přechod na zbraň s kohoutem

Moderátor: LOS vedení



picha42
Příspěvky: 80

Příspěvek#1 » úte 20. zář 2022, 17:29

Zdravím, doteď jsem střílel LOS s glockem 19, ale nedávno jsem čuchnul i k IPSC a pořidil CZ Shadow 2. Chtěl bych LOS střílet se shadowem. A moje otázka zní. Jelikož jsem vždy měl bezkohoutovou zbraň ( glock), tak na IPSC v PRD divize se startuje tak, že nabiju a vypustim kohout. V Losu to budu dělat stejně nebo je to tam jinak ??



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#2 » úte 20. zář 2022, 18:11

Je to tak, kohout úplně spuštěný, tj. máš nabito v komoře a jdeš první ránu na DA.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#3 » úte 20. zář 2022, 18:12

Pokud pravidla závodu nestanoví nenabitou nebo zbraň bez náboje v komoře, tak mám vždy nabito a vypuštěný kohout.

Mezi obranáři je to bezpečný stav, mířenkáři vyžadují nabití až po povelu střílet :-)

Mám celu dobu ČZ P-07, tedy kohout a vypouštěčem.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#4 » úte 20. zář 2022, 20:35

Ještě doplním.. pakliže střelecká úloha v LOS umožňuje start s nábojem v komoře, tak to ale není povinnost. Můžeš startovat s prázdnou komorou. V případě že je první terč hodně daleko, nebo třeba výrazně zakrytý neterčem je to někdy i lepší dávat první ránu SA a neriskovat chybný zásach "strhnutím" v DA.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#5 » úte 20. zář 2022, 21:42

Předpokládám, že to bude korespondovat s filozofií LOSu střílet s tím, co nosíš. Nebo to je snaha umístit se líp díky zbrani?

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#6 » stř 21. zář 2022, 06:30

B je správně.. Chápu na co narážíš. Samozřejmě jedna s původních myšlenek LOS bylo střílíš tím co nosíš a co se týče otázky tohoto vlákna, nabíjíš jak nosíš (v komoře nebo bez). Nevím kolik lidí skutečně nosí Shadow 2 (???). Já mám v tomhle svědomí tak nějak čisté protože Shadow 1 skutečně nosím. Jenže samozřejmě každá soutěž kde se vyhlašuje pořadí se časem zvrhne ve sportovní zápolení a tím tedy i že v rámci pravidel střelec/soutěžící/sportovec použije výhodnější (sportovnější) řešení.



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#7 » stř 21. zář 2022, 06:56

Kdyby to korespondovalo, pak by bylo možné mít kohout na bezpečnostním ozubu...



Jarda.Jezek
Příspěvky: 861

Příspěvek#8 » stř 21. zář 2022, 07:10

Není od věci se na každém stanovišti předem zeptat, pokud jsou pochybnosti. Jinak já, když jsem ještě střílíval cz75d compact s vypouštěním, vždy startoval s kohoutem vypuštěným pákou na ozub. Tak, jak jsem zbraň nosil. Měl jsem to za nejbezpečnější stav, i když dnes už se můj názor trochu posunul. Kohout ležící na závěru považuji za bezpečnější.



monk
Příspěvky: 159

Příspěvek#9 » stř 21. zář 2022, 07:27

abych rekl, mala pistole je to co nosi ve vetsi mire.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#10 » stř 21. zář 2022, 08:06

To už jsme někde jinde. Původní otázka byla jaká je připravenost zbraně SA/DA. V pravidlech LOS je to přesně definováno. Kohout spuštěn zcela v přední poloze, v případě že je zbraň vybavena pákou bezpečného vypuštění kohoutu je možné ho použít, v případě třeba bezkohoutové zbraně SA/DA (např. Walther P99) je třeba použít tlačítko k vypuštění mechanizmu do režimu DA. Jen jsem doplnil že, není povinnost startovat s nábojem v komoře na situaci kde je to povoleno.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 586

Příspěvek#11 » stř 21. zář 2022, 12:08

Albert píše:...Jenže samozřejmě každá soutěž kde se vyhlašuje pořadí se časem zvrhne ve sportovní zápolení...

Jj, stačí se podívat na historii IPSC (ještě než to bylo oficiálně IPSC). Původně soutěž v obranné střelbě (padesátá a šedesátá léta minulého století) se postupně v průběhu let "zvrhla" v čistě sportovní soutěžní disciplínu, která nemá s běžným nošením a defenzivní střelbou nic společného. Mám takové obavy, že k tomu má značně nakročena už i LOS, která by se už skoro mohla přejmenovat z paroháče na rybu - LOSOS - Lidová Obranná Střelba Obzvláště Soutěžní... ;-)



Jarda.Jezek
Příspěvky: 861

Příspěvek#12 » stř 21. zář 2022, 19:03

A to by byla veliká škoda.

Teď budeme po zásluze napomenuti, že píšeme o něčem, co není v nadpisu.



picha42
Příspěvky: 80

Příspěvek#13 » stř 21. zář 2022, 21:21

jako stále mám ještě glocka 19 se kterým jsem střílel LOS doteď jen mě zajímalo jak by to bylo se shadowem. Jako čím dál častěji vidím shadow i na LOSech . Což proti pravidlum asi neni. spousta lidí tam nosí full size , dokonce i ty glocky s dlouhou hlavní



Jarda.Jezek
Příspěvky: 861

Příspěvek#14 » čtv 22. zář 2022, 00:00

Když jsem letos v lednu po mnoha letech sportovní nečinnosti tasil na závodě Kevina, zjistil jsem, že zatímco jsem spal, svět se otočil o veliký kus jinam. Všichni v divizi MPI měli pistole dvojnásobné ve všech rozměrech a parametrech. Přitom v době, kdy jsem předtím naposledy závodil, byl Kevin v obranné střelbě v divizi záložní zbraň úplně běžnou zbraní. Po těžkém zvažování jsem nevydržel a jal se vybírat z mého pohledu v podstatě sportovní speciál do MPI. Kritéria byla jednoduchá. Co největší kohoutovka. Výběr obrovský, ale buď to nešlo držet nebo to nešlo spouštět. Nakonec jako odmítač strikerů jsem podlehl luxusní spoušti canika tp9 sub elite. V porovnání s kevinem to sice skoro nejde nosit, ale na závody to je jako nebe a dudy. Mám ještě cz75d compact, ale ta se do MPI nevejde o milimetr. Proti Shadowům ve velké pistoli zase nejmenší velká... Nicméně, spoušť canika z krabice strčí do kapsy spoušť ochozené čízy desetkrát. A to prohlašuji jako celoživotní kohoutář. Takže dneska si říkám, mám vzít jako další S2O, TS2, KMR Cuda, nebo Canik Mete Sfx Pro? Achjo. Co největší pistole, které stejně nejdou nosit. Kam ten svět spěje? Strikeři kupují kohoutovky a kohoutáři strikery...

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#15 » pon 26. zář 2022, 08:59

Také se děsím toho, co na závodech LOS uvidím. Vzhledem ke kovidu a škole, kdy jsem neměl čas se LOSu věnovat budu určitě dost překvapen, jakým obranným speciálům budu čelit. Svou CZ 75 jsem si vyzkoušel (tu však nenosím), Makarov mi přinesl v MPI i nějaké cenné kovy (můj osvědčený obranářský mazel :D ), ale chystám se zkusit si LOS i s CZ 92 (6,35 Br.). Nevím proč, ale stále se mi při LOSu nabízí heslo (nevím jak moc původní a staré je), že "střílím s tím, co nosím". Je mi jasné, že s malinkou 6,35 Br. žádnou velkou slávu neudělám, ale furt je to pistolka, kterou občas z taktických důvodů také nosím. Jen je teď aktuální problém sehnat k ní aspoň dva zásobníky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host