přechod na zbraň s kohoutem

Moderátor: LOS vedení



Jarda.Jezek
Příspěvky: 886

Příspěvek#16 » úte 27. zář 2022, 17:54

Před dvaceti lety jsem s kevinem sbíral cenné kovy taky. Ale už tehdy jsem měl problémy položit poppery. 6,35Br dneska poppera nejspíš nesloží vůbec. Jinak mě nejvíc děsí makarovy mezi lugerovými nábojnicemi, když přebíjím, co posbírám. Teď už vím, kde se tam berou.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#17 » úte 27. zář 2022, 22:29

LOS ma takovou zvlastnost...skoro az obycej.
Vsichni kecalove porad tvrdi, jak to neni soutez, jak je to trening\priblizeni se sebeobrane. Jak nezalezi na vybaveni, na zbrani atd.
Ale pak ti sami kvici jak pichla svine, kdyz nekdo prijde se sportovnim vybavenim naprosto splnujicim pravidla a chteji soutezit. Do nedavna byl kolimator sproste slovo, protoze na vybaveni nezalezi, dokud nekdo nema lepsi jak ja nebo nedejboze me neprestrili (ac to vlastne nedelam pro soutez, ale pro trening na noseni :) ).
Pritom by stacil hmotnostni limit zbrane a blokace uderniku jako podminka pro obrannou strelbu ve 21.stoleti a byl by klid.



ossan81
Příspěvky: 75

Příspěvek#18 » úte 27. zář 2022, 23:07

Je vám všem doufám jasný, že poslední vítěz mčr to vyhrál s p10c? S plastovým kompaktem bez kohoutu...

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#19 » stř 28. zář 2022, 01:05

Nevím co má posledních několik příspěvků společného s tématem vlákna. Nicméně nářky o "sportovních speciálech" v LOSu se rozebírají už léta. Přitom to jsou jen hloupé řeči. Všechno je to o střelci a o tom jestli to má v prackách. Loni vyhrál MČR (mimo soutěž) Glock 17, mimochodem člověk který s tím samým Glockem před lety vyhrál jak pohár tak MČR. A když půjdete do minulosti tak LOSu rozhodně "nekralují" určité typy zbraní ale střelci kteří prostě umí střílet.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 886

Příspěvek#20 » stř 28. zář 2022, 06:59

Zajímavé, jak každý člověk má jiné vnímání a v témže textu spatřuje jiný význam. Znovu jsem si přečetl posledních pár příspěvků a žádné nářky nevidím.



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#21 » stř 28. zář 2022, 15:39

Podstatné je, že máme dnes 5 divizí, takže každý může volit, s kým chce soutěžit. A ty divize se v zásadě scházejí. A ať už střílíte LOS čímkoliv, posouvá to vaše schopnosti efektivně použít zbraň. O víc asi nejde usilovat, protože nějaká technická pravidla být musí. Pokud někdo střílí LOS fullsize pistolí, vadí mi spíš, když mu trčí pažba od těla v rozporu s pravidly a při přejímce (která se koná zřídkakdy) ani na stage mu rozhodčí nic neřeknou.

Z mého pohledu jsou obranářskými divizemi spíš MPi a MRe než ty ostatní. Většinu zbraní těchto divizí je v zásadě možné nosit s dostatečným komfortem. Taky závodím v MRe o trochu větším mazlíkem (Rhino Chiappa 3"), než jakého nosím, když potřebuji opravdu malou zbraň (SW rám J, 2"). V MPi občas střílím zcela dobře nositelným SW Shield v 9mm Luger a pokud jdu v létě jen v šortkách, a všechny revolvery jsou velké, nosím Ruger LCP II v 9mm Brow. Ale ten jediný bych na LOS nebral, protože na poppery bych měl neadekvátní spotřebu střeliva a nemám dost zásobníků.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#22 » úte 1. lis 2022, 13:35

"Co nosíš, tím střílíš" je alibismus. Je to poplatné spíše té části střelců, co nosí, ale nemá natrénováno a koho se LOS snaží vytáhnout aspoň trochu na střelnici. Střelec, který vyhrával Glockem 17kou, Glocka 17 nenosí. Člověk, co vyhrával CZ75B nenosí vůbec. Půlka lidí z LOSu nenosí vůbec (ta debata začala o stránku výše).
Já naopak s dobrým pouzdrem můžu nosit stejně dobře TSko, jako G26.

Jinak co se týče plánů na příští rok... Mění se, vyvíjejí, zdaleka to ještě není uzavřená věc a bude se řešit na jaře 2023, aby v průběhu prázdnín šla do světa pravidla od 1.9.2023 (kromě MČR - tam se ještě bude střílet dle pravidel pro ročník 2022).
Největší změna bude jiná struktura pravidel (co pravidlo, to bod). Revolvery se nakonec slučovat nebudou (jen bude stanoven "počet výstřelů bez přebití" - Re=6, MRe=5) a přibude divize "Kompaktní pistole" - nejspíše krabcie 190x136mm o hmotnosti do 950g včetně nejtěžšího zásobníku (aby se tam vešla P10c, CZ75 D compact s gumovou botkou, G19, apod...) a nevešel se Glock 19X, 75ka semi-compact či naopak P10SC apod... Nicméně přesně tím se mnohem více příblížíme tomu stále opakovanému "co nosíš, tím střílíš".

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů