První zbraň na IPSC



slapyd
Příspěvky: 5

Příspěvek#1 » pát 28. říj 2016, 12:10

Ahoj, prvně bych chtěl upozornit, že jsem v ruce měl snad jen CZ 75 :) Chtěl bych si vybrat první pistoli, na kterou mám cca rozpočet do 14 - 15tisíc (raději asi novou, nemám zkušenosti na nákup použité, na co si dát pozor atd...). V podstatě jsem narazil jen na Alfa Compat / Defender a GrandPower K100. Jsou případně i jiné varianty, které by připadali v úvahu? Zbraně si určitě chci vyzkoušet, ale nemám vůbec přehled. Ráže 9mm luger. Samozřejmě to dávám do této sekce, protože bych se zbraní rád zkusil IPSC střelbu, tak budu rád za případné konkrétní tipy co zkusit vzít do ruky, nebo na co se zaměřit.

Děkuji

Uživatelský avatar
eda.flyboy
Příspěvky: 8

Příspěvek#2 » pát 28. říj 2016, 12:15

Ahoj, já doporučím HS-9 - je to 9mm Luger, chorvatská, "stejná" jako XD a nová stojí 13,700CZK - mrkni po netu. Na zkoušku ji mají třeba v Brandýse nad Labem na střelnici. Je to plast. Mám ji přes rok, vystříleno asi 2500ks a nic - střílím S&B. Pohledej po netu, ale moc toho nenajdeš. Nejsou tak zprofanovaný jako Glocky, i když jsou na tom kvalitou stejně, poslední dobou snad údajně i líp. Měl jsem 75, G19, G42 a tohle, ale zatím je to fajn. Mířidla to má v ceně, ne jako lepší za příplatek u G. Není moc k sehnání příslušenství typu svítilna atd. ale mě to nevadilo. Kdyžtak SZ, povím, kde jsem koupil. V ceně 13,700CZK 2 zásobníky na 16včelek, kufřík, nouzovej vytěrák a olejnička.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#3 » pát 28. říj 2016, 17:04

Na co tu zbraň chceš? Ipsc nebo nošení?



slapyd
Příspěvky: 5

Příspěvek#4 » pát 28. říj 2016, 17:30

Tuhle zbraň bych chtěl na IPSC a trénink střelby jako takový. Na nošení tedy ne.

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#5 » pát 28. říj 2016, 17:59

Ja bych se stavel za celokov. Jinak ti nedoporucim nic :) maximalne ti muzu rict,ze zatim nejlepe se mi strilelo z 1911 v razi.45



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#6 » pát 28. říj 2016, 22:04

Pokud chces střílet IPSC doporučuju zbraň na to určenou. Tedy něco velkého, těžkého,celoocelového, s dvoučinnou spouští. ( Pokud teda chceš střílet divizi production) Po první ráně odpálené dvoučinně, většinou na nejbližší a nejjednodušší terč, už máš krátkou singlovou spoušť, která se dá dobře odladit. V současné době kralují v productionu dvě zbraně tohoto typu. Shadow a Tanfoglio Stock 2 a 3. Vzhledem k tvým financím a ceně bych doporučoval starší Shadow. Druhá možnost je domluvit se s někým z ozbrojených složek a vzít nového Shadowa s 20℅ slevou pro ozbrojene složky. Je to ale trošičku chucpe varianta... Tímhle netvrdim že s jinou zbraní se IPSC nedá střílet. Spousta lidí výtečně střílí např. Glocky, Kačenami a kupříkladu Liehne střílel chvili Walterem. Nicméně velká ocelová pistole je přece jen vhodnější.



slapyd
Příspěvky: 5

Příspěvek#7 » sob 29. říj 2016, 12:48

No, Shadowa bych bral všemi deseti, je to krásná zbraň. (pouze production) Bohužel nemám známého ve složkách, kdo by mi zbraň nakoupil. Tak jedině někoho znalého kdo prohlídne zbraň a koukat na inzeráty. Aktuálně celkokov na dosah je CZ 75 B Ω popř. jiná modifikace. Pak už jen Alfa Combat Iron a GrandPower K100 je tam případne i ve vyladěné verzi pro IPSC (dynamic verze) a pak zmiňovaný HS-9. Glocky samozřejmě nechci jakkoliv hanit, ale jaksi s nimi mám problém, že se mi nelíbí :D, ale třeba až zkusím, kdo ví. Zkusím tak nějak vše vzít do ruky a případně na střelnici. IPSC chci střílet, ale jak to tak je tak budu muset ustoupit teď finančne a zvolit něco "použitelného" s tím, že se prostě budu účastnit :) Na druhou stranu pokud bych si koupil Shadow jako první, na co bych pak šetřil a tešil se :)



wally
Příspěvky: 65

Příspěvek#8 » sob 29. říj 2016, 17:53

Se střílením to myslíš vážně a toto rešíš? Za co pak budeš kupovat náboje? Já střílím jen půl roku opravdu rekreačně (něco přes 2000 výstřelů), ale už to mě stálo víc než polovina ceny mého Walthera PPQ M2. Tím chci říct, že kdybych si chtěl delat nějaké sportovní ambice, tak cena toho Shadowa bude blednout vedle peněz utracených za náboje první rok.



slapyd
Příspěvky: 5

Příspěvek#9 » sob 29. říj 2016, 18:57

No původně jsem měl napsanou dlouho verzi, ale zkrátím to... se zbraní rád zkusil IPSC střelbu...tuhle zbraň bych chtěl na IPSC a trénink střelby jako takový...Prostě jsem si určil rozpočet na zbraň, přidávat bych mohl pořád a to nechci. Rád bych zkusil, tedy jako rekreační střelec se příležitostně zúčastnit IPSC. Takže buď si koupím zbraň, pro kterou jsem si zhruba určil finance a nebo se přesvědčím a zvednu rozpočet. Popravdě bych spíš chtěl první zbraň, a na ní ujistit co mi sedí a co ne, a druhou si vybrat jako cílovku, proto taky ten rozpočet. Alfa je kopie CZ 75, CZ 75B pohoda a na GP K100 jsem slyšel dobré reference. Shadwo mě hodně láká ale jak jsem říkal, nemám nastříleno tolik abych po pár výstřelech řekl, že tohle je TA zbraň. Snad to trochu dává smysl. Jak jsem říkal, v ruce jsem mel zatím jen CZ 75.



KarlosP
Příspěvky: 194

Příspěvek#10 » sob 29. říj 2016, 20:29

Uvažoval jsem podobně, měl jsem Alfu Combat i Defendr (oboje v plastu), koupil jsem je levně z druhé ruky (naštěstí) a obě jsem dal pryč, protože to nejsou zbraně na větší střílení. Začaly se obrušovat uzamykací ozuby na hlavni, zvětšovaly se vůle, vystřílel jsem z obou tak 3 tis. a šly z domu. Navíc má Alfa krátkou bicí pružinu a ta dělá nepříjemné DA, proti tomu je DA na CZ nebe a dudy. Alfy, dle mého názoru, nejsou zbraně na větší střílení a to ani Iron. Chápu že chceš teprve zjistit co ti bude sedět, ale pak bych koupil jetou CZ75 za cca.8tis, k tomu za 2tis. příslušenství a můžeš klidně pár let závody střílet než zjistíš co a jak. A pak tu čízu prodáš s minimální ztrátou a koupíš Shadow jak ti radil Chip. :-)



slapyd
Příspěvky: 5

Příspěvek#11 » ned 30. říj 2016, 15:25

Zní to asi jako nejrozumnější řešení, s někým se domluvím, aby případně při nákupu asistoval a kouknu kde se co prodává. Nemáte nějaký tip kde se podívat (web/prodejna)?

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » ned 30. říj 2016, 17:57

Alfa v oceli kterou vlastním má nastříleno přes 10 tis a žádné větší opotřebení nevykazuje, stejně jako další tyto pistole v mém okolí. Co se plastových týče nemohu soudit.
Ty zas neznáš ocelové ale říkáš, že jsou to pistole co nevydrží "vetší střílení" a pak jedním dechem, že běžná CZ nechvalně známá svým zpracováním a vůlemi ano.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#13 » pon 31. říj 2016, 00:08

Jeden z mých Shadowu ma odstrileno možná 150 000 a druhy mozna 100 000. S výjimkou hlavní, pruzinek, a drobných součástek je ram a zaver naprosto v pořádku... Tolik k čezetam... :-)

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » pon 31. říj 2016, 05:50

Shadow je trochu jina liga než tuctová CZ75 (o které se mluví aby si ji za pár tisíc jetou koupil) a to jak zpracováním tak i cenou. Oproti řadové CZ-75 je skoro o 100% dražší. Chtěl jsem se ohradit vůči tomu, že někdo soudí něco podle bazarovejch kusů koupených za pár šlupek které chvíli vlastnil a ještě v jiné variantě než o které se mluví. Porotže ocelový ALFY znám a vím, že za daný prachy je to rozhodně lepší volba co se kvality zpracování týče než tuctová CZ75. Ale abych byl objektivní znám CZ 75 které jsou naprostu super i po letech a pak ty co už z fabriky stály za h...o. Osobně bych na IPSC šel pro začátek do G17 pokud plast, ale jinak právě Shadow/TS či Tanf. Stock či Custom limited dle divize.



KarlosP
Příspěvky: 194

Příspěvek#15 » pon 31. říj 2016, 12:22

Hlavní problém obou Alf bylo obrušování uzamykacích ozubů na hlavni a závěru a ty má Iron i plast tuším stejné. Záměrně v tom příspěvku píšu "dle mého názoru", je to můj subjektivní pohled na Alfy, stejně jako tvůj na čezety.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů