Flame u Antares Cup 2022 - baterky vs. zbraně

Moderátor: LOS vedení



VláďaA
Příspěvky: 59

Příspěvek#31 » pon 14. lis 2022, 20:23

vosicz píše:Teď jsme v bodě, kdy buď půjde kolem nějaký pamětník, který potvrdí, že to v praxi není vždy tak černobílé anebo ne.

Ještě si celkem dobře pamatuju, jak jsem v Camp Zero nejenom já před stagí povoloval závit na svítilně, abych za její použití nedostal procky nebo neskončil v Optiku. Fakt už si teď přesně nevzpomínám, co tam bylo přesně za penalizaci, ale to je celkem jedno, protože mi vadí ten trest obecně. V propozicích to už asi nikde nenajdu, ale tam teď není ani zákaz svítilen v příštím závodu.

Můžu vědět, kdy a kdo tohle na Camp Zero tvrdil ?

Uživatelský avatar
vosicz
Příspěvky: 132

Příspěvek#32 » pon 14. lis 2022, 21:57

Na tohle nemám jednoduchou a stručnou odpověď.

Byl jsem minulý rok v Camp Zero na více závodech, které mi naprosto splývají, jako všude jinde, navíc sólo a lidi povětšinou jménem neznám, navzdory mé mimořádně přátelské povaze v kombinaci s výbornou pamětí, takže opravdu nedokážu říct. Že jsem si to nevycucal z prstu už potvrdil Paradaj. Nešlo o něco, co by padlo mezi čtyřma očima, pravděpodobně během brífinku. Celkem dobře si pamatuji, jak nás tam více najednou v BZce uvádělo svítilny do umělého spánku a někdo mi radil, že místo vyndávání baterie stačí povolit závit, takže jsem určitě jen něco špatně neslyšel/nepochopil.

Dále vím, že to byl jeden ze závodů níže a že jsem si na to postěžoval tobě konkrétně, protože jsme se tam různě bavili, což si nebudeš pamatovat a seznam to také moc neomezí, protože jsi na všech z těch závodů také byl.

https://los.zbranekvalitne.cz/zavody/1536/
https://los.zbranekvalitne.cz/zavody/1538/
https://los.zbranekvalitne.cz/zavody/1537/
https://los.zbranekvalitne.cz/zavody/1510/

Tato informace by ale měla pro dohledání stačit, protože minimálně pořadatel by ještě mohl mít popisy situací, kde to snad bylo v souladu s pravidly uvedeno.

6. Střelecké situace
Situace v LOS by měly v zásadě vždy vycházet z reálných sebeobranných situací se zbraní. Každá situace musí
mít písemný popis, který musí obsahovat
minimálně tyto informace:
1/ popis problému, který má střelec na situaci řešit
2/ počet terčů (neplatí pro tajnou situaci)
3/ procedura či způsob řešení (je-li předepsáno)

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#33 » úte 15. lis 2022, 10:22

Cmk alá střelec:

Je to čtyřicátá osmá debata na téma "střílet tím, co člověk nosí".
Nosím z 90% G26, ale prostě nechci střílet MPi. Mě osobně ta divize nebaví (nějak jsem vnitřně odpůrcem omezení kapacity zásobníků, i když musím uznat, že to přitáhlo psoustu lidí s jinými zbraněmi, takže nemám žádnou tendenci do omezení jakkoliv zasahovat - jen to prostě nebudu střílet až na jednu výjimku, ke které mě nejspíš 1 střelec vyhecuje). Zato střílím IPSC, většinou PCCčkem ale když jedu s klukem, beru si pistoli. TSko do Standardu. A tím mě baví střílet. Tak tím střílím i LOS. Protože LOS je pro mě zábava. A přesto, že je to jiná zbraň, než G26, myslím, že schopnosti s G26 dobře manipulovat a účelně střílet mi to nijak neubírá a pořád s ní budu umět zacházet o malinký chlup líp, než průměrný četník :-)
Do toho půlka lidí, co jezdí na LOS, nenosí vůbec.
Naproti tomu (opakuji v každé debatě) - Pohár LOS či MČR nám vyhrávají i lidi s G17 (loňské MČR MZ vyhrál o randál střelec s G17, svého času Míra Zapletal s G17 dával druhému 30% rozdílu, Kuba Dražan, Karel Wágner, Pavel Němeček - ti všichni se dokázali prosadit s plasťákama (HK či SFP) a vyhrávat, já jsem svůj první vítězný závod v roce 2006 střílel s K100kou...).

Samozřejmě, jestli chcete, pište si tu na to téma obhajoby čeho chcete... Ale osobně jsem spíš pro to, abyste se nechodili hádat na fórum, ale chodili střílet na střelnici tak, aby Vás to bavilo a dávalo vám to to, co od toho čekáte.

--------------------

Cmk alá ředitel:

- baterka není brána jako zvýhodnění, pač dnešní běžné baterky váží pár gramů, zato se dokáží motat v úchopu (nicméně víme, že na závody jezdí nejméně 1 střelec, co má nějakýho plasťáka a na něm baterku vylitou olovem) - můžeme zvážit přístup "je-li baterka na zbrani, musí se umět na požádání rozsvítit"
- rozsvícení baterky bez laseru neznamená přeřazení do jiné divize

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#34 » úte 15. lis 2022, 10:41

Dočetl jsem celé téma, tak ještě jedna reakce alá ředitel...

Skutečně potvrzuji, že v Camp Zero byla jednou situace, kdy bylo zakázané použití baterky, protože to byla situace stavěná na střelbu za snížené viditelnosti právě bez použití baterky pro všechny (což je situace, která pro lidi, co baterku nenosí, nastává automaticky a pro lidi, co ji nosí, nastat pouze může (baterka rozbitá, vybitá...) - proč by ne - je to jeden z regulerních přístupů organizátora - jen je důležité to předem uvést do propozic a briefingu a všechny s tím seznámit. Stejně tak je zcela regulerní přístup "měj si tam a použij si tam co chceš, co pravidla povolují"). Zdůrazňuji: "všechna hodnocení nad rámec pravidel (např. i nestandardní pořadí terčů) musí být předem řečena briefingem (nebo i zodpovězením otázek po briefeingu, pak ale RO musí zajstit, že skutečně odpovědi na otázku sluší úplně všichni)", aby všichni měli stejné informace.

Každopádně - pokud má zůstat baterka zhasnutá (což může být v briefingu klidne zdůvodněno i snahou o krytí ve smyslu "za nesvítící zbraní je člověk lépe skrytý než za svítící", ale klidne i jejím rozbitím či vybitím či nefunkčností po taktickém jaderném výbuchu, kdy přestane fungovat veškerá elektronika), tak rozhodně nepřichází přesun do Optiku, nýbrž procky (nejspíš za každý výstřel vystřelený s baterkou nebo za zcela chybný postup řešení situace - v krajním případě, pokud by tím získal závodník výraznou výhodu, že by to stálo i za ty procky, tak klidně i DQ za nesportovní chování).

Kdyby se "povinnost nerozsvítit baterku" stala standardem, asi bych začal prskat a zařídil změnu pravidel. Ale pokud je to 1 situace na 1 zavodě 1-2x do roka, nepřijde mi to nijak průserový. I těm, co baterky nosí, ta baterka prostě nemusí v pravou chvíli fungovat a je potřeba si umět poradit.



MiraStar
Příspěvky: 144

Příspěvek#35 » úte 15. lis 2022, 16:07

Dobrý den všem,
koukám, že se tu rozjela debata (za mě absolutně o trusu).
Nevím, a opravdu na to nemám sílu a čas zjišťovat, kdo dostal procku za to, že MĚL baterku na zbrani, NEBO dokonce přeřazení s baterkou do divize Optik. To je opravdu nesmysl!

Souhlasím s J. Koreckým (CMK) s tím že jsme udělali 1 závod, kdy použití baterky bylo proti plánované proceduře. Ta byla popsána a vysvětlena. Vlastní upevnění baterky na zbrani nikoho nikdy nikam nepřesouvalo.

Dále, pokud by jsi to cítil jako křivdu, existuje postup prostestu, kdy po složení odpovídající částky si lze na postup rozhodčího stěžovat. Nezaznamenal jsem jedinou vítku na toto téma!

Za mě mějte si na zbraní třeba podvěsný granátomet. Když ho nepoužiješ při řešení situace, je mi to jedno.
Pokud má někdo problémy s hodnocením na Antares závodech, nechť mi napíše na uvedený mail v propozicích a nechá tam své telefonní číslo a pokusme se nějak domluvit, co že bylo tak špatně.

Pokud jdejen o to,že střelec na závodě něco podělal, dostal procku a teď se snaží z toho vytřískat nějakou morální satisfakci tím, že na nás tento trus hází, tak snad ať se ani nepřihlašuje. Je dost velká zpětná reakce od lidí, že závody děláme dobře a že jsou nápadité. Na to v jakých podmínkách je děláme. Určitě také by bylo zajímavé, kdyby dotyčný uspořádal několik závodů, aby se oddělilo zrno od plev.

My Antares Defense děláme závody především pro lidi a proto, aby se střílelo a to jak venku tak i vevnitř. Střelnice nejsou uplně k dispozici, nebo se nenajde taková parta lidí, který mají chuť závod vůbec organizovat. Díky bohu, máme máme tu čest dělat se srdcařema, který mají chuť i elán soutěže dělat. Takových part je v celé ČR málo. Já osobně jim vzdávám čest, protože vždy sklidí jen kritiku od těch co nic neukázali.

Míra Starčevič

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů