Závody, dotazy, pravidla a to další..

Moderátor: LOS vedení



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#241 » čtv 13. dub 2023, 16:17

Ale ja se samozrejme pravidla snazim dodrzet na maximum. Jenom jsem poukazal na protimluv, pozadal o vysvetleni a to je vse.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#242 » čtv 13. dub 2023, 16:59

koudak
Rovno si mal napisat ze si chces postazovat na kondiciu 2 pri apendixe. Prinarne nosim pistole u seba v apendixe na 1 hodine s nabojom v komore ale ak si idem strelit LOSku tak pouzivam vonkajsi kydex na 3tej. A necitim sa nejako znevyhodneny. Kedze sa primarne venujem IPSC tak mi skor problem robia rozdiely v pravidlach LOS vs. IPSC kde obcas zbieram koli tomu procedury. Ale aj napriek tomu sa dokazem dost slusne umiestnovat. LOS nie je o tom kto "rychlejsie tasi Colt" ale o schopnosti vyhodnotit a riesit situaciu. A v realnej sebeobrannej situacii je to podobne. Ak sledujes okolie a situaciu okolo seba tak v drvivej vacsine pripadov mozes mat buchacku aj v igelitke a dokazes sa na utok pripravit.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#243 » čtv 13. dub 2023, 17:33

Ale ne, ja to nevidim jako znevyhodneni. Nebo urcite ne takove co by se dotklo me (nebo realisticky kohokoliv). Jenom mne nebylo jasny jak se dana vec teda ma resit a dle vysvetleni zde, pravidla stoji nad pokynem rozhodciho.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 889

Příspěvek#244 » čtv 13. dub 2023, 17:59

Rozhodčí je vázán pravidly, pokud pravidla neřeknou jinak. A v případě appendixu mluví pravidla jasně. Takže nelze si stěžovat na rozhodčí. Není to nic proti duchu, protože i duch losu říká, že bezpečnost především. Autor závodu ani rozhodčí nemůžou překročit rámec pravidel a už vůbec ne směrem ke snížení bezpečnosti. Pochopitelně, všechno má svůj vývoj, jednoho dne třeba bude možné tasit z kotníkového měkkého pouzdra SA pistoli bez pojistky s nábojem v komoře a s nataženým kohoutem v otočce směrem k divákům.

Zatím tak daleko nejsme, ale nakročeno už máme. Na posledním mistrovství republiky jsem střílel podél diváků a samotnému mi to přišlo už přes čáru. Stačilo odhadem tak 30 stupňů doprava, aby to bylo mistrovství poslední. Na takovém stanovišti bych jako rozhodčí asi odmítl vystupovat.

Třeba se tedy jednou dočkáš i appendixu s nábojem v komoře. Místo postesku směrem k rozhodčím k tomu spíš vede žádost řediteli LOSu o změnu pravidel.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#245 » pát 14. dub 2023, 08:15

Znáte někdo nějakou další "praktickou/obrannou/kombatovou" disciplínu s pevnými pravidly, kde je vůbec appendix povolen? Že bychom se podívali, jak to řeší tam.
Já znám jen IPSC, IDPA a LOS a tam je LOS jediný, kdo to vůbec umožňuje.

Jinak "jak kdo nosí" je zjednodušenina, správný pojem je "nabijte si libovolně dle pravidel LOS, zpravidla je to tak, jak kdo nosí".
Kdyby rozhodčí řekl: "po zaznění zvukového signálu si ustřelíš hlavu", tak počítám, že je taky zjevné, že slovo rozhodčího není nad pravidly, kromě předem definovaných podmínek v pravidlech (což je vždy navíc uvedeno v popisu situace)



Davlik
Příspěvky: 3

Příspěvek#246 » pon 24. dub 2023, 19:31

Zdravím, měl bych 2 dotázky. Jsem nový tak mě prosím neukamenujte.
Úplně jsem si to v pravidlech nedokázal správně vyložit.

1. LOS závod kategorie "PSA" - Může se s kolimátorem nebo čistě s mířídlama?
2. Může na jednu registrovanou zbraň soutěžit více lidí? Kamarád ještě do této kategorie nemá pořízeno.

Děkuji a omlouvám se pokud to tu už někde zaznělo.



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#247 » pon 24. dub 2023, 21:55

Ano a ano.
U PSA se typ miridel nerozlišuje.
V případě jedné zbraně je toto potřeba sdělit rozhodčímu, samozřejmě i u registrace. U dlouhé je předávání jednoduché, u krátké záleží, jestli přidáváte zbraň nebo i pouzdro. Pokud jen zbraň, tak buď v bezpečně zóně nebo na situaci pod dohledem a na povel rozhodčího. Zbraň, která je uložena v pouzdře, kdekoliv, opatrně aby nevypadla.



Davlik
Příspěvky: 3

Příspěvek#248 » pon 24. dub 2023, 22:45

Děkuji!



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#249 » úte 25. dub 2023, 21:23

Ideální je ta BZ, jinak to vše zdržuje...

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#250 » stř 24. kvě 2023, 12:44

PaF - myslím, že v PSA to fakt nezdržuje :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů