Jaké zbraně pro IPSC



Raasi
Příspěvky: 51

Příspěvek#1 » pát 30. lis 2012, 18:22

Chci se zeptat, kde najdu typy zbraní, které lze používat pro IPSC? Lze se účastnit is CZ vz 61 S - samonabíjecí verze známého škorpionu?

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#2 » pát 30. lis 2012, 18:33

Škorpion a IPSC ? To patří spíš do sekce vtipy. Jinak pravidla najdeš na www.apscr.cz



Raasi
Příspěvky: 51

Příspěvek#3 » pát 30. lis 2012, 20:11

Chápu správně, že rozměrové omezení je pouze u Standard nikoliv u Production?

ad škorpion - proč vtip? Mě se s ním střílí fajn... chápu, že na vítězství to není, ale na začátek proč ne?



kuba
Příspěvky: 434

Příspěvek#4 » pát 30. lis 2012, 20:22




cony
Příspěvky: 56

Příspěvek#5 » pát 30. lis 2012, 20:47

Pokud pominu všechny ostatní důvody proč škorpika ne, tak máš určitě ráži 7,65brow a na ipsc je přípustná pouze 9lug a víš.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#6 » pát 30. lis 2012, 21:31

Tak pokud se ti se Škorpem (ať už v jakékoliv verzi s jakýmkoliv jménem ) střílí dobře, tak pro něj musíš najít jinou disciplínu než IPSC. Nejdřív si přečti všechny stránky http://www.apscr.cz
, které tu prvně napsal Albert. Jinak třeba jen Seznamovském vyhledávači pod názvem IPSC najdeš dost materiálu na čtení a koukání. Internet je dnes velmi přínosný :lol:
Taktéž kamarádi a známí, kteří se touto střeleckou disciplínou (střeleckým odvětvím - pistole, puška či brokovnice) zabývají již nějakou dobu jsou taktéž dobrým zdrojem informací.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#7 » sob 1. pro 2012, 10:26

Pokud chces se skorpikem strilet nejakou "akcni" disciplinu, tak leda LOS, divize PDW.

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 537
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » sob 1. pro 2012, 11:35

cmk: kdy byla naposledy moznost strilet neco s/v PDW??

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#9 » sob 1. pro 2012, 13:22

když nepoužiješ pažbu tek i velkou pistoli, nebo ne?

PDW je pokud vím v jednání jako přílepek k brokovnici.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#10 » sob 1. pro 2012, 16:49

Raasi píše:Chápu správně, že rozměrové omezení je pouze u Standard nikoliv u Production?

ad škorpion - proč vtip? Mě se s ním střílí fajn... chápu, že na vítězství to není, ale na začátek proč ne?


Rozměr je omezen v divizi Standard, MOD, dále pak divize SST (pouze jednořadé 1911) tam pe Škorpik taky nechytá, Production sice nemá daný rozměr ale (!) je přesně stanoveno (jmenovitě) které konkrétní zbraně do této divize patří, Škorpik tam není. Takže jediná divize kde by se čistě hypoteticky mohl použít je OPEN. No ale popravdě nevím nevím jestli by to i v oupnu nenarazilo na nějaké pravidlo. Samozřejmě vše výše popsané je bezpředmětné až do okamžiku kdy by jsi měl Škorpíka 9luger.



Raasi
Příspěvky: 51

Příspěvek#11 » sob 1. pro 2012, 23:34

Diky za info. Poohlidnu se tedy po necem pruchozim...

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#12 » stř 19. pro 2012, 22:09

ilicz píše:cmk: kdy byla naposledy moznost strilet neco s/v PDW??


Letos nekdy v rijnu nebo listopadu - MON-LOS, cast puska.
Od pristiho roku se PDW bude vyhlasovat jako vedlejsi divize MZ pri brokovnici.
A pokud bude dostatecne velkej a dostatecne nezaplnenej zavod, pak mozna i u kratky.

Uživatelský avatar
Zodiak
Příspěvky: 29

Příspěvek#13 » stř 24. zář 2014, 06:55

Kdo má zájem o opasek IPSC zde je http://aukro.cz/ipsc-opasek-czub-od-kor ... 51811.html
Na střílení nemám už čas.



mamut16
Příspěvky: 39

Příspěvek#14 » pon 9. úno 2015, 23:09

Taky mám jeden dotaz, možná je triviální, ale za celý den se mi na něj nepodařilo najít jasnou odpověď, resp. chci se ujistit, že správně rozumím pravidlům. Rád bych začal s IPSC a v tuto chvíli řeším, zda mé stávající zbraně odpovídají pravidlům divize Production, nebo je budu muset vrátit do původního stavu.

Konkrétně mi jde u obou o mířidla. Můj Glock 17 mám mířidla Truglo (hledí i muška světlovodné vlákno + tritium) a CZ Shadow má vyměněné hledí. Místo původního tam mám rozměrově stejné, ale se světlovodnými vlákny. Je to v souladu s pravidly? Podle toho, co jsem vyčetl v pravidlech, si myslím, že ano. Ale zvlášť u mířidel Truglo si nejsem úplně jistý. Díky za odpověď.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#15 » pon 9. úno 2015, 23:46

Je to v pořádku. Výměna mířidel za jiná od druhovýrobce je v souladu s pravidly.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů