Flame u Antares Cup 2022 - baterky vs. zbraně

Moderátor: LOS vedení

Uživatelský avatar
vosicz
Příspěvky: 132

Příspěvek#16 » sob 12. lis 2022, 22:19

Zajímala by mě pravidla pro psaní čárky před "nebo" ve slučovacím významu, ale ta očividně nemáte :roll: Každopádně díky za hodnotný příspěvek



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#17 » sob 12. lis 2022, 23:42

Ano, neumi pouzivat cizi termity a pak utrzi fiakro.



Harry HaD
Příspěvky: 7

Příspěvek#18 » ned 13. lis 2022, 11:53

Asi jsem to prošvihnul, ale opravdu vůbec někdo řeší, že někteří střelci mají svítilnu na zbrani a jiní ne? A světlovodná muška je ok? A co třeba úprava (výměna) rukojeti? :crazy:

Možná jsem divnej, ale mám na revolveru svítilnu (několik let, nesundavám jí), mám na to pouzdro a běžně to nosím... No a co?

A k tomu, že tato soutěž bude "za zhoršených světelných podmínek" a mohlo by to být pro začátečníky obtížnější... No tak ať tam teda začátečníci nelezou!!! Relativně snadných soutěží LOS je přece naprostá většina, tak buďme rádi, že občas někdo uspořádá i nějakou náročnější! Alespoň se tak můžeme posouvat dál...



risa2000
Příspěvky: 847

Příspěvek#19 » ned 13. lis 2022, 12:40

vosicz píše:Rád bych si ten LOS střelil zase jednou za tmy tak, jak nosím, ale pořád nemůžu, protože mi by v závodě obranné střelby záviděli lidi s 2-3x dražšími Shadow 2 jetou Inforcku za 2 litry... :roll:


Jarda.Jezek píše:Řekl bych, že ti nikdo neupírá možnost si rozsvítit, jen pak budeš v optiku... Navíc každý, komu chybí nějaké neobvyklé prostředí či podmínky, může zorganizovat takový závod. Takže, když se nedovoláš toho, že by ti to někdo, když tak hezky prosíš, udělal na míru, můžeš to udělat pro ostatní ty.


vosicz píše:Zeptal bych se, proč bych měl být za použití něčeho, co zvýhodňuje tak moc, že to dodnes ani pravidla neznají a všichni mají možnost to mít, být penalizovaný přesunem do jiné/vyšší divize.


Vosicz: Napřed jsem myslel, že ten tvůj první příspěvek byl jen takový lehký trolling (na pořadatele a blíže nedefinovanou abstraktní skupinu účastníků, kteří by ti záviděli, jak jsi dobrý střelec). Jako náhodný kolemjdoucí, jsem z toho pochopil (pokud tomu nepředcházelo něco, co se ztratilo vykopírováním z původního vlákna), že ses nemohl naplno ukázat, protože baterka nebyla povolená.

Pak ale Jarda.Jezek nepřímo naznačil, že účastnit ses mohl, ale v jiné kategorii, a to, co je vlastně "problém" je, že ti tahle kategorie nevyhovuje.

Řekl bych, že máš dvě možnosti (resp. tři). Buď pojmout LOS jako to, co to původně bylo myšleno, tedy lidovou obrannou střelbu, jít si tam zatrénovat s tím, co nosíš, v kategorii, ve které to půjde. Nebo to pojmout jako závod, přečíst si pořádně pravidla, a vybrat si takovou zbraň a vybavení, se kterým budeš mít největší šanci na úspěch.

Ty se mi zdá bys chtěl, aby ti organizátoři udělali závod/kategorii na míru, abys to mohl natřít těm blíže neurčeným střelcům se Shadow 2. Což asi je třetí možnost (pokud si nechceš udělat takový závod sám, jak ti radí Jarda.Jezek), ale nejsem si jist, jestli toho dosáhneš tímto způsobem.

Uživatelský avatar
vosicz
Příspěvky: 132

Příspěvek#20 » ned 13. lis 2022, 14:33

risa2000:
Nic tomu nepředcházelo tomu. Vše je v tomto vlákně. Závod teprve bude, já se ho spíše účastnit nebudu. Jde tedy pouze o obecnou poznámku ke koncepci závodů tohoto typu. Předcházelo tomu leda tak několik závodů v posledních letech, kde jsem musel před závodem svítilnu uvést do nefunkčního stavu. Tím totiž LOS buduje dobré návyky, což je jeho hlavním cílem.

JardaJezek naznačil přesně to, o čem jsem mluvil. Můžu startovat se svítilnou v každé kategorii, protože ji pravidla neznají, ale jakmile bych ji na závodě použil, stane se zázrak a dostanu penalizaci v podobě přesunu do vyšší divize ( to se zpravidla deklaruje na začátku závodu a tam přesně míří má kritika).

Jak jsem říkal, vyjádřil jsem pouze přání, aby se podv. svítilny na závodech z pohledu pořadatele (jakéhokoliv) jednou ignorovali a každý je mohl použít ve dne v noci jako normální součást svého povoleného vybavení dle vlastního uvážení, tak jak je zvyklý, trénuje a tím to končí. Nemám ambice někoho přesvědčovat, ať závod udělá jinak, nepotřebuji divizi "Velká pistole s nefér svítilnou" nebo "speciální" závody. LOS budu střílet dál podle pravidel, jaká si stanoví pořadatel, dokud budu mít pocit, že mi to něco přináší. Žádné velké sportovní ambice nemám. Jak je známo, LOS ve VPi vyhrávají i lidi s malou pistolí, přes Glocky, až pod Shadow 2 apod, takže máš pravdu, že by bylo naivní pokoušet se dobrat lepšího umístění touto cestou. Pokud bych chtěl vyhrávat, začal bych více střílet i mimo závody.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 886

Příspěvek#21 » ned 13. lis 2022, 15:19

Použít optické vybavení a být v divizi optik není penalizace. Když se podíváš na souhrnné výsledkové listiny, optik první nebývá. Naopak, vzhledem k obvykle velmi nízkému počtu závodníků v optiku bych právě tam viděl lepší šanci na umístění. Tedy pro někoho, kdo tu šanci využít dokáže.

Uživatelský avatar
vosicz
Příspěvky: 132

Příspěvek#22 » ned 13. lis 2022, 17:06

(Opomenu teď celou předchozí diskuzi, že můj cíl není co nejlepší umístění nehledě na divizi a že už z principu nechci střílet s velkou pistolí nic jiného než VPi.)

Možná za použití optické vybavení v Optik není penalizace, ale střílet Optik jen se svítilnou je handicap.

Divize Optik je dle pravidel pro lidi s kolimátory a lasery (nemám ani jedno). Pokud bych chtěl startovat v této divizi jen s velkou pistolí (+lampa) a bylo by mi to normálně do závodu umožněno, znamená to, že jsem implicitně znevýhodněný, stejně jako lidi s malou pistolí ve VPi a neexistuje důvod mi to zakazovat.

Možná bych nyní měl lepší šanci v Optik, protože většina top střelců je (zatím) jinde, ale v okamžiku, kdy se to změní, bych na tom byl navždy hůře než ve VPi. Pro ilustraci - bude mě brzdit už jen nutnost pokaždé zapnout svítilnu, což lidi s lasery a kolimátory neřeší a pokud by v této divizi startoval můj klon bez astigmatismu a s kolimátorem, předpokládám, že by byl nejspíše za všech okolností rychlejší a přesnější (alespoň taková je má dosavadní zkušenost). Lasery ani rozebírat nebudu.



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#23 » ned 13. lis 2022, 19:41

S kolimátorem budeš rychlejší, jen pokud budeš mít natrénováno. Bez toho budeš lovit tečku místo terčů. Kolimátor sám nic neřeší. Myslím, že úplně zle nestřílím a kvůli zhoršujícímu se zraku jsem pořídil pistoli s kolimátorem. Zatím jsem ji na závody nevzal, protože netrénuju, a tak střílím pomaleji než s malým revolverem :-(.
A stejná je cesta, jak se zlepšit i v klasických divizích. Střílet, střílet, střílet...



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#24 » pon 14. lis 2022, 16:00

Panove. Ted jsem si to overoval a pisete tu jeden omyl! Pistole se svitilnou se do divize Optik nezarazuje! Do divize optik se zarazuje pistole s laserem.

Uživatelský avatar
vosicz
Příspěvky: 132

Příspěvek#25 » pon 14. lis 2022, 16:46

tomas fuk: Nevím, jestli spadám pod oslovené pány, ale pokud ano, byl o tom celý můj předchozí příspěvek.

Každopádně, pistole se do divize nezařazuje, zařazuje se střelec a ten si může zvolit buď tu adekvátní dle pravidel nebo "obtížnější" (revolvery v pistolích, MPi ve VPi, apod). Pokud bych analogicky dle pravidel spadal do VPi a chtěl do Optiku, nejspíš by mi to nikdo také nezakázal (viz můj předchozí příspěvek).

Nicméně to funguje i opačně a to tak, že v Optiku skončíte proti své vůli. Nastoupíte do stage ve VPi, po startu zapnete kolimátor/laser a voila, na konci stage už jste v Optiku. Nebo zapnete tu podvěsnou svítilnu a skončíte tam taky. To už sice nemá oporu v pravidlech, ale nastavuje to tak většinou pořadatel.
Naposledy upravil(a) vosicz dne pon 14. lis 2022, 16:53, celkem upraveno 1 x.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#26 » pon 14. lis 2022, 16:53

Neexistuje. Pokud startujes ve VPi a zapnes svitilnu, tak jsi porad ve VPi. Nikdo Te nemuze preradit do Optiku. Pokud zapnes laser, tak ano, preradi Te do optiku.

Uživatelský avatar
vosicz
Příspěvky: 132

Příspěvek#27 » pon 14. lis 2022, 17:07

Teď jsme v bodě, kdy buď půjde kolem nějaký pamětník, který potvrdí, že to v praxi není vždy tak černobílé anebo ne.

Ještě si celkem dobře pamatuju, jak jsem v Camp Zero nejenom já před stagí povoloval závit na svítilně, abych za její použití nedostal procky nebo neskončil v Optiku. Fakt už si teď přesně nevzpomínám, co tam bylo přesně za penalizaci, ale to je celkem jedno, protože mi vadí ten trest obecně. V propozicích to už asi nikde nenajdu, ale tam teď není ani zákaz svítilen v příštím závodu.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#28 » pon 14. lis 2022, 18:12

Nejlepe na tohle muze odpovedet CMK. Ja mam potvrzeno, ze na zavodech LOS v Otrokovicich se pouziti svitilny nepenalizuje presunutim strelce do Optiku.



paradaj
Příspěvky: 26

Příspěvek#29 » pon 14. lis 2022, 18:37

Zdravím. Jen v rychlosti - pan vosicz tady míchá drobet hrušky s jabkama. Pravidla hovoří jasně a rozsvícení podvěsné svítilny na zbrani nikoho do divize optik nepřesune (pokud samozřejmě není s laserem a neblikne ten laser že). Penalizace na Zeru byla dána porušením procedury řešení dané situace a to je věc organizátora/tvůrce situace. Pokud si dobře vybavuju bylo na jedné situaci v první části úmyslně zhasnuto, aby se střílelo ze tmy do světla. Prosté zvýšení obtížnosti na střelišti, které je úzké a nedá se na něm moc jiných věcí vymyslet. Je to stejný, jako omezení střeliva či pouze slabá nebo silná ruka. Když si nepamatuju nevymejšlim. S pozdravem ZK

Uživatelský avatar
vosicz
Příspěvky: 132

Příspěvek#30 » pon 14. lis 2022, 19:53

Paradaj: díky, že jste potvrdil, že za použití svítilny, kterou pravidla, stejně jako přesun do Optik za její použití, neznají, byla penalizace. Celou dobu se snažím zjistit, na základě čeho to pořadatel může udělat. Možnost omezit střelivo narozdíl od toho v pravidlech je, takže to stejný případ není.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů