OT - sloucene prispevky MPi z jinych diskuzi

Moderátor: LOS vedení



ianraider
Příspěvky: 565

Příspěvek#226 » ned 16. lis 2014, 19:17

Výborný tah - počkáme,budeme hodnotit,ukáže se,...a pomalu, jak vždy to vyšumí do ztracena, protože lidi z větší části začnou rezignovat a řeknou si, dopadlo to jak minule....Kecy v peci !!! Takže je naprosto srovnatelné a sportovně v pořádku,na jedné straně zbraně s ,,dospělou,,kapacitou v zásobníku a samozřejmě s hlavní v toleranci dané pravidly - proti ostatním v divizi MPi ? Zbývá vám za obhajobu takového bastarda jen bouřlivě aplaudovat ve stoji... Pro ostatní - ještě jste nepochopili vy zabedněnci, že výhoda schovaná za,,zvýšením konkurence,, se těžko přiznává a ztrácí :lol:? Nechápete, že 6 - 8 proti 12 - 15 náboji v zásobníku je naprosto ,,pro někoho,, sportovně souměřitelné a zvyšuje konkurenci? (ale jen pro někoho :lol: ).... V tomto případě mám pocit, že ona zmiňovaná konkurenceschopnost ještě víc prohlubuje propast v této divizi a výrazně zvýhodňuje některé zbraně.....

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#227 » ned 16. lis 2014, 19:41

Nějak Ti ujely nervy :roll: jestli chceš pokračovat tímhle tónem tak se rovnou přesuň jinam. Tady není zvykem ostatním nadávat do zabedněnců, ani do čehokoli jiného.



ianraider
Příspěvky: 565

Příspěvek#228 » ned 16. lis 2014, 19:57

Nic mi neujelo a oslovením zabedněnci jsem parodoval situaci. Pokud to někoho urazilo včetně Tebe Toníku,srdečná omluva. Možná pozorněji číst :roll:

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2233

Příspěvek#229 » ned 16. lis 2014, 21:00

A ja si ještě pockam a zasveceni vedi, o cem pisu :-)
Z toho prispevku nadsazka a nadhled primo cisi...
Hezkej vecer Ivo.
Ja si dal budu strilet s cistym svedomim MPi tak, jak jsem jej strilel doposud a od neurotickych velkopistolaru si pohodu v divizi a dnesni vecer zkazit nenecham :-)



ianraider
Příspěvky: 565

Příspěvek#230 » pon 17. lis 2014, 13:02

cmk - nadsázka platila pouze na termín,,zabedněnci,, Nic víc... Podle Tebe,pokud někdo neohne hřbet,vyjádří svůj názor a nehájí Tvé postoje je neurotický velkopistolář ? Ubohá obhajoba majitele velkokapacitni MPi.... Ale můžeš zde všem ukázat,bez odvádění tématu jinam,jak se stavíš Ty,s čistým svědomí k vývoji v divizi MPi :lol: Srovnáváš tedy do stejné roviny malokapacitní MPi s 6 - 8 náboji v zásobníku se zbraněmi s kapacitou 12,13 - 15 ? Řekni jasně - ano a nebo ne, ušetři nás výlevy o něčem jiném,než je téma kapacita v MPi.....

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2233

Příspěvek#231 » pon 17. lis 2014, 13:37

Ivosi, ja to napsal asi 10x, ale pro ty, kteri bud neumeji cist nebo nerozumi psanemu textu:
Zasobnik s kapacitou 12-15 je zvyhodnen proti zasobniku treba na 7-8 - jak v divizi MPi tak v divizi Pi.
Ukolem pravidel je, aby vsichni meli stejne situace, ktere budou stejne hodnocene. Ze nekteri nebudou situace znat vice nez jini, ze vsichni budou stejne penalizovani a hodnoceni dle pevnych jasnych pravidel.
A je na volbe kazdeho strelce, co si na zavod vezme - jakou zbrani bude strilet.

Precti si to, prosim (predevsim tu posledni vetu) klidne vicekrat. Nemam problem ti pomoct s vysvetlenim vyznamu kazdeho ze slov. Ale vyklad te vety (a odstavce) jako celku jsem patrne kratky - uznavam :-)

Hezky svatek ;-)



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#232 » pon 17. lis 2014, 13:47

cmk píše:A je na volbe kazdeho strelce, co si na zavod vezme - jakou zbrani bude strilet.
Tak teď už se v té diskusi tak nějak úplně ztrácímmm ... můžete mi prosím tedy vysvětlit, proč se zbraně v LOS vůbec dělí do různých divizí a co je účelem existence divizí MPi a MRe?



ianraider
Příspěvky: 565

Příspěvek#233 » pon 17. lis 2014, 15:06

cmk - úkolem pravidel je především také,aby všichni měli stejné a nebo podobné podmínky. Určitě tam nepatří tak výrazná výhoda jakou obhajuješ ! Všichni jsme si rovni ,ale někteří jsou rovnější :lol: .........

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2233

Příspěvek#234 » pon 17. lis 2014, 16:02

Steiner - aby proti sobe zavodily zbrane sportovni+sluzebni v divizi jedne, a ty vhodne pro skryte noseni na strane druhe.
Jako statisticky dukaz budiz to, ze "Napric divizemi" - strelec Korecky, rocnik 2013 - prumer 7 nejlepsich = 100% (strilel jsem Pi), rocnik 2014 - prumer 7 nejlepsich = 88% (strlel jsem MPi). Rozdil tam tedy je a G26 ocividne neni plne konkurence schopna do velke Pi (a to mam subjektivni pocit, ze spousta tech dobrych jezdila vloni mene, tudiz mi to dalo sanci nastrilet "napric" lepsi vysledky).

Ian - "Všichni jsme si rovni ,ale někteří jsou rovnější" - tahle veta uz svedci o velke argumentacni vyprazdnenosti. Prijde mi to spis jako zbesily vykrik, ktery uz, ac nedava smysl, ma upoutat :-) Copak me pravidla umoznuji cokoliv, co neumoznuji komukoliv jinemu?
A k narovnani podminek... Sorry, uz jsem 100x psal, ze je tu vytahovana 1 jedina vec "k narovnani", pritom bychom jich podle stejne logiky mohli vytahnout mnohem vic.

Ale hlavne, furt naprosto zbytecne dokolecka zabredavame do zbytecny diskuze.

Osobni poznamka k "taktice komunikace" - jestli LOS hleda noveho reditele, ktery by si zvolil radu, ktera o tomto bude hlasovat, tak tohle vecne zabredavani je zcela jiste naprosto idealni naborovy elaborat, po jehoz precteni se o to bude hlasit tolik zajemcu, ze nebudeme vedet, co s nima :-)



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#235 » pon 17. lis 2014, 16:53

Honzo, ale ono je to trochu jinak. V Pi je standard zásobníku 15 a více. Pokud se někdo rozhodne v rámci pravidel, že použije velkou Pi s kapacitou menší je to jeho rozhodnutí v rámci stanovených pravidel.
ALE, jestliže divize MPi má být pro MPi, tak použití zbraně s 12ranným zásobníkem (+1 v komoře) proti zbraním s kapacitou max. 8 je prostě věcí nesprávně nastavených pravidel. Jestliže to mají být skutečně "jiné" zbraně, tak stanovení podmínek jen délkou hlavně je zjevně nedostatečné. Ano, je to i zde na volbě každého střelce, ale od samého začátku zbraně typické pro MPi jsou znevýhodněny. Je to obdoba typicky českého přístupu vyrobit speciál a vydávat jej za služební zbraň (IPSC).
Vzhledem k dalším podmínkám pro situace (max. 6 terčů nebo lépe 12 ran) je znevýhodnění ještě více zřejmé. Je potřeba problém posuzovat komplexně.

cmk píše:Ivosi, ja to napsal asi 10x, ale pro ty, kteri bud neumeji cist nebo nerozumi psanemu textu:
Zasobnik s kapacitou 12-15 je zvyhodnen proti zasobniku treba na 7-8 - jak v divizi MPi tak v divizi Pi.
Ukolem pravidel je, aby vsichni meli stejne situace, ktere budou stejne hodnocene. Ze nekteri nebudou situace znat vice nez jini, ze vsichni budou stejne penalizovani a hodnoceni dle pevnych jasnych pravidel.
A je na volbe kazdeho strelce, co si na zavod vezme - jakou zbrani bude strilet.

Precti si to, prosim (predevsim tu posledni vetu) klidne vicekrat. Nemam problem ti pomoct s vysvetlenim vyznamu kazdeho ze slov. Ale vyklad te vety (a odstavce) jako celku jsem patrne kratky - uznavam :-)

Hezky svatek ;-)

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2233

Příspěvek#236 » pon 17. lis 2014, 17:36

Problem ale je, ze:
použití zbraně s 12ranným zásobníkem (+1 v komoře) proti zbraním s kapacitou max. 8 je prostě věcí nesprávně nastavených pravidel
není axiom, nýbrž názor, o který je spor.
A ted bychom se mohli vrátit o 10 stranek zpet a absolvovat znova tutez diskuzi.



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#237 » pon 17. lis 2014, 17:47

Kapacita vyšší o 33% je fakt, nikoliv názor.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2233

Příspěvek#238 » pon 17. lis 2014, 18:14

Nazor, který před 5? lety (ja byl tehdy bezny člen) na rade zaznel a nebyl odhlasovan, protoze nazor, ze to neni pravda, melo vic lidi :-)
Když divize MPi zacinala, nebyla omezena ani typem zasobniku a střílela se treba G26kou se 17kovym zásobníkem nebo CZ83kou - to jen pro zajimavost.



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#239 » pon 17. lis 2014, 22:20

A nebylo to dobře ani tehdy, ani dnes.

btw... ja rikal, Honzo, ze se pozici reditele LOSu nebranim, pokud bude mit predstavenstvo LEXu dojem, ze jsem ten spravny clovek. Podminil jsem to tim, ze bych predlozil koncepci rozvoje LOSu, kterou mi predstavenstvo schvali :). Jen bude LEX muset hledat nového predsedu KK.

Urcite bych nezvladal Tvoje pojeti reditelovani, kdy jsi byl prakticky všude, ale myslim, ze to by ani nebylo nutne.

... a Honzo, k tomu ze to pisu sem mne naopak tahle diskuze primela.

Moji představou male pistole je krabice spolecna pro MRe a MPi cca na velikosti G 26 s kratkym zásobníkem :lol: Proste opatreni, aby ty zbrane byly MALE! Pak bych uz klidne omezeni kapacity nabijeni nechal na poradateli. Ale predstavu bych dal dohromady s radou, pokud bych do ni nekoho získal ;) .



kuba
Příspěvky: 434

Příspěvek#240 » úte 18. lis 2014, 02:19

paf: pokud by jsi udělal krabici kam by se vešla G26 jen s krátkým zásobníkem, tak by jsi vyřadil ty 8mi ranné malé pistole, protože se tam imho nevejdou ;-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host