Kde člověk může v Praze a okolí mimo soutěž trénovat dovednosti pro LOS?

Moderátor: LOS vedení



Prcek
Příspěvky: 291

Příspěvek#16 » úte 17. srp 2021, 11:46

Jakube, poslal jsem ti SZ s víc detaily.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#17 » úte 17. srp 2021, 14:35

Nojo, takže přejdi do vlákna https://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=33&t=5583&start=150 a začni zkoumat, kam vyrazit na ty základy :-)

A základy LOSu by jsi mohl najít třeba tady https://nocompromise.house/events/calendar

A mimochodem, i na té klubovce občas střílí někdo s prakticky novým ZP. Většina lidí si tam jede zazávodit, ne vyhrát. Mezi prvním a posledním je někdy obrovský rozdíl.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#18 » pát 27. srp 2021, 09:06

Co vím tak z plochy se dá ještě střílet v Milovicích, což je od Prahy kousek, jinak to je ve Středních Čechách prostě problém, střelnice jako Zalany nebo jako jsou na Moravě tady prostě hrozně schází. V Praze máš sice hodně komerčních střelnice, ale na pravidelný trénink to dle mě moc není, už kvůli ceně.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#19 » pát 27. srp 2021, 14:23

Z plochy se dá střílet tam kde ji mají a umožňují si ji zaplatit celou. V Liberci třeba v Aréně to jde, po dohodě ...



Jakub.V
Příspěvky: 31

Příspěvek#20 » ned 26. zář 2021, 16:04

Ahoj, pokud nekdo pravidelneji chodi na Vražkov nebo do Milovic na svoje drily a byl by ochotny mne vzit sebou, tak se mi prosim ozvete do zprav. Rad bych videl co a jak ohledne techto drilu:) a taky jak to chodi na techto strelnicich, kde si to pronajmu pro sebe. Dekuji

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#21 » pát 8. říj 2021, 10:48

Jakub.V píše:Mě to přijde jako bych si udělal řidičák a šel rovnou závodit :). S manipulaci zbraně při pohybu, tasení atd. mám nulové zkušenosti, proto zjištuji možnosti. Nerad bych byl za uplnýho trotla.


To je zodpovědný přístup.
Ale má to řešení.
Ono hledání toho, kde Tě nechají blbnout samotného v ploše je problém a bývá to drahé (pronájem celé střelnice nebo stavu).
Sehnat víc lidí, abyste si to ve více postavili a trénovali taky není snadné.

Řešení:
a) zúčastnit se nějakého kurzu (např. KOPS.cz pořdádá přímo LOS kurzy, kde v 1ce se jede dopoledne teorie, základ pravidel, jak se chovat na střelnici a tak a odpoledne základy tasení, dvojstřely, krytí apod... - jen je jich málo, pač nějak není čas). Ale i běžný kurz obranné střelby dá poměrně hodně, jen je potřeba si uvědomit, že LOS je svázenější pravidly a jsou často rozdílné úhly promanipulaci apod...

b) jet se podívat na LOS, aby člověk nejdřív v klidu viděl, jak to probíhá, co jsou stage, co jsou squady, jak rotují, co tam střelci dělají a co naopak dělat nesmí

c) jet na závod, přihlásit se jako začátečník, u registrace zopakovat "jsem začátečník", na situacích rozhodčím zopakovat "jsem začátečník" - organizátoři už vědí, co dál (víc klidu, víc informací, zdůrazní, že první závody jsou o bezpečnosti, dalsí o trefování, časem o rychlosti a až za dlouho o snaze se umístit co nejvýše)



VláďaA
Příspěvky: 59

Příspěvek#22 » čtv 21. říj 2021, 22:57

18.11.2021 proběhne Losík na střelnici Camp Zero v Praze. Propozice budou zveřejněny během zítřka, registrace bude otevřena hned po zveřejnění.



VláďaA
Příspěvky: 59

Příspěvek#23 » pát 22. říj 2021, 10:52




PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#24 » pát 22. říj 2021, 20:13

2 Jakub.V
Zdrženlivost je na místě. Safety first!
Nejlíp bude, když se domluvíš s někým, kdo Tě základy provede v klidu na střelnici, kde budete sami. Kdybys to neměl tak daleko, vzal bych Tě na klubovku. Ale hold Brno...



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#25 » ned 24. říj 2021, 23:30

Taky v tom trochu tápu. Chtěl bych zkusit LOS, ale jako naprostý začátečník bych měl začít LOSíkem, ale když si přečtu pravidla pro LOSík (https://los.zbranekvalitne.cz/pravidla/losik/), tak je tam hned na první řádce napsáno:
Upozornění Střelcům, kteří zatím nemají zkušenost s akční střelbou, střelbou za pohybu ap., se doporučuje nejprve absolvovat trénink těchto dovedností pod dozorem zkušeného instruktora nebo rozhodčího.

A když si přečtu zbytek toho "příkladu", tak mi není moc jasné, jak bych, byť i na LOSík, mohl bez nějakého předchozího, byť jen krátkého, zasvěcení, přijít. Mám pocit, že tyhle "dovednosti" se berou jako samozřejmost i pro LOSík, ale není úplně zřejmé, kde, a do jaké míry, by si je měl případný zájemce začátečník osvojit, aby, jak psal Jakub, tam nebyl za úplného trotla.



VláďaA
Příspěvky: 59

Příspěvek#26 » úte 23. lis 2021, 20:29

Jedna z možností, jak začít s obrannou střelbou :

https://www.facebook.com/qpq.cz/photos/ ... 325087895/

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#27 » stř 24. lis 2021, 16:18

Risa :
Jestli je dotaz aktuální ozvi se sem, jinak ignoruj.



VláďaA
Příspěvky: 59

Příspěvek#28 » pát 26. lis 2021, 10:02




lobo
Příspěvky: 21

Příspěvek#29 » čtv 2. pro 2021, 12:56

Zdravím Jakube. Pokud máš ještě zájem o informace k nácviku obranné střelby, mohu ti v mnohém pomoci.



VláďaA
Příspěvky: 59

Příspěvek#30 » čtv 3. bře 2022, 23:47

Kdo dorazí ?

https://www.facebook.com/events/7645151 ... tory%22%3A[%7B%22mechanism%22%3A%22search_results%22%2C%22surface%22%3A%22search%22%7D]%2C%22ref_notif_type%22%3Anull%7D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů