Kde člověk může v Praze a okolí mimo soutěž trénovat dovednosti pro LOS?

Moderátor: LOS vedení

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#1 » čtv 16. bře 2017, 11:32

Pokud člověk vyrazí na střelnici a zaplatí si stav, může potrénovat maximálně tak tasení,zapíchnutí, přenášení v rámci jendoho terče...., ale všechno z místa.
Kde se dá mimo jakoukoliv soutěž bez členství v nějakém klubu vyřádit na celé ploše, vyzkoušet si střelbu z různých poloh, na různé figuríny, za pohybu atd?
Je jasné, že jednou z možností je asi kurz obranné střelby.
Pokud by to ale člověk chtěl někde vyzkoušet neorganizovaně, funguje to tak, že si na nějaké venkovní střelnici jednotlivec či skupinka zaplatí celou plochu a pak si v mezích provozního řádu může dělat co chce? Kde a jak trénujete na LOS i "reálné" obranné situace vy?
Zatím jsem tedy začátečník na úrovni, kdy si vystačím se střelbou z místa a jsem rád, když nastřílím alespoň trochu slušně. Uvažuji spíš do budoucna?

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#2 » čtv 16. bře 2017, 12:19

V podstatě jak říkáš, musíš si to zaplatit/domluvit na střelnici která to umožňuje a pak může na place trénovat střelbu v pohybu, z poza překážky a tak... Osobně jsem tam zatím nebyl ale slyšel jsem dobré věci o střelnici Vražkov tak jim klidně zkus zavolat a zeptat se. Dle jejich stránek:
... můžeme k vyžití nabídnout otevřenou plochu 25 x 30 metrů kde lze střílet z různých míst v rozmezí 5 - 25 m na sklopné kovové poppery, gongy, papírové terče na stojanech, případně jiná schválená terčová zařízení. Na střelnici je též možnost využít různé překážky a zástěny pro výcvik střelby za ztížených podmínek ke zlepšení střeleckých dovedností a návyků. Tento prostor má travnatý povrch.

http://www.strelnicevrazkov.cz/2015/08/onas.html



Tarrak
Příspěvky: 18

Příspěvek#3 » pát 17. bře 2017, 16:19

Nocompromise.house

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#4 » sob 18. bře 2017, 06:45

Květnice umožňuje střelbu z plochy, je ovšem nutné si pronajmout celou střelnici. Kdysi jsme to tak dělali, je to tu popsané v jiném vlákně. Když nás bylo 5-6, vyšlo to dokonce levněji, než kdyby si každý z nás pronajal jeden stav. Od té doby ale upravili ceny a taky pravidla, takže by asi bylo nejlepší tam zavolat...



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#5 » sob 18. bře 2017, 10:17

SCSA v čimicích... 200kč/h



vevericka
Příspěvky: 23

Příspěvek#6 » ned 30. dub 2017, 19:56

Střelnice v Milovicích.



Jakub.V
Příspěvky: 31

Příspěvek#7 » ned 15. srp 2021, 19:48

Ahoj, zkusim aktualizovat dotaz, jestli se nezmenila situace. Rad bych zacal s LOSem, hledam tedy nejakou pripravu/drily ktere by byly kolem Prahy pripadne nejaka rozumna vzdalenost.
Pripadne doporucite zacatecnikovi nejaky kurz ohledne manipulace a strelby z pistole?

Díky



VláďaA
Příspěvky: 59

Příspěvek#8 » ned 15. srp 2021, 20:01

Ahoj, koukni na nově otevřenou střelnici Camp Zero. 5.9. tam pořádáme závod, a jsou v plánu i LOSÍKY, tam ale nejsem schopný říct, kdy to vypukne ( vidím to na konec září nebo začátek října).



Prcek
Příspěvky: 291

Příspěvek#9 » pon 16. srp 2021, 12:13

Viz seznam LOS závodů, je tam například v Čelákovicích LOSík koncem září (ročník 2022 myslím) ;) Možná moc nových střelců není, další zase přijdou rovnou na závody a pak je to na manipulaci někdy znát :shock: Ale soudím, že pokud toto je zmáknuté, tak by neměl být problém to rovnou zkusit. Na nácvik je, jak už bylo kdysi zmíněno, výborný Vražkov. Mít pro sebe celou plochu za 300Kč/hod je na toto prostě paráda :-)



Jakub.V
Příspěvky: 31

Příspěvek#10 » pon 16. srp 2021, 14:52

Prcek píše:Viz seznam LOS závodů, je tam například v Čelákovicích LOSík koncem září (ročník 2022 myslím) ;) Možná moc nových střelců není, další zase přijdou rovnou na závody a pak je to na manipulaci někdy znát :shock:..... :-)


Mám zkušenosti pouze ze střelnice(pevný stav), takže bych rad mel nejaky zaklady pro LOS. Nejsem si uplne jistej rovnou startovat na soutez:)


@VláďaA..na strankach nic neni, je moznost najit nejake informace jinde?

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#11 » pon 16. srp 2021, 15:11

Jakub.V píše:Mám zkušenosti pouze ze střelnice(pevný stav), takže bych rad mel nejaky zaklady pro LOS. Nejsem si uplne jistej rovnou startovat na soutez:)


A jak chceš začít jinak, než že to půjdeš zkusit ?

U nás se třeba pořádají klubová jako IPSC. Kdo začíná, tak se mu více vysvětlí pravidla a lépe popíše situace a nezačíná jako první (situace nejsou tajné). Tam fakt může začít i ten, kdo ještě nezávodil. Nutná podmínka jsou jen bezpečnostní návyky.

LOSů a LOSÍKů je docela málo, ale je spousta závodů s mířenkáři, kde se také nestřílí jen na 25 metrů standardní pistolový terč.



Prcek
Příspěvky: 291

Příspěvek#12 » pon 16. srp 2021, 15:12

Právě na to je dobrý ten Vražkov, kam také jezdím. Mají tam na větší ploše asi 15 kovů, k tomu si dáš pár papírových, půjčí ti zástěnu nebo se kryješ za stojanem terče a hlavně můžeš lítat po celé ploše. Jen s ohledem na min. bezpečnou vzdálenost od kovů a úhly vpravo/vlevo. To je asi to nejlepší z neorganizovaných akcí a za pár korun. Nicméně když přijedeš rovnou na závod, budeš znát pravidla a bezp. manipulaci, tak ti dají na score sheet "Z", každý rozhodčí uvidí, že jsi začátečník a podle toho ti vše vysvětlí, zopakuje ;) V každém případě dát si předtím LOSík je určitě fajn :thumbup:



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#13 » pon 16. srp 2021, 15:15

kolombo píše:U nás se třeba pořádají klubová jako IPSC. Kdo začíná, tak se mu více vysvětlí pravidla a lépe popíše situace a nezačíná jako první (situace nejsou tajné).


A kde je to "u vás"? :)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#14 » pon 16. srp 2021, 17:47

Jako jeden z mála mám lokalitu v profilu :-)

Ale myslím, že skoro každá větší střelnice, kde je kolektiv lidí, co jezdí závodit, tak něco také pořádá. Jen to vždy není úplně podle pravidel LOSu a tak ...



Jakub.V
Příspěvky: 31

Příspěvek#15 » úte 17. srp 2021, 10:30

kolombo píše:
Jakub.V píše:Mám zkušenosti pouze ze střelnice(pevný stav), takže bych rad mel nejaky zaklady pro LOS. Nejsem si uplne jistej rovnou startovat na soutez:)


A jak chceš začít jinak, než že to půjdeš zkusit ?

U nás se třeba pořádají klubová jako IPSC. Kdo začíná, tak se mu více vysvětlí pravidla a lépe popíše situace a nezačíná jako první (situace nejsou tajné). Tam fakt může začít i ten, kdo ještě nezávodil. Nutná podmínka jsou jen bezpečnostní návyky.

LOSů a LOSÍKů je docela málo, ale je spousta závodů s mířenkáři, kde se také nestřílí jen na 25 metrů standardní pistolový terč.



Mě to přijde jako bych si udělal řidičák a šel rovnou závodit :). S manipulaci zbraně při pohybu, tasení atd. mám nulové zkušenosti, proto zjištuji možnosti. Nerad bych byl za uplnýho trotla.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů