Vybavení pro IPSC



ravo001
Příspěvky: 162

Příspěvek#16 » stř 5. zář 2018, 09:31

puntik píše:Mohu se zeptat, jak přesně jsou dělána ta pouzdra na zásobníky?... koukal jsem na ty webovky, kde ta pouzdra prodávají - na to pádle je každé "extra"? nebo bylo nutné je rozříznout?


je to modulární systém od ESP, každý pouzdro je solo přišroubovaný pomocí redukcí a mezikusů na pádlo Fobus. Po povolení dvou šroubů se to rozsype na jednotlivé díly a pak si můžeš pomocí různých plechů a spon vymýšlet svoje uchycení.
Víc asi půjde pochopit z obrázků na stránkách výrobce:
https://www.euro-security.info/cs/pouzd ... luger.html

Pokud se ti podaří někde sehnat jen ty pouzdra levněji, tak jen dobře, protože mi doma už zůstaly dvě nevyužitý pádla Fobus a ty připevňovací mezikusy...



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#17 » sob 8. zář 2018, 19:19

Líbí se mi koncept dvojitých IPSC opasků (vnitřní provlečený kalhotami, vnější "s věcmi" nalepený suchým zipem. Jako například TENTO. Když potřebuji, nalepím pásek s věcmi, když ne, sundám, nemusím provlékat.
Nemám IPSC pouzdra, mám klasická OWB od RH Holsters. Mám obavy, že těmi ten 8,5 mm vnější opasek neprovleču (poutko asi jo natěsno, ale ty ohyby před/za poutky asi by už neprošly).
Máte někdo vlastní zkušenost s takovou kombinací pásku a pouzdra?
Máte tip na podobný opasek, ale ne tak tlustý, který s těmi normálními pouzdry bude v pohodě?
Díky moc :-)



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#18 » sob 8. zář 2018, 19:45

Mám přesně takový opasek. Na něj jsem narval owb kydex od RH a taky dva futrály na zásobník. Musel jsem kvůli instalaci odsroubovat poutka a po nastavení jejich polohy je znovu utáhnout. Takže to mám napevno. Ale funguje to dobře. Ten opasek má o pár korun levnější taky TOP Střely.
Střílím s tím obrannou a kombatovou střelbu- trénují. IPSC jsem zatím nezkoušel.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#19 » sob 8. zář 2018, 20:04

Super, díky, to napevno může být nakonec i výhodné, ne?
Btw. ten vnitřní pásek má jaké zapínání? Taky suchý zip?



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#20 » sob 8. zář 2018, 20:12

Vnitřní pásek je zase suchý zip. Výborné, protože člověk neřeší nějaké dírky:)
Je nositelný í místo normálního opasku. Ta část s logem nahrazuje vzhledové sponu pásku. V autě nic netlačí.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#21 » sob 8. zář 2018, 20:18

Super, ještě jednou díky. Koupím si ho.



puntik
Příspěvky: 69

Příspěvek#22 » úte 18. zář 2018, 08:48

Tak jsem si opasek "udělal" tak, jak psal ravo001. Překvapilo mne akorát to, že mi opasek přišel smotanej naruby :-/
Co se týče pouzder na zásobníky ty jsem koupil "jednotlivě" již s průvlekama, nikoli na pádle... kus mne vyšel asi na 170 korun... výrobce ESP :)

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#23 » úte 18. zář 2018, 10:01

mmt, ta chlupatá část velcra je vnější strana vnitřního pásku, čili toho, co se provlíká poutky



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#24 » úte 18. zář 2018, 12:51

Buď v klidu, jestli kupoval Emerson z Aliexpressu, taky mi přišel obráceně smotanej :-)
Prostě vnější pásek suchým zipem ven, barvou dovnitř :-)



puntik
Příspěvky: 69

Příspěvek#25 » úte 18. zář 2018, 14:58

SlashKO dik za reakci, chvili jsem premyslel, jestli se opravdu pevnej pasek nedava do kalhot :-) ...
Pak jsem kouknul na par fotek a...



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#26 » úte 18. zář 2018, 20:05

U snad všech dvojitých opasků je ten měkčí v poutkách kalhot "chlupatým ven" a ten tvrdý se na to přilepí zvenku .

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#27 » ned 13. led 2019, 19:19

Měl bych dotaz k opasku na IPSC, aktuálně mám opasek značky Milec. Zdá se mi ale poměrně měkký a s pouzdrem se mírně kroutí. Uvažuji, jestli by opasek od Ghost případně DAA byl lepší? Máte někdo možnost porovnání? Pouzdro používám sportovní RHH s Tec-Lock závěsem.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#28 » ned 13. led 2019, 20:01

Mám DAA a je velmi pevný, stejně tak kamarádův Ghost..Chybu neuděláš ani s jedním. Milec věci mi přijdou obecně nic moc...



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#29 » ned 13. led 2019, 20:20

Za mě DAA. Mám s ním výborné zkušenosti. Ale nestřílím s ním IPSC, trénují s ním kombatovou a obrannou střelbu pro zábavu a naučení se pro případnou potřebu...

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#30 » ned 13. led 2019, 21:02

McFly píše:Mám DAA a je velmi pevný, stejně tak kamarádův Ghost..Chybu neuděláš ani s jedním. Milec věci mi přijdou obecně nic moc...

Tak například Milec mám ještě jejich pouzdro na zasobníky a s tím jsem spokojený.

Kouknu tedy po jednom z nich, případně zkusím Leiko, jestli nemají nějaký na okouknutí.

Nemám ho jen na IPSC, ale tak celkově na střelnici.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů