Jak začít s LOSem?

Moderátor: LOS vedení

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#376 » ned 27. srp 2017, 11:01




Melchisedech
Příspěvky: 84

Příspěvek#377 » ned 27. srp 2017, 17:37

Nahoře záložka LOS, odkaz zde:

http://los.zbranekvalitne.cz/rocniky/2017/#kpmld



JK2010
Příspěvky: 3

Příspěvek#378 » úte 14. lis 2017, 13:11

Zdravím všechny prosím kde najdu aktuální kalendář kdy jsou jaké soutěže? A se kterou soutěži ideálně začít? Jsem čerstvý držitel ZP a mám zbraň CZ p10 je to zbraň se kterou se mohu zúčastnit popřípadě jestli je to zbraň ideální pro soutěž? Moc děkuji za odpovědi.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#379 » úte 14. lis 2017, 13:26

http://los.zbranekvalitne.cz/rocniky/2018/#kpm Mimochodem.. je to hned v horním menu. A jestli si dobře pamatuju pravidla, povolené jsou všechny zbraně které neodporují zákonu. Plus nějaké drobnosti uvedené v pravidlech. Jinak se střílí prakticky vším, co se dá skrytě nosit. K vidění jsou pistolky od PPK, přes CZ50 až po laděné speciály. Závody jsou si víceméně podobné, podle stejných pravidel. Sem tam je něco zaměřeno na něco, ale žádnou ze zbraní to nevylučuje. Takže si jen vybrat závod, který by ti vyhovoval co se týče termínu a místa a přijít. A klidně se nejdřív koukat, já to tak měl. Taky k mnoha závodům se dají najít videja, případně diskuse.



JK2010
Příspěvky: 3

Příspěvek#380 » úte 14. lis 2017, 13:27

Děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#381 » úte 14. lis 2017, 14:14

JK - já začal takto:
1. jden závod jen koukat
2. jeden závod Losík http://los.zbranekvalitne.cz/pravidla/losik/
3. LOS

S čím LOS střílet? No přeci s tím co nosím. Protože co mi bude platné, že se zabraní, se kterou jezdím na závody po nějaké době v LOSu umím za 5 sec. "smáznout" 5-6 poprů a ještě jsem schopný se při tom jakž-takž krýt, když normálně u sebe nosím kapesní pistolku se kterou si na střelnici vystřelím 1, max 2x za rok a nejsem schpnej s ní trefit vrata od stodoly ani za několikanásobek času?
To není rejpání ale moje vlastní zkušenost ;) Poté, co jsem tohle zjistil se teď nutím tu full size pistoli nosit (není to problém, neb je to služební pistole, ne nějaký závodní speciál bez blokací atp. jen je "nepříjemě" velkej a těžkej) a zároveň se poohlížím po plastovém subkompaktu.....

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#382 » úte 14. lis 2017, 14:14


Uživatelský avatar
KikiMiki
Příspěvky: 25

Příspěvek#383 » úte 14. lis 2017, 17:58

To HawkCZ. Na vašich webový stránkách máte uvedeno, že máte pobočku také v Orlové. Děláte takové zajímavé akce pro ty kteří by chtěli zkusi LOS také tam? Nebo někde v okolí?



permonikostrava
Příspěvky: 239

Příspěvek#384 » úte 14. lis 2017, 18:44

Každou neděli v Ostravě na střelnici Patriot .
http://los.zbranekvalitne.cz/zavody/943/



Radhagupta
Příspěvky: 117

Příspěvek#385 » stř 13. pro 2017, 09:35

Zdarec, dá se odstřílet LOS s malorážkou (.22LR), nebo to je na poppery slabý?



Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#386 » stř 13. pro 2017, 09:46

na klasickej los s poprama slabý (většinou jsou kalibrovaný na 9vítku nebo 38),
ale na vyzkoušení na losíku nebo na drilování kde se střílí na papír se dá



Radhagupta
Příspěvky: 117

Příspěvek#387 » stř 13. pro 2017, 10:00

Na drilováních jsem už několikrát byl a teď zvažuju zkusit další level. Losíky se bohužel téměř nevyskytují, takže zbývají losy ... a když sem viděl na netu videa, tak mě to trochu "vyděsilo" :) Asi zkusím nejdřív nějaký klubový LOS a uvidím jak se s tím moje pistolka popere. Každopádně díky za info!

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#388 » stř 13. pro 2017, 11:30

No každopádně pokud narazí na popry tak se s nima nepopere vůbec. "Zacinká" to a to je z 99,9% vše. I na gongy je to takový problém, že s malorážkou nikdo LOS nestřílí. Jen jednou jedinkrát jsem viděl malorážkovou pistolku v závodě a dopadla velmi špatně. V reálu s ní máš větší šanci se ubránit, než na závodě s ní skončit v první polovině výsledkové listiny (spíš na "bednu", ale tu od konce).
Leda že bys byl fajnšmekr, který počítá s posledními místy, ale chce si ji jen tak vyzkoušet v závodě. Tak pak jo. Já sám se na něco takového dlouhodobě chystám, ale nějak není čas :D



Radhagupta
Příspěvky: 117

Příspěvek#389 » stř 13. pro 2017, 12:19

Počítám, že skončím poslední. O výsledek mě ani nejde, spíš o načerpání zkušeností, technik, atd. Zkrátka co nejvíce se posunout při práci se zbraní. Chci si to zatím jen vyzkoušet, jestli to bude mít pro mě nějakou přidanou hodnotu, nebo mám spíš ještě trénovat sám individuálně (příp. nějaký kurz). Ale přesvědčili jste mě, že malorážka tam nemá význam.



Zulda
Příspěvky: 211

Příspěvek#390 » stř 13. pro 2017, 12:42

Malorážku určitě neber, ani 7,65 neshazují popry spolehlivě.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů

cron