Návrhy a diskuze ke změnám pravidel 2020

Moderátor: LOS vedení



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#106 » ned 4. srp 2019, 17:59

Proto jsem psal, že ten koeficient by nemusel být přesně procentový, ale byl by nějaký bonus pro někoho, kdo střílí pistolí o čtvrtinu lehčí (takže teoreticky vhodnější k nošení, ale teoreticky trochu horší ke střílení). A převažování a přeměřování při registraci bych běžně nedělal, vycházel bych u "běžných" zbraní z továrních hodnot (většině to bude souhlasit), u pár výrazně viditelně upravených by se to pořešilo.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#107 » ned 4. srp 2019, 18:31

A jakým způsobem by se to jako stanovilo ??? Nosím už mnoho let Shadow 1, chvíli jsem nosil i full size 1911 a co do vhodnosti nošení jsem s tím nikdy problém neměl... Jak se stanovuje o kolik se lépe střílí plastem nebo železem ? Respektive jak se to dá exaktně vypočítat ? Jsou opravdu dnešní plasťáky Heckler Koch, Walther, XDM atd. o tolik uživatelsky horší než Shadow ?
Třeba že by jsme udělali test ;) ... Rychlost dvoustřelu ?? Glock vs CZ 75 ? :lol: ... Hele fakt ne... Znám kluky který vezmou do ruky Glocka a je to rachot radost pohledět, protože s tím umí, trénují s tím a vezmou do ruky "zázračný" Shadow a jsou fprdeli páč jim ta pistole nesedí. Stejně tak jsou borci který jsou odkojený 1911 a 2011 a ať vezmou do ruky cokoliv jinýho tak jim to s tím nejde... Stejně tak já jsem prostě vyzkoušel kde co a je mi prostě souzeno do smrti střílet těma werkama z Brodu protože mi to s ostatníma pistolema nejde...



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#108 » ned 4. srp 2019, 18:35

Ja bych koeficienty neresil, byt je jasne, ze uplne sportovni specialy do LOSu tak nejak nepatri.

Na druhou stranu znam lidi, kteri nemaji problem nosit plnotucnou 1911 a S2 se na nich doslova ztrati.

Ja cokoli nad gramaz g43 s sebou v realu netaham a do budoucna budu z toho duvodu strilet hlavne MPi.

Pac mam oci pidlooke, tak na rekreacni ipsc jsem poridil S2 OR, ale na LOSu bych se s tim, byt jsem drevak a strilim o posledni mista :lol: , stydel strilet...

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 267

Příspěvek#109 » ned 4. srp 2019, 19:32

audis píše:Nedokážu si představit, že závodník s dvěma svými druhy nábojů spolehlivě zvítězí nad ostatními . Psouky nevitezi, vyznamností až na pátém místě.

Debata není o tom jestli vítězí nebo nevítězí a ani o tvoji představivosti.
Debata a návrh je o tom že čím nalechtanější náboje tím rychlejší návrat zbraně do záměrné a tudíž umožnění dalšího lépe zamířeného výstřelu v kratším čase proti "faktorovým" nábojům.
Posun ve výsledku o několik % (hodně) neoddiskutovatelný.
Argumentace že takto odrbávat má možnost každý je celkem scestná.Na nošení si taky nenapáskuješ to co se ti chová v ruce při střelbě luxusně ale ve výsledku neprostřelí agresorův huberťák /přehnaný příklad/.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#110 » ned 4. srp 2019, 22:33

líbí se mi, jak se to na jednu stranu argumentuje zákaz kolimátorů tak, že by byli nuceni si ho všichni pořídit (a každý na to nemá), aby se vyrovnali těm, kteří ho mají, a zároveň obhajuje slabé střelivo s tím, že všichni mají možnost si ho přebíjet také :roll:

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#111 » pon 5. srp 2019, 04:40

staM píše:Přece si nemůže nikdo se zdravým rozumem ani na chvíli myslet že do stage pustí kohokoliv s nula,nula,nic zkušenostmi jen proto že ten kdo je za takového člobrdu zodpovědný to chce.

Řeč byla myslím o jasně definovaných případech.



Mno a jak se pozna, ze nekdo ma zkusenosti a jiny ne? Nejaky test? Zkouska mamipulace? Nedovedu si to predstavit. Tj. Proste ZP je snadna rychla a i kdyz ne idealni, tak alespon minimalni podminka. Holt deti pockaji nez dorostou.
Zatim muzou jet MZ kde jim to dovoli a nebo si trenovat samostatne.

Myslim, ze jim o ty medajle az zas tolik nejde. Nebo jo?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#112 » pon 5. srp 2019, 04:54

Btw: staM trosku troli ze? Je to LOS!!! Takze hlavni myslenka je strilet tim co bezne nosim a trenovat “situace co by mohly nastat”.

Tj. Napady na kontrolu laborace, teziste pistole, silu pritlaku pouzdra atd. Bych vynechal. Naprosto na to neni na zavodech cas a ani to neni smyslem. Mame se tim preci hlavne bavit, bezpecne si zastrilet, neco se naucit a pokecat spolu u klobasky. 100% spravedlive to nebude nikdy. Vzdycky bude par honibodu, par prudicu. Zivot neni Startrek. :)

A jeste jedna vec. Premyslejte take nad tim, ze cim vic a slozitejs se budou pravidla zpresnovat, tim tezsi to bude pro organizatory a rozhodci a tim min to budou chctit delat. :( tj. Sem radsi pro urcitou nespravedlivost, vesmes stejne strilim sam proti sobe, ale jednoduchost, abych vubec mel moznost na nejaky zavod prijet.



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#113 » pon 5. srp 2019, 05:27

Docela sranda. Takže za chvíli v rámci objektivity se bude střílet jednou, pokud možno exotickou, zbraní, kterou nikdo moc nezná (a po čase jinou, protože kdo jezdí na závody, tak by získal výhodu). Náboje bude kupovat pořadatel. A ideálně vyhlásit kategorie podle pohlaví, věku, fyzické kondice, hmotnosti,....
Omlouvám se za OT, ale musel jsrm.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#114 » pon 5. srp 2019, 06:57

A pravidla los budou mít 260 stran (jejich první část ze tří)



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#115 » pon 5. srp 2019, 19:00

radim78 píše:Na druhou stranu znam lidi, kteri nemaji problem nosit plnotucnou 1911 a S2 se na nich doslova ztrati.


To je ono. Mně je to vlastně konec konců jedno, nemám výherní ambice, ale taky nad tím kroutím hlavou. Bohužel tohle je pravidly nepodchytitelné. Není to o zbrani, ale spíš o tom že lidi přijedou na závod, vybalí všechno vybavení z kufříků navěsí to na sebe ve stylu OWB pluě košile / bunda a když je a po závodech šup do kufříku a zpět do civilu.

Kolimátory bych klidně povovlil bez zvláštní divize.



Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#116 » pon 5. srp 2019, 19:34

s tím jak kdo nosí je to složité, protože třeba já v 95% případů nosím proti pravidlům v tašce falco do kříže

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 267

Příspěvek#117 » pon 5. srp 2019, 21:00

Blacky píše:….. Takze hlavni myslenka je strilet tim co bezne nosim a trenovat “situace co by mohly nastat”. .

Souhlasím do poslední malé tečičky a háčku.
Natrénuješ tasení,krytí se a a řešení „agresorů“ zbraní a náboji které běžně nosíš..A při tom řešení střelbou pocítíš v rukách jak se právě tvoje zbraň s náboji které máš na nošení chová.Že ti náboje které máš na nošení neumožní (třeba) vypálit 3 bezpečně zasahující výstřely během jedné sekundy ale možná jen jeden.
Nevím jaké kdo má náboje na nošení a proto uvedu jako příklady jedny z nejlevnějších „továren“ v 9L .
S&B V310452
Střela 115 grs VO 390m/s
Udaj se mi zdá troch nadhodnocený ale je to údaj výrobce.
VO A tím i PF se bude lišit když ho dám z TSka nebo z G43.
PF vypočtený podle údajů výrobce je
PF=147
S&B V310492
Střela124 grs VO 360
PF=146
Nikdo přece nechce aby byly bezpodmínečně používány náboje s takovýmto faktorem,ale podle mě je proti smyslu obranné střelby trénovat a pak i soutěžit s nábpji např.s PF 100 a méně.
Proto jsem napsal:
staM píše:….. Na nošení si taky nenapáskuješ to co se ti chová v ruce při střelbě luxusně ale ve výsledku neprostřelí agresorův huberťák.

Prostě stanovit nějaký minimální rozumný PF pro celý závod např.PF 120-125 a ten mít možnost kdykoliv zkontrolovat.

Blacky píše:…..Tj. Napady na kontrolu laborace…… Naprosto na to neni na zavodech cas a ani to neni smyslem. .

Quirinus píše:Ad minimální PF - ono asi není nutný vyžadovat od organizátorů, aby to pokaždý kontrolovali, jen v pravidlech zakotvit nějaké minimum a možnost jej zkontrolovat.

staM píše:Přesně jak píše Quirinus.
Na jednu stranu vadí používání velkých celokovových sportovních ppistolí proti nositelnějším plasťákům,na druhou stranu se neřeší získávání výhody významným podlaborováváním střeliva.


Potřebuješ k tomuhle vyjádření nebo ještě nějaký další komentář?
Prostě pokud by měl rozhodčí podezření že některý ze soutěžících získává takovouto výhodu měl by pravomoc požadovat přeměření .Nebo například při podání protestu jiným soutěžícím.Nebo třeba jeden vylosovaný na pohárovém závodě.

Blacky píše:…100% spravedlive to nebude nikdy. Vzdycky bude par honibodu, par prudicu.

A je lépe se smířit s tím že to není spravedlivé a nebo jednoduchým způsobem tu nespravedlnost(i do budoucna) pořešit tak aby to zároveň co nejméně zatížilo pořadatele?



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#118 » pon 5. srp 2019, 21:30

Ony konkurenční disciplíny jako IPSC nebo IDPA nebo nevím co, nemají obsáhlá pravidla pro nic za nic.
Všecko jde, když se chce. TS, Shadow atd. se dá celkem jednoduše oddělit ať už blokací úderníku nebo ocelovým rámem.
Ale líbí se mi ta idea, jak je složité a nemožné udělat další chlívek v excelu a vytisknout 3 další diplomy pro další kategorii :)

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#119 » pon 5. srp 2019, 23:08

Konkrétně třeba v IDPA jsou ve stejné divizi Glock 17 a CZ 75 SP-01 SHADOW a nikdo nemá problém ani s blokací ani s materiálem rámu ;)

Blbí Američani.... ještě že jsme tady my Češi, to by v tom byl čert aby jsme nevymysleli nějakou 3,14čovinu aby v tom byl guláš :lol: :lol: :lol:



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#120 » pon 5. srp 2019, 23:19

Já bych byl za to, aby v LOSu neexistovaly žádné divize ani jiná omezení, ale to by se musely stavět stage podle skutečně reálných sebeobranných situací. Je mi jasný, že na závody kde stačí na vyřešení stage 2 rány by nikdo nejezdil (benzin na dopravu by stál několikanásobek ceny střeliva a startovného). Úlitba střelcům "aby si taky hezky zastříleli a byla to zábava" vedla k tomu, že se staví stage na 12 ran (taková malá občanská válka) a to vede k nutnosti rozdělovat závodníky do divizí podle typu zbraně, protože malý 5 ranný revolver nemůže soutěžit s 15 rannou velkou pistolí. Tak je tu debata od začátku vzniku LOSu, jak moc ten "sport" kterým LOS z části je, udělat spravedlivým a jak moc ho udělat skutečně "zrcadlem reálných situací". Žádný z těchto pohledů na LOS nelze udělat stoprocentní, vždycky to bude kompromis ve kterém nebudou úplně spokojení ani obrankáři, ani sportovci. Tak tady hledáme pro LOS tu zlatou střední cestu - kde je ta hranice mezi čistým sportem a reálným životem, potřebama a podmínkama pořadatelů, podmínkama střelnic, mediálním obrazem a dlouhodobou udržitelností LOSu, atd. atd. atd.

LOs nemá ambice být jediným správným řešením nebo disciplínou pro střelce. IPSC ani IDPA nejsou jeho konkurentem - každá disciplína má svoje odlišná pravidla, nekonkurují si - spíš se doplňují a střelci mají na výběr čemu se budou věnovat. LOS aktuálně střílí cca 600 střelců. Nevím kolik z nich zkusilo IPSC nebo IDPA. Držitelů ZP sk E jv ČR e 240.000...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů