Dotaz na pouzdro zbraně

Moderátor: LOS vedení



Pirožkin
Příspěvky: 14

Příspěvek#1 » ned 3. kvě 2015, 21:33

Dobrý den,
prosím vás ,je toto pouzdro v souladu s pravidly na LOSík?

http://www.nadhera.name/forumpics/pouzdro-avers.jpg
http://www.nadhera.name/forumpics/pouzdro-revers.jpg

přihlásil jsem se na LOSíK, mám to dost daleko, tak bych nerad odjel s dlouhým nosem zpět.



ravo001
Příspěvky: 162

Příspěvek#2 » ned 3. kvě 2015, 21:50

Podle me nekryje lucik, tzn. nevhodne a nesplnujici pravidla (ktery sice dokonale neznam, protoze zatim LOSik nestrilim, ale pise se to snad vsude).

Ostatni snad potvrdi nebo pripadne vyvrati.

PS - je nejaky duvod mit ten lucik tak odkryty? Na noseni mi to nepripada moc bezpecny...



Pirožkin
Příspěvky: 14

Příspěvek#3 » ned 3. kvě 2015, 22:40

ravo001 píše:.... je nejaky duvod mit ten lucik tak odkryty?...


No to já nevím, takhle jsem to už koupil. A vlastně toto pouzdro vůbec nepoužívám, na totu zbraň mám podpažní pouzdro, ale stejně tu ČZ75 vůbec nenosím, tu mám jen na střelnici. Takže to podpažní mi zbytečně visí ve skříni a tohlecto na obrázku mám jako skladovací, abych si ji neomlátil, když ji vyndávám z trezoru a nesu na střelnici. Nosím (a to tak, že furt) Tauruse PT 738, v opaskovém pouzdru, jeho velikost umožňuje maskování za mobilní telefon, ale s tím zase nemůžu na LOSík, hlaveň je ve pouzdře vodorovně a směřuje dozadu.

Ach jo, já si snad budu musel koupit už třetí pouzdro.
A nestačilo by to na dobu závodu jen omotat textilní izolepou?



Pirožkin
Příspěvky: 14

Příspěvek#4 » ned 3. kvě 2015, 23:20


Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#5 » pon 4. kvě 2015, 00:43

Ano, toto pouzdro je v souladu s pravidly LOS. (taky ho používám pro své Jericho)

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#6 » pon 4. kvě 2015, 06:25

JJ taky myslím, že to "otevrene" ti neuznaj. Pro potreby LOS si kup nejakou Dastu za 200Kč a hotovo. Pokud ti nejde o setinky při vytahování, tak v pohodě. :)



Pirožkin
Příspěvky: 14

Příspěvek#7 » pon 4. kvě 2015, 11:08

Jo, tak jsem si objednal to černé pouzdro z firmy SPM - až dnes jsem přišel na to, že to tu mám přímo pod nosem v Liberci. Inu, člověk se pořád něco učí.
Tímto chci upozornit střeleckou veřejnost na tuto firmu, aniž bych chtěl sem na fórum zavlékat komerci.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#8 » pon 8. čer 2015, 06:30

Aby nekdo nepomotal odpovedi...
To kozene pouzdro s vystrihanou casti NEODPOVIDA pravidlum LOS - nekryje lucik.
To textilni pouzdro od SPM ODPOVIDA pravidlum LOS a nebude s nim problem.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#9 » sob 3. říj 2015, 20:04

Měl bych ryze praktický dotaz. Mám na G17 plastové pouzdro Fobus. Když ho připnu na pásek a vložím do něj zbraň, tak mi z pod oblečení kouká celkem pěkný kus ven. A to ani nemusím předpažit (viz. pravidla LOSu). Na střelnici super, ale na skryté nošení a tím pádem na závody mi přijde, že ho nebudu moci použít, že? :? Pak mám ještě vnitřní kožené, ale u něj nějaký reholstering moc nehrozí :roll:
Tudíž se chci zeptat, jak to dělají ostatní, nebo jestli se tohle pouzdro na LOSu vůbec nepoužívá...resp. co by jste mi na tuhle zbraň doporučili. Nějaké vnější pouzdro, které neodstává a když spodkem vykoukne z pod mikiny, tak na první pohled neprozradí, co to je a dá se použít i pro nošení. Zkoušel jsem kydex od RH Holsters a kvér visel výrazně výš. Nebo jinou alternativu?
Díky
PA031953.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#10 » sob 3. říj 2015, 20:14

A nad úpravou šatníku jsi přemýšlel?

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#11 » sob 3. říj 2015, 20:25

Jo, přemýšlel :)
Ale úplně stejně jako nesnáším upnuté věci, tak nesnáším plandavé. Mikiny nosím velikosti L a XL už mám jako hábit a necítím se v tom. Takže uvažoval ale bezvýsledně. Měřím 179cm, vážím 93kg. Což by mohlo vypadat, že by mi XL sedlo, ale třeba když se vážím u doktorky, tak mi hádá o 10kg míň.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#12 » sob 3. říj 2015, 20:41

Tak jinak... Bundičky do pasu ti žádnou zbraň neskryjou. Já nosím džísku, bundičku, nebo vestičku. Jsou dost pod pas a je to v poho. Nebo bundu od salevy, nebo parkera. Taky mám koženou vestičku a pak "oblekovou" vestičku... Mikyny volnější, případně flaušový takový ty žakety... Pak mě ještě napadá podpažní pouzdro, co?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#13 » sob 3. říj 2015, 20:57

Prostě na LOS si vem delsi bundu a vyreseno. Na bezny noseni to taky musis nejak zakryt. Takze bud delsi bunda, nebo jine pouzdro.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#14 » sob 3. říj 2015, 21:10

Carloss: podpažák na LOS nepřipadá v úvahu.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#15 » sob 3. říj 2015, 21:11

Jo, tak na zimu to třeba parker vyřeší. Ale třeba letos bylo v Čelakovicích při akci "zpátky ke kořenům" (kam jsem se nakonec bohužel nedostal) 31°C ve stínu, to se běhá taky v nějakým hábitu?
Jde mi taky o to, že ( jestli jsem to dobře pochopil) by měl střelec trénovat obranu v běžném denním životě, tudíž když si vezmu něco, co mi zakryje jakýkoliv holster ale normálně bych si to na sebe neoblík, tak trochu podvádím sám sebe...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů