Re: Úprava pravidel LOS pro ročník 2016

Moderátor: LOS vedení



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#61 » pát 3. bře 2017, 12:55

No tak... jak jsem psal, je to správně :-).



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#62 » ned 5. bře 2017, 21:35

Informace - úprava pravidel LOS - příloha 6.
Rada LOS projednala žádost o zařazení pistole Glock 36 do divize MPi. Vzhledem k parametrům zbraně a velikosti zásobníku byla žádost na doplnění pistole Glock 36 do MPi listu přílohy 6 Pravidel LOS radou doporučena.
Protože zveřejnění doplnění pravidel na webu chvíli trvá, aktuální znění pravidel je v příloze.

Pravidla_LOS_2016_dod_2.pdf
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Tommy00
Příspěvky: 40

Příspěvek#63 » pon 6. bře 2017, 19:26

Zdravím o G30 se neuvažuje za podmínky 7 (6) ran v zásobníku?



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#64 » pon 6. bře 2017, 19:38

Tommy00: bez šance, krom toho že má dlouhou hlaveň je to dvouřaďák a je moc širokej, když se podíváš do white listu, jsou to úzký jednořaďáky s délkou hlavně těsně nad limitem



beda
Příspěvky: 236

Příspěvek#65 » úte 14. bře 2017, 08:36

mám jen drobnou připomínku.
protože se jedná o obranou střelbu měl by být neterč (bába) penalizován více než jen 10s
10s je ok ve chvíli, kdy se střílí losík, nebo otevřená situace
ve chvíli, kdy se střílí tajná situace tak pomalým postupem a snahou netrefit neterč se dá stratit víc než tím že rozstřílím všechno

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#66 » úte 14. bře 2017, 12:08

Myslím že 10 sekund je až až, respektive zcela postačující. To že na tajné situaci někdo tráví 90% času pomalým postupem aby netrefil bábu je špatně ! Obrana jako taková by měla být razantní a rychlá. A to rychlá i ve smyslu rychlého rozhodování. (proto se taky hodnotí dosažený čas a ne umělecký dojem) Útočníci určitě nebudou čekat až si napadený všechny v klidu prohlédne a "pomalým postupem" si rozmyslí na koho střílet.
Klasický příklad jsou Otrokovické LOSy, kdy většinou na situaci č.4, zkušení střelci dokáží situaci vyřešit jak s použitím správného krytí, tak s rychlou identifikací terč/neterč + přesné zásahy v polovičním čase oproti střelcům méně zkušeným. Je jen a jen o zkušenosti a tréninku.
Jestliže méně zkušený střelec řeší situaci podstatně pomaleji, protože si není jistý ať už zásahy, krytím, případně má obavy ze zasažení neterčů a navíc nemá ještě dokonale zažitou bezpečnou manipulaci se zbraní (proto jde pomaleji a hlídá se), tak je to naprosto správně !!! Není to žádná hanba, naopak, každý nějak začínal.....



beda
Příspěvky: 236

Příspěvek#67 » úte 14. bře 2017, 12:22

v pravidlech čtu, že los má simulovat reálnou obranou situaci a střelit neterč považuji při obraně za dost velký průšvich
myslím si že taková chyba by měla být ohodnocena větším penálem než 10s
jmenuje se to tady návrhy a diskuze, tak píšu svůj názor.
jinak je to jedno, pravidla jsou pro všechny stejná
(i kdyby byla penalizace třeba 30s, tak furt budou podmínky pro všechny stejné)

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#68 » úte 14. bře 2017, 12:31

OK, já to i tak pochopil, no problem... Můj text výše je taky pouze názor. Netvrdím že mám patent na rozum ani se nechci hádat ;)

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#69 » úte 14. bře 2017, 17:36

Když se kácí les, lítají třísky. Tak je to i s těmi neteči...penalta 10 sekund je až až. :-)

Typické trefeni baby je na vnější okraj delta zóny, což by v reálu obvykle nebylo smrtelné zranění.



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#70 » úte 14. bře 2017, 18:23

Quirinus: zas tak typické to nebývá. Navíc není delta jako delta, když vezmeš v úvahu stavbu lidského těla.

beda: ono těch 10 sec. na běžné situaci je více než dost. Jak psal Albert obrana musí být rychlá. Na druhou stranu tajná situace není zrovna typickou obrannou situací. Zde se názorově s Albertem rozcházím, zde nemá rychlost co dělat, jde především o bezpečnost. Zachránce by se neměl stávat zachraňovaným. To sem ale nepatří.

Závěr: penalizace 10 sec. za neterč je během let ověřena jako dostatečná. Penalizace nemá být likvidační vůči závodníkovi, je to jen důrazné varování, že jeho postup není v pořádku.



beda
Příspěvky: 236

Příspěvek#71 » úte 14. bře 2017, 19:32

na začátku jsem psal, že za běžnou situaci je 10s ok
ale pokud jdu tajnou situaci a eště z fototerčema
tak se mi to zdá málo. ale je to věc názoru, nakonec je to pro všechny stejný



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#72 » úte 14. bře 2017, 20:55

Mně spíš vadí malá penalizace nevyřešeného terče. V realitě smrt. Podle mne by měla být 0 ze situace, ale tuhle debatu jsme absolvovali už mnohokrát. Pravidla jak jsou, jsou dlouhodobě ověřená.



heh
Příspěvky: 12

Příspěvek#73 » úte 18. dub 2017, 09:57

Jen drobnost - v IPSC je nově schválena PRODUCTION Optics, což by tak odpovídalo tomu, o čem jsme se tu bavili detaily http://www.alsaproteam.cz/item/47-nova-divize-ipsc nebo google.



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#74 » úte 18. dub 2017, 18:46

To je sice hezké, ale je to zatím jen národní divize na zkoušku. IPSC je čistokrevný sport. Pokud si chcete zastřílet bez otevřených mířidel, tak IPSC je správná cesta.
Až budou takové zbraně rozšířené mezi lid jako zbraně na obranu, pak se o tom můžeme začít diskutovat. LOS je pojetím trochu jiný a nemusí kopírovat bezhlavě vše.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů