Jaké zbraně pro IPSC



Kubas09
Příspěvky: 36

Příspěvek#61 » stř 6. říj 2021, 06:42

Díky za info :-)



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#62 » stř 6. říj 2021, 17:11

Hlavne s G17L si Open, nezmestis sa do krabice pre Standard. S G34 si v Standarde, ale mas nevyhodu, lebo +2 zasobniky nevopchas do krabice. V Production nemozes G17L a G34 pouzit. Asi ideal je G17 OR, tam mozes do PRD. STD aj PDO.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#63 » pát 8. říj 2021, 18:17

S G34 jsem střílel STD s botkama +2 v pohodě. Botky od Peši. Ploché dno a zbraň se vešla do hrabice i s upraveným mgw a miridlama D.S.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#64 » pát 8. říj 2021, 20:36

Hlavne bych si vyzkousel prvni g17 vs g34. Ne kazdemu sedi projev g34.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#65 » pát 8. říj 2021, 21:01

Tak do PRD neni G34 schvaleny, takze G17 a bez lievika. Tiez treba zmerat odpor spuste, sice sa odpor pre prvu ranu v pravidlach znizil, ale niektore Glocky co som drzal v ruke by asi aj tak nepresli.



Kubas09
Příspěvky: 36

Příspěvek#66 » sob 9. říj 2021, 06:53

Děkuju za tipy. Zkusím všechny “osahat” a uvidím, ale jít čistě do Glocka 17, jak píšete, se mi líbí asi nejvíc :-)



Jakub.V
Příspěvky: 31

Příspěvek#67 » úte 23. srp 2022, 17:14

v rámci Standart divize, jak je myšleno Minimum bullet caliber for Major? respektive nejak jsem nedohledal co to znamena.

Chápu dobře, že rozdil mezi Standart a Production je primarne v tom, ze do Standardu jsou povoleny vsechny zbrane, ktere se vejdou do krabice( + povolené upravy-převážné upravená spoušt a kapacita zásobníku) a Production je seznam viz povolenych zbrani?(defakto s koupenou zbrani muzu na zavody)

Muze nekdo porovnat tyto 2 divize a zbrane? jak velky je to rozdil?

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#68 » úte 23. srp 2022, 17:26

Ten vycet je ale poměrně dost dlouhý a skoro by to chtělo, aby sis prostě ty pravidla prostě přečetl..
Ve standardu je určena minimální ráže pro major na 10mm(.40). Production vůbec major nemá.. Minor a major factor ovlivňuje hodnocení terčů :) ( opět doporučuji přečíst pravidla)

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#69 » stř 24. srp 2022, 09:42

zjednodušeně
9x19 při splnění PF pro minor je použitelná ve všech divizích
STD a obsoletní MODIFIED měly krom splnění PF major předepsánu střelu 10mm +
(nevybavím si jestli ještě platí výjimka pro 357sig)
open má pro major předepsánu min. hmotnost střely 120gr
revolver má pro major omezenu kapacitu na 6r do přebití
PRD a PCC jsou minor only

co není zakázáno,.....čili klidně střílej PRD ve 45acp ale budeš v minoru, absurditám se meze nekladou

zbytek je v pravidlech rozepsán velmi podrobně a nejde až tak jednoduše na pár řádcích objasnit
pokud s IPSC hodláš začít, stejně si je budeš muset nastudovat
ptej se jen na nejasnosti



hunter240
Příspěvky: 230

Příspěvek#70 » sob 3. úno 2024, 11:04

Ahoj střelci, rád bych chtěl zkusit IPSC Přemýšlím o vhodné pistoli.Jsem zvyklý na glocky, tak se rozhoduji mezi 17,47 a 34.A pořád nevím co je nejlepší volbou. Mě se nejvíce líbí ta 34 kvůli dlouhé hlavni a záměrné, ale zase jsem potom odkázaný jen na kategorii std.No prostě nevím pro co se rozhodnout



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#71 » ned 4. úno 2024, 16:38

lepší je komplet železo, já protože nemam rád kohoutky a pojistky, jsem koupil Walther Q5 Steel Frame, ale chtělo by si to počkat na Walther PDP SF, protože ten má vyšší kapacitu zásobníků. Kapacitu zásobníků už neřešim, jelikož jsem vzhledem k omezení zraku na blízko přešel letos na kolimátor a divizi PDO kde je limit max 15ran na zásobník

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#72 » ned 4. úno 2024, 20:00

Na to "zkusil" ti stačí jakákoliv pistole pro standard.
Až se rozkoukáš a budeš mít pocit, že máš na bednu, tak si pořiď něco podle elity.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#73 » pon 5. úno 2024, 07:53

hunter240 píše:......... chtěl zkusit IPSC Přemýšlím o vhodné pistoli.Jsem zvyklý na glocky, ..........t

tak popadni Glocka na kterého jsi zvyklý a vyraž
o tom s jakou babou bys měl .... taky nevypíšeš anketu :twisted:
BTW o zařazení do kategorii nerozhoduje kvér ale datum narození a pohlaví

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#74 » pon 5. úno 2024, 09:08

Aby to dávalo smysl, tak musíš mít spolehlivou zbraň, se kterou umíš a kvalitní pouzdro pro tasení a pouzdra na několik zásobníků. Vyplatí se mít kapacitu na 2x tolik ran, než situace vyžaduje, klidně i více.
Ale není potřeba nic speciálního.

Jediné, co je velký bonus jsou elektronická sluchátka. To na závodech fakt oceníš.

To do začátku bezpečně stačí. Ostatní doladíš až začneš střílet a porovnáš se s ostatními.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#75 » pon 5. úno 2024, 10:50

kolombo píše:.........Jediné, co je velký bonus jsou elektronická sluchátka. To na závodech fakt oceníš.........


blbost, to je individuální, já je po sezoně odložil a pokud nedejbože nepískám, nepoužívám je

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů