Divize LOS-pistole s kolimátorem.

Moderátor: LOS vedení



Viklan
Příspěvky: 137

Příspěvek#1 » čtv 18. kvě 2017, 14:23

Dávám k prodiskutování iniciaci nové kategorie LOS - pistole s kolimátorem. Jaké jsou na to názory a byl by od střelců zájem o vznik takové divize(kategorie).
V IPSC je to dubnová novinka (Production Optics) tak proč ne i v LOSu. A nebo je to úplně mimo mísu?



waritko
Příspěvky: 66

Příspěvek#2 » čtv 18. kvě 2017, 14:42

Osobně se mi tento nápad líbí, nicméně:
- Jak zajistit, že to někdo nevezme stylem IPSC Open
- Bude dostatek závodníků v dané divizi aby to dávalo smysl na pohár



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#3 » čtv 18. kvě 2017, 15:28

Staří pardálové jsou proti. Prej jich moc není na závodech. Bodejť by jo, když pro ně není kategorie.
A jak zajistit non ipsc open? Co třeba jen kolimátory na závěru, bez přídavných trychtýřů a teď to nejlepší( to bude kvikotu) - jen s funkční blokací úderníku :D



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#4 » čtv 18. kvě 2017, 15:31

V Americe v divizi carry optic je omezena váha zbraně na 900 g. :-)



Viklan
Příspěvky: 137

Příspěvek#5 » čtv 18. kvě 2017, 15:48

Já si myslím, že lidí, co by to chtěli střílet by se našlo dost. Minimálně stejně mnoho jako v malém revolveru.Aby to nebylo IPSC Open se dá poměrně jasně vymezit (v Carry Optics je to přesně daný, takže žádný trychtýř, žádná úsťová brzda, žadná natahovací páka a hlavně omezený počet nábojů v zásobníku a zbraň z běžné tovární produkce nikoliv vymazlený speciál). Pokud by nás bylo dost, co by to chtěli střílet, určitě by stálo za to zkusit to na příští ročník prosadit.Pravidla LOSu by se přece neměnila, pouze by vznikla nová kategorie. A jsem taky starý pardál, střílím LOS více než 20 let a líbilo by se mi zkusit něco nového.



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#6 » čtv 18. kvě 2017, 17:48

Tato diskuze byla otevřena nedávno ve vláknu k pravidlům. Návrhů, co by kdo chtěl střílet, by se našlo vagony. Bohužel tím komplikujete značně život organizátorům - medaile by chtěl každý. Je to ryze sportovní divize a i když je LOS sportovní střelba, po stopadesáté odkazuji na úvodní preambuli pravidel. u IPSC se rádi budeme inspirovat v oblasti bezpečnosti, ale nemá význam se jim přibližovat pojetím. Jestli chceš zkusit něco nového, zkus IPSC.
Skutečně kvůli jednotlivcům se divize rozšiřovat nebudou.
Nic nebrání si uspořádat svůj závod.

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#7 » čtv 18. kvě 2017, 19:09

Viklan: Nechceš tu doplnit malou anketku na tohle téma? Já si také myslím, že by se zájemců našlo dost. Třeba pak někdo na klubovce ověří, že zájem je a časem by se např. mohla vyřadit nějaká málo obsazovaná divize, aby pořadatelé nemuseli rozdávat příliš mnoho sad medailí.

Btw. s těmi medailemi to asi nebude tak hrozné, protože na nejednom závodě se např. vyhlašují kategorie ženy a senioři. Zvlášť u seniorů je pak vtipné to, že stejní lidé vítězí v normální kategorii a logicky pak i v seniorské. Prostě umí. :-) Když se prostě chce, tak nějaká kategorie či divize navíc se dá zvládnout vyhlásit.



Viklan
Příspěvky: 137

Příspěvek#8 » čtv 18. kvě 2017, 19:49

No, nemyslím si, že pistole s kolimátorem je tak úplně mimo sféru obranné zbraně. Pokud nyní v LOSu v kategorii pistole mohou střílet např. CZ 75 TS, Shadow 2 a jiné "full size" pistole, je ten kolimátor jenom logickým pokračováním. Alespoň tak to vidím já. Nebo se uzavřeme "novinkám" a budeme trvat pořád na tom samém? IPSC nějaký pátek střílím, sice s nevalným výsledkem, ale to je můj problém, ale i tak o tom sportu něco vím.
Co je relevantní počet lidí, kteří by to chtěli střílet 5, 10, 30? Jaký bude muset být počet zájemců, aby o tom vedení LOSu začalo uvažovat?
Takže vypisuji anketku, kdo by chtěl střílet kategorii pistole s kolimátorem? Pokud se nás napíše cca 5, tak je to bezpředmětné a dál to v LOSu neřeším. Slibuji.



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#9 » čtv 18. kvě 2017, 19:57

Asi mi uniká, co je na kopytu jménem Glock 19 MOS sportovního vůči čistě obranným CZ75TS/shadow.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#10 » stř 24. kvě 2017, 15:35

Myslim, ze ty mrnavy kolimatory na zaveru, ktery uz lidi nosej a uz ted s nima objizdej zavody typu Regi Memorial, RGBS apod... - tak ze ze sve podstaty jsou urcene k noseni a proto na LOS patri a ja osobne bych je proste vyjmul z nepovolenych doplnku, cimz by se nerozsiril pocet divizi, jen by se v divizi umoznilo startovat s doplnkem navic (stejne jako v puskach/brokovnicich proti sobe soutezej lidi s kolimatorama a bez).
Kazdopadne - tohle pisu jako bezny LOS zavodnik.

Kazdopadne duplikujeme diskuzi... Tohle uz se fakt resi v diskuzi o pravidlech.

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#11 » stř 24. kvě 2017, 19:48

Už nějakou dobu jsem LOS nestřílel ale je zajímavé sledovat kam se ubírá. Popravdě, neznám nikoho, kdo by nosil s kolimátorem. Opravdu to někdo nosí? Můžete mi poskytnout foto jak to vypadá? Díky.
Abych nebyl úplně mimo. Podle mě jedno s čím kdo střílí. V LOSu je důležitý postup. Problém budou lidi, kteří budou brblat. Není to jako IPSC, kde je na to vyhrazena divize a nikdo nikomu nic nezávidí protože všichni mají rovné podmínky.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#12 » čtv 25. kvě 2017, 08:16

cmk píše:Kazdopadne duplikujeme diskuzi... Tohle uz se fakt resi v diskuzi o pravidlech.

lze sloučit, ve zmíněném vláknu jsou o tom 2 příspěvky cca měsíc staré


já bych vypíchnul, co zmínil Chip
a to je váhový limit pro CARRY optic, jinak to ztrácí kouzlo nositelnosti - praktičnosti
do divize dejme tomu DOT-SIGHT by to šlo spláchnout s laserama, který si po 1. srpnu může každej na LOSí krátkou nasadit a neodporuje pravidlům
a nasadit si jej může i na 1,5kg 20rannou STD se šachtou, což je taková typická "prakticky" nositelná LOSí fullsize :D

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#13 » čtv 25. kvě 2017, 09:02

Váhový limit sice dává trochu smysl a to právě proto že by v divizi velká pistole s kolimátorem časem byli teoreticky pistole ala Open IPSC pouze bez kompíku. Ale na druhou stranu zase limit třeba oněch 900g by zase znamenal omezení pouze na plasťáky. A já si umím představit i třeba celoželeza jako např. CZ 75 compact, Jericho semicompackt, 4palcové 1911 a další.... s minikolimátorem, které by ten váhový limit bohužel nesplnily.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#14 » čtv 25. kvě 2017, 10:12

logikou věci je využití pravidel v praxí ověřené divize USPSA, jež vychází z trendů moderní masově vyráběné obranné či služební pistole
(což kupodivu nejsou 1,5kg "železa" ale mají plastový či hliníkový rám) jež jsou již z výroby připraveny na montáž malých DOTů,
bez potřeby puškařských či samodomo kreací, tudíž i vylučující zakázkový stavby sportovních speciálů na ocelových rámech

smyslem je m.j. přilákat případné nové zájemce a ne jim vyrazit dech finanční náročností

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#15 » čtv 25. kvě 2017, 23:17

Problem je, ze reseni, co zakazat a co ne vzdycky nakonec skonci tim, ze se zacne resit, "co se jeste nosi a co ne", pak se dojde k tomu, ze vic jak pulka LOSaku stejne nenosi, pak se to zhada a vsechno je to na <>, jelikoz v LOSu jeste nikdy nikdo nevyhral kvuli zbrani, ale vzdy proto, ze umel strilet podle pravidel rychle a presne.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů