Čím střílíte MPi?

Moderátor: LOS vedení



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#16 » pát 3. bře 2017, 11:02

Georg píše:vyhovuje podmínkám MPi a je na ni ideální (pozor ! nezaměňovat se slůvkem nejideálnější !).
Technická: "ideální" znamená "myšlený" jako protiklad reálného. Rozhodně nezaměňovat s pojmy jako "vhodný" či "dobrý" - takže "ideální zbraň" je soubor požadavků, kterým se má reálná zbraň co nejvíc přiblížit.
Slovo "nejideálnější" je sice gramaticky správně, ale jde o pojem bez obsahu - nic neznamená.
Omluva za OT a konec hnidopišení.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#17 » sob 4. bře 2017, 14:21

DawiX píše:Prvni moje zkusenosti s LOS byly v MPi s Berettou 71 :twisted: Jde to. Mel jsem vyhodu v rychlosti a presnosti oproti G26 treba (proste to min kope). V dobe kdy jeste nebyl limit na 7, G26 mela vyhodu kapacitou. S kalibraci kovu nebyl problem. I .22 to shazovala v pohode.
. . .

Nechci zde rozpoutat nějakou divokou diskuzi mimo téma, ale zarazila mne poznámka o "kalibraci kovu nebyl problem. I .22 to shazovala v pohode". Závody, na kterých jsem jezdil já z 99,7% nikdo nestřílel .22LR. A to právě proto, že tato ráže, byť byly "železa" naštelované "toleratně" (myšleno tak, že byly shopné je shodit i 7.65 Br.), nebyla .22LR je schopna bezproblémově shodit. V podstatě je neshodila skoro vůbec. Ti, co stříleli s .22LR měli obrovské problémy se shazováním želez a ve většině případů je ani neshodili. Proto se pistolky s touto ráží skoro vůbec nepoužívají na LOS.
Bez mučení se přiznám, že i mne osobně však velmi láká si na nějaké LOS vyzkoušet Berettu 71 v r. .22LR, nicméně vím, že i přesto, že nepatřím k nejhorším střelcům, s touto pistolkou skončím mezi posledními.
Proto, z důvodu výše popsaného, si (nejen) já myslím, že ráže .22LR je na LOS absolutně nevhodná. Nicméně je to volba každého z nás :D

P.S. "technické" záležitosti ohledně psaní co a jak znamená vysvětlí Piggy :D :D :D

Uživatelský avatar
KajaKliment
Příspěvky: 235

Příspěvek#18 » sob 4. bře 2017, 17:42

Přidám se s ráží, která zatím zmíněna nebyla - 7,65 a pistole CZ 27. Plochá, šikovná a s pěti zásobníky jsem na těch pár závodech vždy vystačil. Železa popadala občas až po vytrvalejší palbě, ale nakonec padla. Holt daň za malou pistoli. Nevýhoda je záchyt zásobníku na spodku rukojeti, ale dá se to naučit.A zásobníková pojistka. To zase mate rozhodčího - ukážu prázdnou, zásobník v ruce, povel "Rána jistoty" a ... schovat zásobník co jsem nedostřílel, vyndat prázdný, do pistole, cvak, vyndat,... Uf. Ale taky o zvyk.

Omezení na sedm nábojů u malé 7,65ky pociťuji - přeci jen mi tím pádem chybí 5 nábojů. A další zásobníky za levno jako těch pět co mám už asi neseženu.

Jinak nutno podotknout, že to střílím pro zábavu. Bez nějakých ambicí na umístění někde vysoko.

Uživatelský avatar
DawiX
Příspěvky: 20

Příspěvek#19 » čtv 16. bře 2017, 21:45

Georg píše:
DawiX píše:Prvni moje zkusenosti s LOS byly v MPi s Berettou 71 :twisted: Jde to. Mel jsem vyhodu v rychlosti a presnosti oproti G26 treba (proste to min kope). V dobe kdy jeste nebyl limit na 7, G26 mela vyhodu kapacitou. S kalibraci kovu nebyl problem. I .22 to shazovala v pohode.
. . .

Nechci zde rozpoutat nějakou divokou diskuzi mimo téma, ale zarazila mne poznámka o "kalibraci kovu nebyl problem. I .22 to shazovala v pohode". Závody, na kterých jsem jezdil já z 99,7% nikdo nestřílel .22LR. A to právě proto, že tato ráže, byť byly "železa" naštelované "toleratně" (myšleno tak, že byly shopné je shodit i 7.65 Br.), nebyla .22LR je schopna bezproblémově shodit. V podstatě je neshodila skoro vůbec. Ti, co stříleli s .22LR měli obrovské problémy se shazováním želez a ve většině případů je ani neshodili. Proto se pistolky s touto ráží skoro vůbec nepoužívají na LOS.
Bez mučení se přiznám, že i mne osobně však velmi láká si na nějaké LOS vyzkoušet Berettu 71 v r. .22LR, nicméně vím, že i přesto, že nepatřím k nejhorším střelcům, s touto pistolkou skončím mezi posledními.
Proto, z důvodu výše popsaného, si (nejen) já myslím, že ráže .22LR je na LOS absolutně nevhodná. Nicméně je to volba každého z nás :D



V pohode :) Vzdyt ja nerikam ze .22LR je vhodna na LOS. Jen, ze to jde.

Co se tyce toho shazovani kovu, ja prave s .22LR nemel problem. Cekal jsem ze to nepujde. Po zavode jsem se dozvedel ze kalibraci delali na "lehke klepnuti prstem" ... tak asi proto. Kazdopadne nez jsem do toho sel, bavil jsem se s Pavlem Dadakem na VH LEXu (kdo jiny nez reditel LOSu by mohl odpovedet nejlip :D ) a prave na tohle mimo jine prisla rec. V podstate rekl to same, co jsem si potvrdil potom v praxi. Jde to, ale rozhodne to neni zadna idealni zalezitost.

Georg píše:P.S. "technické" záležitosti ohledně psaní co a jak znamená vysvětlí Piggy :D :D :D

Nejak nechapu souvislost? :)

Kazdopadne k te strelbe slabsi razi nez 9 Luger. Ja nevidim duvod proc to alespon jednou nezkusit. Pokud beru LOS jako alespon castecnou simulaci obrannych situaci a jsem clovek co se rozhodl nosit na obranu treba Pepka 7.65 Br., alespon mam sanci si to vyzkouset. Na soutezeni to proste neni, ale kdyz prave o tu soutez nejde, vidim 2 pozitiva:
* trochu potrenuju se svoji zbrani
* zjistim ze to neni ono a popremyslim o nejake razi 9mm a vetsi

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#20 » čtv 16. bře 2017, 22:59

DawiX píše:. . .Ja nevidim duvod proc to alespon jednou nezkusit. . .

Já jsem téhož názoru ;) Podle mne je to další praktická osobní zkušenost.

P.S. toho:
technické" záležitosti ohledně psaní . .

si nevšímej, nebylo to na tebe :D



mamut16
Příspěvky: 39

Příspěvek#21 » pát 5. kvě 2017, 08:28

... taky se ještě přidám do diskuze. Střílím G26 s mírně poladěnou spouští (ta původní mi moc nesedí) a TFO mířidly (na G43, jsou užší což mi víc vyhovuje) . Důvodem volby G26 je, že mi padne dobře do ruky, dále dostupnost dílů a hlavně fakt, že je to zbraň, kterou nosím nejčastěji. Poslední závod v Otrokovicích jsem střílel s PP v ráži 9 mm. Brow. a docela to šlo, byla to příjemná změna (jen si ještě zvyknout na DA). Můj favorit ale nadále zůstává G26. Osobně bych si rád jednou střelil LOS i ráží 7,65, ale odrazuje mě současná kalibrace popperů na většině závodů, takže zůstávám u 9 mm.



mause
Příspěvky: 97

Příspěvek#22 » pát 17. led 2020, 12:24

Ahoj, rád bych začal s glockem 42. Brzo jedu na svůj první los. Vystačím s dvěma zásobníky 12 ran?
Podle pravidel by situace měla být na max. 12 ran, ale že bych si věřil že se pokaždé trefím :-/...



Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#23 » pát 17. led 2020, 13:28

s malou pistolí asi se dvěma zásobníky nevystačíš. můžeš mít v zásobníku max 7 ran, pokud máš náboj v komoře tak na první zásobník 8.
takže když si věříš na 15ran tak dva zásobníky stačej
pamatuju hodně dobré situace v oblekovicích a nebo čelákovicích, kdy jsem tahal 5. zásobník

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#24 » pát 17. led 2020, 13:35

stačí jeden popper, který netrefíš úplně přesně a jsi v pytli... nebo si jeden rozšlápneš a na další stage už nebudeš mít nic... ale samozřejmě je na tobě, kde chceš ušetřit... já na závod či kurzy nosím 4 + jeden rezervní



mause
Příspěvky: 97

Příspěvek#25 » pát 17. led 2020, 14:27

díky, takže na první los přikoupím zásobník a botky a jedno pouzdro to je 3x7 ran. víc peněz teď dohromady nemám a uvidíme.

Snad mě jako nováčka budou omezovat jiné věci jak počet ran. Popřípadě po výplatě přikoupíme.
začíná to lézt do peněz ...

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 267

Příspěvek#26 » pát 17. led 2020, 18:30

No a jak při použití ráže 9Br.padají poppery?



GreatLama
Příspěvky: 155

Příspěvek#27 » pát 17. led 2020, 19:14

Na MPi s tim co nosim, tedy G43 a botka +1.



mause
Příspěvky: 97

Příspěvek#28 » pát 17. led 2020, 20:22

a jak se zásobníky?



GreatLama
Příspěvky: 155

Příspěvek#29 » pát 17. led 2020, 22:52

Zasobniky nosim 4, z toho dva po kapsach na ty ale dojde malokdy. MPi neni kulomet... :)

P.S. zasobniky v kapse nemam +1...



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#30 » sob 18. led 2020, 14:16

MP Shield, protože mi vyhovuje ergonomie a občas ho v noci nosím. Pprotože na něm mám baterku s laserem. 4x zásobník na 8 ran, abych mohl bez komplikací nabíjet na 7+1 do laufu. Na nošení mám 7 ranný, na závodech je jako rezerva, ale nebývá třeba. Prakticky vždy vystačím se 3 zásobníky. S MPi nemá cenu závodit (ale asi ani ji nosit), pokud s ní člověk netrefuje. A na stage LOS je max. 12 hodnocenných ran.
Asi nejvíc MPi teď tvoří G43 s botkami na zásobník +2. Zřejmě kvůli dostupnosti příslušenství. MP se dle mého líp drží i chová. Ale i tak by asi byl G43 moje druhá volba.
Ale revolver je revolver, že ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů