Pravidla LOS ročník 2018

Moderátor: LOS vedení



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#46 » sob 19. říj 2019, 17:32

Tak si to zkus znovu přečíst. Žádná změna, jen technické doplnění. Platí pro ročník 2020, tedy od 1.9. Organizátoři, kterých se to týká především, byli informováni už v létě. :roll:

SlashKO: právě, že to zřejmě moc nevíš. Zkus popřemýšlet, jakou odpovědnost organizátor přebírá. Pak si zkus najít, jaké je znění propozic u proběhnutých závodů i nově vyhlášených. Poté se zkus zeptat, těch, kdo závody organizují, v kolika případech dostali informaci, že je přihlášena osoba bez ZP. ;)



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#47 » sob 19. říj 2019, 17:50

Pavle co nevím?

Jakou zodpovědnost organizátor přebírá samozřejmě vím.
Propozice jsem taky četl. Někde je výslovně napsáno, že ZP, někde ale ne.

Co se týče informací pořadatelům, tak vzhledem k tomu, že jednoho "mlaďocha bez ZP" v okolí mám, trochu vím, co se okolo toho děje.

Pokud někam jel, vždycky až po dotazu na organizatora a jeho povolení. Kupodivu jsem se nesetkal s tím, že by s tím ten organizátor měl nějaký problém, případně že by rozhodčí řekl, že ho nepískne.

Ale na tom nezáleží, nějak jsi rozhodl, něco jsi vydal, všichni se tím budeme řídit.

Mám jen dotaz k Příloha 7, odstavec 6.
- bude vydán nějaký vzor dokumentu?

BTW: Už v ročníku 2016 má odstřílen závod člověk bez ZP, ale téma to začalo být až teď



vlk-cz
Příspěvky: 5

Příspěvek#48 » sob 19. říj 2019, 18:48

Zdravím,
vím, že kolem omladiny na střílení bylo poslední dobou hodně ruchu. Nechci a nebudu polemizovat o tom, jestli a od kolika může dotyčný střílet (mladýho to učím od jeho 10), protože toto všechno je na odpovědnosti organizátorů. Jen, a to musím říct, mne trochu celkově mrzí, že na jedné straně se všeobecně brble, že mladí nic neumí (holt už není SVAZARM), ale příležitostí pro ně není prakticky žádná. Proto jsem byl rád, když jsem měl možnost svého mladého přihlásit a nechat ho střílet.
Chci se zeptat jako "dotčený a odpovědný" podle doplnění přílohy 7. Hodně jsem toho dělal již dosud, tedy přihlašoval až po dotazu, jestli dotyčná nezletiletá osoba bez ZP může střílet a a po odsouhlasení jsem tuto skutečnost uváděl i do přihlášky. Nicméně mám 2 dotazy?
- jakou formu musí mít uvedený podepsaný dokument? Zatím jsem nikde nic nedohledal. Bude to nějaký předepsaný celorepublikový formulář nebo si pořadatel musí něco vyrobit nebo si mám něco napsat sám?
- dle uvedeného, že NESMÍ nosit vybitou zbraň u sebe jinde, než na situaci, jak v BZ? Pouze s rozhodčím nebo pod dozorem odpovědné osoby?



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#49 » sob 26. říj 2019, 20:54

SlashKO píše:Nevim proc, ale prijde mi to spis jako "jak jim nahazet co nejvic klacku pod nohy, kdyz uz ne uplne zakazat" :-(


Já tam tedy nic takového nevidím... Pravidla pro osoby ZP vycházejí z jejich postavení ve smyslu zákona (nemůžou se sami po střelnici pohybovat se zbraní) a organizátor je v rámci možností kryt prokazatelným jmenovitým poučením. Nic hrozného. Jasně, předávání zbraně bude trochu zdržovat, ale k tomu dochází i mezi střelci se ZP, pravda zřídka. Ale účast juniorů je umožněna, což se mi jeví žádoucí. Pro mne za mne by klidně mohli střílet i sifonkou s ocelovými broky nebo malorážkou. Až nebudete moct chodit, budete potřebovat další generaci rozhodčích, já už to vím, věřte staršinům ;) .

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#50 » sob 26. říj 2019, 22:50

coffee píše:Pro ročník 2020 jsou pravidla stejná jen v drobnou úpravou:
- doplnění zbraní v kategorii MPi
- doplnění pravidel a vložení přílohy pro účast osob bez zbrojního průkazu.

Pravidla_LOS_v2020_1.pdf

nechci rýpat proč tam nejsou, asi to má svůj pozemský důvod, ale bylo by kulervouce užitečné, kdyby pravidla byly vyvěšeny na ofic stránce. https://los.zbranekvalitne.cz/pravidla/los/ Dnes tam nejsou.



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#51 » pon 28. říj 2019, 22:13

to je poněkud komplikované.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů