Závody, dotazy, pravidla a to další..

Moderátor: LOS vedení



Kasym
Příspěvky: 2

Příspěvek#226 » čtv 30. bře 2023, 08:35

Zdravim.
Mám prosbu. Na koho se můžu obrátit ohledně registrace na Krhanickou desítku. Včera jsem byl v seznamu přihlášených, ale nepřišel potvrzovací mail a dneska už ani nejsem v seznamu. Registrace byla provedena těsně po 18:00. Údajně pak snad přihlašování spadlo a já jsem asi zřejmně vypadnul. Což mě teda mrzí.
Díky Tomáš Houlík



Grimpo
Příspěvky: 302

Příspěvek#227 » úte 4. dub 2023, 10:48

Zdravím. Pokud by měl někdo zájem o místo na nedělní Jarní pistoli v Žalanech, ze zdravotních důvodů uvažujo o vynechání této soutěže. Dejte vědět do SZ. Grimpo



Grimpo
Příspěvky: 302

Příspěvek#228 » čtv 6. dub 2023, 08:21

Vyřešeno. Neaktuální.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#229 » stř 12. dub 2023, 18:34

V pripade, ze nastane situace, kdy rozhodci udeli soutezicimu pokyn, ktery uplne neodpovida pravidlum, jaky je spravny postup?

Za me si myslim, ze by to melo byt podobne jako policista ridici dopravu na krizovatce. Bez ohledu na semafory (= pravidla), slovo policisty (= rozhodciho) je nadrazene semaforu. Tohle je za me jednoznacne logicka uvaha. Jednoduse soutezici uvede pokyn do praxe. Je tak nebo se pletu?



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#230 » stř 12. dub 2023, 20:20

Cize ked ta rozhodca "pipne" a v situacii bude ina osoba tak budes strielat? Na povel v rozpore s pravidlami nereagujes. Na rozhodnutia v rozpore s pravidlami mozes podat protest.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#231 » stř 12. dub 2023, 21:27

Na povel v rozporu s pravidly nereagovat. Ok tudiz si jenom v hlave prehodim, ze se dela nelogicka vec. Dik za vysvetleni.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#232 » čtv 13. dub 2023, 08:56

A to se stalo, nebo je to jen teoretická úvaha? Mě by to zajímalo, páč jsem se s tím ještě nesetkal...



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#233 » čtv 13. dub 2023, 09:44

Este sa ti nestalo ze by ta napriklad rozhodca siel startovat ked este nesignalizujes pripravenost? Alebo nedal povel na pripravu a rovno dotazoval pripravenost? Uz som zazil aj povel na nabitie a helper sa este motal v situacii. Aj rozhodcovia su len ludia, niektori skusenejsi niektori menej skuseni, preteky trvaju aj niekolko dni a obcas sa rozhoduje v hroznych poveternostnych podmienkach.



risa2000
Příspěvky: 847

Příspěvek#234 » čtv 13. dub 2023, 09:45

koudak píše:V pripade, ze nastane situace, kdy rozhodci udeli soutezicimu pokyn, ktery uplne neodpovida pravidlum, jaky je spravny postup?

Jak si představuje pokyn, který úplně neodpovídá pravidlům?
Pokud se bavíme o LOSu, tak jeho pravidla jednak definují vlastní závod - kategorie, vybavení, vyhodnocování, atd. - a pokyny, kterými se vlastní závod řídí, jejich cílem není ale nějakým způsobem dál dodefinovat ty dříve vyjmenované věci, ale zajistit bezpečnost, jak účastníků, tak okolí.
Jinými slovy, pokyn proti pravidlům by musel být současně v rozporu se zásadami bezpečnosti, v tom případě samozřejmě ignoruješ pokyn. Koneckonců v důsledku jsi za bezpečnost zodpovědný ty, který se zbraní manipuluje, ne někdo třetí.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2234

Příspěvek#235 » čtv 13. dub 2023, 10:01

No, stalo se mi, že po "jestli jsi skončil .." nenásledovalo očekávané "tak vybij zbraň ..." ale "popojdeme si na světlo ..." a bylo veliké divení, že mám vybito bez povelu.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 886

Příspěvek#236 » čtv 13. dub 2023, 10:38

Vybít můžeš i bez povelu. Divení není pravidly zakázáno, sankce jistě nepřišla. Nicméně takový neobvyklý pokyn by měl být předem avizován v průběhu seznamování soutěžících se situací. Ale rozhodčího chápu, asi jsi stál v takovém místě, kde nebylo možné provést spolehlivě vizuální kontrolu zbraně.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#237 » čtv 13. dub 2023, 11:26

kolombo píše:No, stalo se mi, že po "jestli jsi skončil .." nenásledovalo očekávané "tak vybij zbraň ..." ale "popojdeme si na světlo ..." a bylo veliké divení, že mám vybito bez povelu.


Tohle se děje třeba při snížené viditelnosti a je to v pořádku. Rozhodčí musí vidět, co a jak děláš. Stejně, jako když se třeba končí situace vleže a rozhodčí chce, aby sis nejdřív před vybitím třeba klekl, kvůli lepší manipulaci.
Vybíjet bez povelu není nejlepší nápad.

Jinak souhlas s risa2000.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 886

Příspěvek#238 » čtv 13. dub 2023, 12:16

Kdyby třeba řešil závadu, také by vybíjel bez povelu. Pochopitelně, nedělat na konci situace nic a počkat na pokyn je z důvodu čitelnosti dění všemi účastníky to nejlepší, co jde udělat. Soutěžící, který nerozumí pokynu, který nečekal, nebo ho nechápe, vždy může dál mířit do bezpečného prostoru, nedělat nic a čekat až se nedorozumění vyjasní. Nikdy není důvod spěchat.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#239 » čtv 13. dub 2023, 15:09

Pokud rozhodci rekne, ze stage se ma jit "tak jak kdo nosi" tak pak by nemel byt prekvapen, ze to soutezici (zcela spravne a logicky!!!) chce jit z appendix carry s nabojem v komore.
To, ze je v pravidlech naprosty nesmysl, ze z appendixu se ma startovat bez naboje v komore, je druha vec. Pokud rozhodci vyda povel tak za me by se mel plnit bez ohledu na pravidla (viz paralela na policistu ridiciho dopravu). Rozhodci je na miste a vsechno ma pod svym dozorem, tudiz jeho slovo musi mit tu nejvetsi vahu.

Zbytek jsem sel bez naboje v komore, vliv to na nic zasadniho nemelo, jenom to jde zcela proti myslence LOSu, protoze takto se nosi, tzn odsunuje ho to jeste dal od reality nez uz je. Asi by ale podle me bud rozhodci nemeli rikat, ze to mame chodit tak jak nosime kdyz to pak dalsi vetou nebudou chtit dodrzet. Takova trochu komicka situace da se rict :).
Ale jak tady bylo uvedeno vyse, tak pravidla stoji nad slovem rozhodciho (coz je nelogicke, ale je to tak, tzn se tim muzeme ridit).



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#240 » čtv 13. dub 2023, 15:42

Trochu si protiřečíš. Pojem "jak kdo nosí" není nadřazen pravidlům a bezpečnosti. Pravidla máš znát Ty jako účastník závodu. A protože nikdo nemá na čele napsáno, jak je zdatný v manipulaci, je to nastaveno na bezpečnou stranu, aby se při tasení nic nestalo. Nikdo nemá zájem zastavit závod a řešit postřelení, protože "Franta to tak taky nosí a prý je to nejrychlejší". Snaha o rychlost může mít za následek chybu, a to fatální. To samé je tasení z ledvinky, protože hlaveň míří při tasení mimo bezpečný úhel, je z důvodu bezpečnosti také striktně stanoveno - bez náboje v komoře.
Protože "z appendix carry s nabojem v komore" musí správně a logicky skončit zastavením a vyloučením za závodu z důvodu porušení bezpečnosti. Znalý a pozorný rozhodčí Tě donutí vybít.
Takže odsuň svoje ego a dodržuj pravidla.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů