Zbraně v rukou slušných lidí mohou zachraňovat životy

Komentáře, zatím pouze k vybraným článkům


fokusbass
Příspěvky: 4

Příspěvek#16 » stř 30. led 2013, 22:35

Tímto příspěvkem se nechci do nikoho navážet!!! Jen se snažím zorientovat:
Můžete říct že je to extrémní pojetí, ale chápu spávně že žena má větší právo vlastnit a nosit zbraň a případně ji vytáhnout (o střelbě v daném případě není řeč) než muž jen proto, že je podle většinového mínění společnosti zranitelnější? Napadlo někoho, že v tomto případě byla žena tak trochu mimo tento "zranitelný rámec" už tím, že si zbraň legálně pořídila? Tím pádem je odhodlaná se bránit a nečekat na pomoc zvenku? Možná žiju v divné společnosti (město s cca 60 000 obyvateli) ale většina žen které znám i mimo toto město má ke zbraním spíše odpor. Nepláčeme trochu na špatném hrobě?
Budu horší kuchař jen proto že jsem chlap když "plotna patřila odjakživa ženám"?

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#17 » čtv 31. led 2013, 08:15

myslím, že právo na obranu má každý stejný. Merito je, že v případě dokončené obrany střelnu zbraní, bude mít průměrná ženská - třeba i s dítětem, patrně mnohem lepší pozici při obhajobě než průměrný chlap (leda že by to byl homosexuální vegetarián, příslušník nějaké minority, cykloaktivista a v nejlepším případě zasloužilý člen Jihočeských matek)



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#18 » čtv 31. led 2013, 08:30

Prave nad tvym postem, fokusbassi, bylo dvakrat zopakovano, ze rec neni o tom, kdo na to ma vetsi pravo, ale jak to vyhodnoti prirozeny pohled vetsinove spolecnosti. Sledujes TV? Ctes noviny nebo alespon titulky? Vis, ze treba na Titaniku poslali do zachrannych clunu prve zeny a deti? Pohled na zenu pri hodnoceni situace vzdy byl, je a bude jiny. Jako fakt to nelze zpochybnit a mne osobne to spis vyhovuje, nez vadi.

Btw, lepsi kuchari jsou muzi. ;)

Presne tak, Urdo ...



fokusbass
Příspěvky: 4

Příspěvek#19 » stř 13. úno 2013, 09:25

Nico, tohle samozřejmě vím ;) a je mi jasné o co jde.
Že žena bude posuzována jinak, je nepopiratelný fakt a ani já to nezpochybňuju, byť to tak možná vypadalo. Ozval jsem se proto, že se mi nelíbí extrémní postoj zmíněný v kterémsi předchozím komentáři, že žena bude za hrdinku ale muž za ozbrojeného šílence. Jsou to dohady. Výstřel nepadl, takže máme materiál jen pro coby kdyby, jest tak? Rád bych to tedy ukončil, takže každopádně jen více žen střelkyň! Třeba společnost časem zjistí, že ne každý kdo má rád a vlastní zbraně musí být nebezpečný. A na střelnici bude na co koukat
Howgh



Valda83
Příspěvky: 150

Příspěvek#20 » pát 22. úno 2013, 15:05

Tuhle situaci treba nevim jak bych resil. Mame RD se zahradou nad urovni domu. Jednou uz jsme takovou navstevu meli, jeste kdyz jsem tam bydlel s nasima. Ted tam bydlim jen se zenou a synem. Cas bohuzel travim vice v praci. A nevim jak by se mela zachovat moje zena, kdyz by ji na dvur vlezl zlodej a zacal se dobyvat dovnitr. Jasny, schovat se a zamcit v pokoji a zavolat policii i presto ze "mam" doma legalne drzenou zbran. Jenze ten zlodej uz je v dome nez prijede policie muze udelat cokoliv. Moje zena nema rada zbrane, ale ma rada svy dite jako kazda matka a verim ze by po te zbrani sahla. Jenze jak znam nase zakony, nikdo by nemel pochopeni a jeste by ji tahali po soudech a me taky. A nikoho by nezajimalo, ze me zlodej prelezl 2m plot, zabil psa, vypacil dvere a s nozem sel po baraku. Soud by zajimalo kde moje zena ktera nema ZP vzala zbran a pokud by mu s ni neco udelala tak by byla odsouzena a ja bych vysvetloval proc nechavam klice od zbrane me zene, protoze zbran mam zajistit proti zneuziti, ztrate, odcizeni a zakon je zakon. Ono byt v tehle situaci je jedna vec a jina je si o tom povidat. Podle me pokud zastrelim zlodeje u sebe doma, bych bral ve vsech pripadech jako obranu jelikoz ta osoba tam sla s jistym umyslem pachat trestnou cinnost. Ja jsem revizni technik elektro a bylo by stejny me odsoudit za to ze jsem zabil cloveka za to ze vylezl s pakovkama na stozar VN ze si veme med. Jak uz to tu padlo nikdo nevystrelil, nikdo neprisel k uhone a ten zlodej si to priste rozmysli.

Uživatelský avatar
hauktor
Příspěvky: 217

Příspěvek#21 » úte 26. bře 2013, 19:32

píšeš to dobře.tebe by popotahovali za špatně zabezpečenou zbraň.ji za nevímco asi nedovolené ozbrojování.s nožem chodí jen velmi málo zlodějů spíš se snaží být tiší a rychle zmizet.ti násilničtí si vybírají bohaté objekty kde předpokládají nízký potenciální odpor.kup jí plynovku a nauč jí se pořádně se před střílením nadechnout a pálit co nejvíc z blízka do obličeje..ale vzhledem k tomu že nemá ráda zbraně tak asi ani tuhle"zbraň"do ruky nevezme..pak asi jedině pořídit lepší dveře,okna opatřit nerozbitnou foliíí.na zahradě nemít nic co by stálo za zájem.anebo jí vysvětlit že ZP není jen pro magory.



fokusbass
Příspěvky: 4

Příspěvek#22 » úte 26. bře 2013, 20:56

I tak se to dá říct. Naštěstí existují třeba pepřové spreje s docela slušným dosahem a není to střelná zbraň, kterou by někdo nemusel mít rád. A pokud už se bráním, vím proč. Ale to se dostáváme od tématu.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#23 » úte 26. bře 2013, 21:31

peprak neni reseni... pokud bude nafetovanej tak nervovy pepraky maji 0 ucinost a i CS maji mensi ucinost... dale je pak velka sance ze to utocnika vic nasere a je problem na svete. A jestli se jedna o to ze tam byla zena s ditetem muze bejt casteckama zasazeno dite a to muze mit vetsi nasledky. Pochybuju ze ten kdo taha peprak ma u sebe i dekontaminaci.
Takze za me nekdo+dite peprak urcite ne.
PS: moji matku prepadli s peprakem a ty tasky v zadnym pripade nepustila a rvala se snima i kdyz porad na ni strikal... az potom co se ji utrhlo ucho tak utekli s jednou taskou. A to je mati citliva na vsechny mozny preparaty.

V tutom pripadu by ji urcite osvobodili je to matka co branila svoje dite. Kdyby to byl chlap tak ho zavrou, nedej buh aby to byla cigorka. Jako v pripade toho chlapka z kovosrotu.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#24 » úte 26. bře 2013, 21:57

Valda83 píše:........ Moje zena nema rada zbrane, ale ma rada svy dite jako kazda matka a verim ze by po te zbrani sahla. Jenze jak znam nase zakony, nikdo by nemel pochopeni a jeste by ji tahali po soudech a me taky. A nikoho by nezajimalo, ze me zlodej prelezl 2m plot, zabil psa, vypacil dvere a s nozem sel po baraku. Soud by zajimalo kde moje zena ktera nema ZP vzala zbran a pokud by mu s ni neco udelala tak by byla odsouzena a ja bych vysvetloval proc nechavam klice od zbrane me zene, protoze zbran mam zajistit proti zneuziti, ztrate, odcizeni a zakon je zakon. Ono byt v tehle situaci je jedna vec a jina je si o tom povidat........


1) si piš, že by to, co všechno ten zloděj překonal někoho zajímalo. Minimálně policii, vyšetřovatele, státního zástupce, soudce a novináře.
2) to, že žena použila tvou legálně drženou zbraň i přesto, že nevlastní ZP není zneužití, neboť ji použije při obraně svého či synova (dceřina - to je jedno) života a odvrací tou zbraní útok na sebe či dítě. To bys třeba mohl zneužít i kuchyňský nůž při obraně, protože jeho účel je krájet zeleninu, nikoliv se sním bránit proti útočníkovi. Nikdo netvrdí, že musíš klíče nechávat ženě.

Stačí, aby byly ty klíče třeba uschované na dobře přístupném ukrytém místě o kterém víš jen ty a žena. O zneužití se pak dá mluvit v případě, kdy tu zbraň vezme bez tvého vědomí a bude si s ní střílet venku na zahradě jen tak pro zábavu. Pokud ji však použije na obranu svého života, pak se o zneužití jednat nemusí. Resp. zde by pak u soudu záleželo na různých okolnostech a detilech, na které tu ani není čas a prostor a které se ani všechny nedají vypsat. V případě, že by se u soudu pak věc projednávala, zjistilo by se, že žena věděla, kde jsou klíče, přičemž by se teoreticky mohlo dojít k závěru, že jsi se dopustil přestupkového jednání, které však ale nemá takovou právní váhu, aby došlo k jeho potrestání (to by se snad mohlo dále postoupit ke správnímu orgánu, ale i tímto si nejsem jist) u soudu, neboť je projednáván čin pachatele, vniknuvšího na pozemek a do domu (porušovačka domovní svobody - § 178 tr. zákoník), což je jeden TČ a k němu by se mohl přidružit třeba i pokus vraždy či loupežné přepadení se zbraní. Je to celé hnus, bylo by to zamotané a pro tebe a tvou ženu by to byl běh na dlouhou trať (z různých obdobných případů, zveřejňovaných na různých televizích lze zjistit, že tyto věci jsou leckdy projednávány u soudu v období cca 1 roku, někdy míň, někdy víc).
Z tvého příběhu by se dalo vymyslet tolik variant, jak by se mohl zachovat dotyčný zloděj a mnoho variant, jak tvá žena, ale je třeba v takových případech přihlížet i ke konkrétním zdánlivým maličkostem, které vyplouvají na povrch nenápadně jedna za druhou a které mohou mít na úhel pohledu zásadní vliv. Také mohou mít vliv na konečný rozsudek soudu. Nelze takto jednoznačně říci : bylo to tak, že přelezl plot, otrávil psa, vykopl dveře, vyhrožoval ženě a ta ho zastřelila. Problém je v těch detailech, které na první pohled nejsou vyřčeny. To jsou ty pomyslné střípky mozaiky celé události.



Valda83
Příspěvky: 150

Příspěvek#25 » úte 26. bře 2013, 23:11

Jako jasne, tuhle situaci jsem mozna vyhrotil a je tam tech co kdyby az moc, ale jde me o to ze nejaka takova situace nastat muze a ja bych chtel byt jak se rika o krok vpredu. Nerikam ze to budu celou dobu planovat a moje zena projde elitnim vycvikem. Ale doba je zla a bude jeste horsi, kdyz vidim kokol je v cesku kukacek a ruznych existenci buh vi odkudkoliv. Koupil jsem si schvalne Glocka pac tam clovek ve stresu nemusi resit nejaky pojistky atd a aby to popripade zenu nekopalo tak jsem poridil kadeta :) v praci travim dost casu tak se ji buide nejakej spolecnik hodit. Stejne mam psychologickej um tak treba se nekdy na ten ZP necha premluvit, aby jsme to meli vsechno legalne :). Dokud tenhle stat bude branit grazly v cele nekterych politiku tak to budeme mit hodne tezky s tou obranou :( ale to uz jsem odbocil az moc od tematu.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#26 » úte 26. bře 2013, 23:39

Valda83: vtom pripade je dobre bydlet daleko od lidi nebo mit dobre sousedy kteri vam pomuzou s telem :D

a hlavne rychlopalny krumpac a dalekonosnou lopatu ;) nebo zrovna betonovat... :mrgreen: byt dneska je v mode pylka na zelezo a reka

Pochybuju ze urady budou nekdy benevolentnejsi...
Jak pravil jeden soudce v nake reportazi. ,,Ze zdravi cloveka je nad majetkem i kdyz je to zlodej. a lidi by nemeli brat spravedlnost do vlastnich rukou a pokud ho nacapete pri uteku nemuze nic delat jelikoz pak je to pomsta tim padem vrazda´´. Ale to vam nemusi vadit jelikoz kvam nebo sousedovi pride zitra.

Zakony jsou tu proste nastaveny na zlodeje a vrahy. Jinak by taky pulka vlady sedela ;)
Naposledy upravil(a) Int1m1thy dne úte 26. bře 2013, 23:47, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#27 » úte 26. bře 2013, 23:44

Tak to mám pro tebe bohužel smutnou zprávu: o krok vpředu bude vždy ten násilník. A to jak před tebou, tak před policií. Záleží jen na okolnostech, které ty jeho kroky zmenší, či zkrátí. I já mám tu smutnou zkušenost, kdy jsem byl tak překvapen, že ještě dnes mi jde mráz po zádech a jsem velmi šťastný tomu, že jsem tam nebyl sám.
Zbraň může být velmi účinné opatření, avšak není možno se k ní upírat jako k jediné možnosti obrany. Ta by měla být tou pomyslnou "konečnou stanicí". Jak píše Hauktor : dobré a kvalitní dveře + zabezpečení oken udělá také svou velmi podstatnou část "práce". Je to otázka priorit, jaké si zvolíš. Vzhledem k tomu, že je doba taková, jaká je, buď zainvestuješ do "pasivní ochrany", nebo budeš spoléhat na tu "aktivní". Osobně si myslím, že investice do kvalitního plotu, dveří a oken vyjde méně, než následné soudní výlohy a za advokáta a pod. Ale upřímně - kdo z nás všech tady tak investuje. Moc lidí asi ne, protože většina spoléhá, že se mu to nestane. Jenže to se může stát komukoliv.
Nicméně i já razím heslo:
Je lepší mít zbraň a nepotřebovat ji, než ji nemít a potřebovat ji :D

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#28 » stř 27. bře 2013, 00:11

Sice to asi kazdej tady zna... ale je to dobry kanal lec v ENG ale hodne veci je stejnych u nas i v USA

http://www.youtube.com/watch?v=B667sHbfwAQ
http://www.youtube.com/watch?v=yrvL4ad8hRo



yperit
Příspěvky: 7

Příspěvek#29 » pát 19. dub 2013, 19:54

Souhlasím s použitím zbraně v sebeobraně. Jen mi nesedí to, že nemůžu zmíněnou, ač legálně drženou zbraní případnýho útočníka, či zloděje, zastavit na útěku. To je přeci nesmysl, nechám ho běžet a oni ho pak samo s sebou nechytěji, protože než dopijou kafe a dojedou, to vlastně ani nemuseli jezdit.
Chápu, že zákon hovoří jinak, ale připadá mi, jako by si z nás Pan zákonodárce trošičku utahoval.
Je mi jasný, že do místa, kde proběhla nějaká ta šarvátka s "pistolí" či jinou střelnou zbraní se dotyčnej típek "zlodějskej nebo vrahounskej", asi nebude radostně vracet každej večer. Jenže když né ke mě do baráku, či na zahradu, kam tedy?
V tom případě to vodnese někdo jinej.
Nedalo by se to považovat za trestnej čin? Že jsem nezabránil dalším úkladům, byť jen případným? Pak až by někdo takovýho obranáře zažaloval, za to že umožnil "šmejdovi" páchat další trestnou činnost, tím, že ho nechal zdrhnout, nezměnil by se i zákon?
Asi si jen plácám játra, ale jak do problematiky okolo zbraní postupně pronikám, s*r* mě v ní víc a víc věcí.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#30 » sob 20. dub 2013, 12:14

§ 76 (2) Osobní svobodu osoby, která byla přistižena při trestném činu nebo bezprostředně poté, smí omezit kdokoli, pokud je to nutné ke zjištění její totožnosti, k zamezení útěku nebo k zajištění důkazů. Je však povinen tuto osobu předat ihned policejnímu orgánu; příslušníka ozbrojených sil může též předat nejbližšímu útvaru ozbrojených sil nebo správci posádky. Nelze-li takovou osobu ihned předat, je třeba některému z uvedených orgánů omezení osobní svobody bez odkladu oznámit.

Zakon dava moznost zadrzet osobu, ktera byla pristizena pri trestnem cinu, ale se zbrani bych to nedelal, mohlo by se to rychle otocit ve vydirani. Zbran by v tomto pripade mela slouzit pro vlastni ochranu a ne pro "pachani dobra".

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů