mnohem cennější než možnost přivýdělku (resp. úspory) a mnoho lidí si rači zážitek zaplatí než aby se podíleli na jeho zprostředkování... To je těžký no...

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#11 » stř 5. čer 2019, 04:54

Asi tak. O penize jde az v druhe rade. (Pokud to nebudou tisice). Cas, stres to je hlavni problem. Tak jako jinde. Srdcari jsou vycerpáni a dalsi skupina to bez vetsich penez delat nebude.



margolina
Příspěvky: 31

Příspěvek#12 » stř 5. čer 2019, 06:44

Díky všem za odpovědi. Myslím si, že je to přínosné i pro další.
Já se neptám pro to, abych "pořídil" rozhodčího za co nejméně. Já chci zjistit, jsou-li peníze tou motivací, kolik je akceptovatelné. Já i kolegové to opravdu děláme za tu klobásu, co nikoho nenadchne. A podle toho nastavit ekonomiku závodu (startovné a počet závodníků) a podle toho se rozhodne, jestli ještě budeme nějaký závod dělat nebo ne.
Ale díky za reakce, jen tak dál.



margolina
Příspěvky: 31

Příspěvek#13 » stř 5. čer 2019, 07:01

A dovolím si ještě jednu reakci na Alberta.
Pravda pravdoucí Tvůj příspěvek. Dali jsme zadara startovný, bufet neomezený a 500 na ruku. Dnes už to nikoho neláká. Lepiče dělali za dumping naše děti, ale ty už mají jiné zábavy. Vzhledem k kapacitám střelnicd, je 40 účastníků max. Děláme 1x pušku a 1x malou pistoli, full size jsme už vyhodili, dělali jsme i noční pistoli, to už taky ne. Vše jen proto, že nejsme schopni to personálně pokrýt. Cenově se chceme držet na rozumných 350. Zisk se vždy reinvestoval do latí, terčů, plechů a blbostí okolo.
A reakce na Blackyho:
Na závodech se mne hodně lidí ptalo, bude ještě puška, bude pistole, pušek je tu málo, proč to neděláte častěji... A pískat to nikdo neumí. A někteří trudomyslní mezi námi řeknou: kašlem na to, těch 5 stagí si tu postavíme, ale v 5ti místních a 5ti pozvaných si to tu komorně odstřílíme, pokecáme a bude to v pohodě. A sami začneme jezdit dělat fronty jinam.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#14 » stř 5. čer 2019, 09:12

Inu "trh" to vyřeší. Nebudou rozhodčí, nebudou závody. Lidi budou chtít, tak budou ochotni dát víc peněz. Tj. bude na větší odměny rozhodčím, aby jim to stálo za to nechat na sebe pokřikovat. Jen to má velkou setrvačnost.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#15 » stř 5. čer 2019, 13:10

Margolina
350 bylo rozumný startovný na klubovku asi tak 10let nazpět,
za to to je zvládnutelný jen pokud máš v klubu dost použitelných a ochotných
a střelci si lepí sami

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů