IPSC-přebíjení 9 mm luger



JardaFarda
Příspěvky: 3

Příspěvek#16 » úte 25. dub 2023, 21:11

Zdravím a děkuji za komentáře a cenná doporučení, která mně ušetří čas.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 886

Příspěvek#17 » stř 26. dub 2023, 04:38

Ještě jednu věc jsme zapomněli. On si každý mysli, že jeho se to netýká, ale velký vliv při hraničních situacích zbraně a náboje má úchop. Zrovna včera se kolegovi nedovírala třetina sellierů až do chvíle kdy opravil úchop. Přitom na první pohled držel zbraň dobře. Zrovna u něj je primární příčinou velmi ostrý a dlouhý drápek vytahovače, který by si pohlazení pilníkem zasloužil, v kombinaci se suchými a zbytečně moc výkonnými selliery, a nedostatečně pevným úchopem. Náprava kterékoliv (i jen jedné) z těchto tří příčin vede k odstranění problému.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#18 » stř 26. dub 2023, 06:11

ty náboje, co Ti jdou blbě z komory ponatírej lihovým fixem,
strč do komory, kleštěma chyť za rim a zavrť
kde se otře, tam hledej problem, zbytečně dlouhý OAL to prozradí otěrem střely,
blbou (či blbě nastavenou) kalibračku zas otěrem hilzny u dna, ....



JardaFarda
Příspěvky: 3

Příspěvek#19 » sob 29. dub 2023, 18:40

Zdraví, ještě k ménu dotazu z 25.4.2023. Než některé věci změním trochu déle mi to trvá a možná moc hledám co se děje. TS2 Bronze mám od března (nový). Včera jsem vzal dávno vyrobené náboje a jel na střelnici a zároveň vzal sérii nově vyrobených s OAL 29,4mm, 124gr, BA9 4,9gr, 324m/s, PF 132. Chtěl jsem si ověřit jak se všechny náboje budou chovat. Staré náboje D032 4,2gr, 124gr, OAL 29,6mm, 322 m/s, PF 131. Počasí sluničko a teplo. Mířenka na 25 m s oporou, pistolový mezinárdní terč. Krabička 100 nábojů, náhodně vybráno - 20 ks. Všechny výstřely bez problému, soustřel vše v černém. Dnes stejná série a krabička, venku chladno a deštivo a sekalo se to (dynamická střelba). Nesekají se všechny náboje, ale vždy jen několik. Ta nevypočítatelnost je nepříjemná. Staré náboje mohu vystřílet na PCC. Nově vyrobené náboje včera zkoušené na střelnici, taktéž střelba bez problémů, soustřel nic moc. Požádal bych ještě jednou, a vím, ptám se podruhé, ukazujete to tedy na délku (možná vada zbraně)? Příští týden jedu střílet a už nemám dost času na experimety, a protože střílíme stejné náboje s kolegou, který má TS1, nechci něco narychlo změnit, protože on problémy nemá a nerad bych vyrobil dalšímu problém. Proměřil jsem délky nábojů - originály SaB, jiné přebíjené (ne moje) - vše 29,4mm. Tudíž jsem udělal nově náboje viz výše s BA9 a s tímto prachem nemám větší zkušenost - můžete okomentovat zda-li laborace je dle Vás dostatečná atd. Ještě mohu něco změnit a otestovat do příští soboty. Nové náboje bych chtěl zkoušet příští týden. Jinak vytahuji Shadow 2. Zbraň vždy po střílení čistím, před střílením kontrola, kluzné části lehce promažu. Po sezóně vždy celkový servis zbraně. Ptám se stále dokola, ale mám doma hromadu nábojů se starou OAL s různými typy prachů D032, D036, S020 a BA9 1/2 a dá se říci, že nyní nemám čím střílet na TS2. Díky za vaše komentáře.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#20 » ned 30. dub 2023, 05:11

Jak můžeš porovnávat délky nábojů, které nejsou ze stejných komponent.. To, že chodí náboj "A" s nějakou délkou, přece neznamená, že náboj "B" s jinou střelou bude chodit taky.. Jak už jsem psal, zrovna střely od Limitu mají odlišný tvar a navíc ne zcela konzistentní a proto se ti sem tam střela zasekne o náběh vyvrtu dřív než dojede celý náboj co komory. Chápeš nebo ne, že OAL je jen maximální délka stanovena CIP (co je s ní potřeba hýbat níže dle zvolených komponent) a střely mají mnoho zakladnich tvarů + 124g ogival od SaB nemá stejnou geometrii jako Limit a obojí se liší od např. Alsa..
Asi není ani nejlepší dělat to cos dělal dosud - mrak nábojů a 5 typů prachu v něm... Co už vůbec nechápu proč, když kvůli nové zbrani měníš OAL tak pro sichr změníš i prach, abys v tom měl ještě více chaosu. A není to vada zbraně, ale nevhodné komponenty (u limitu mnohdy nevalné kvality) sestavené do nevhodného celku pro danou zbraň.



donovanstangiano
Příspěvky: 164

Příspěvek#21 » ned 30. dub 2023, 17:56

Mam to same co ty: strely 124 grn. Alsapro, BA9 5,1 grn., zapalky Fiocchi, naboj 29,2 mm, zbran TS2. Chodi to normalne. Cca 8 % nad PF, rychlost kolem 330 m/s (to si presne nepamatuju)

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#22 » pon 1. kvě 2023, 19:01

JardaFarda píše:.... Kule od 115 gr až po 139gr vše FMJ od Limitu...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů