Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.



staniq
Příspěvky: 17

Příspěvek#2911 » pát 3. pro 2021, 16:15

Rád bych se zeptal majitelů Kovony a zde mám primárně na mysli verzi s dvěma křídly (typ A860 tuším?), zda má tato skříň kotvící body či případně, jak je to s kotvením? Pokud uvažuji výměnu jednoho původního zámku za zámek třídy A, stále se bude jednat o variantu “zvláštní uzamčené zařízení”, které je třeba kotvit, viz příslušná legislativa. Je tomu tak? Děkuji za upřesnění.



staniq
Příspěvky: 17

Příspěvek#2912 » stř 8. pro 2021, 17:15

Tak sám doplním: zjišťoval jsem a Kovona typ A860 nemá v zádech vyřešeno kotvení, tj. i po výměně zámku na třídu A (nejčastěji se uvádí zámek značky Mauer) by neměla bez vyřešení ukotvení (tj. vrtání zad s azbestovou výplní?) splňovat kategorii pro zvláštní uzamčené zařízení dle příslušného nařízení vlády.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#2913 » stř 8. pro 2021, 17:55

Před mnoha a mnoha lety jsem měl noname trezor velikosti mrazničky a ten měl na zádech přivařené dvě asi 12cm trubky s vnitřním závitem.
Snad to bylo myšleno jako provrtat zeď a ukotvit z druhé strany. Něco podobného by ta kovona snad zvládla taky.
Sám jsem ho tehdy ale nijak nekotvil a stál mi volně v komoře. :oops:



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#2914 » čtv 9. pro 2021, 09:55

staniq píše:Tak sám doplním: zjišťoval jsem a Kovona typ A860 nemá v zádech vyřešeno kotvení, tj. i po výměně zámku na třídu A (nejčastěji se uvádí zámek značky Mauer) by neměla bez vyřešení ukotvení (tj. vrtání zad s azbestovou výplní?) splňovat kategorii pro zvláštní uzamčené zařízení dle příslušného nařízení vlády.


Tehdy se ještě rozumně uvažovalo, že trezor o váze 500 kg není nutné kotvit dvěma šroubky, které samy neudrží ani tolik, kolik trezor váží.



Jakub.V
Příspěvky: 31

Příspěvek#2915 » čtv 3. úno 2022, 14:54

Co se týče elektronického odemykání, tak v případě vybití je trezor uzamčen a musí se zajistit např. od té prodávající firmy zámečník nebo se dá otevřít na nějaký skrytý klíč? (jako pojistka).
Navážu na to s dotazem, jestli někdo řešil nebo se zajímal o elektronické zámky, které jsou chráněné proti EMP.



charvi
Příspěvky: 82
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2916 » čtv 3. úno 2022, 15:14

Zámky, které montujeme na naše trezory mají baterii v klávesnici na dveřích trezoru. Takže v případě vybití, se baterie jednoduše vymění. Pokud se z nějakého důvodu (design, prostorové nároky atd.) použije zámek, který nemá baterii v klávesnici, tak se použije buď klávesnice, která má na sobě kontakty pro přiložení baterie v nouzi - tím se energie dostane až k zámku, je možné ho odemknout a pak se standardně vymění baterie uvnitř trezoru (typicky v battery boxu na vnitřní straně dveří). Pokud by se jednalo o elektronický zámek, který nemá ani battery box ani nouzové kontakty - pak doporučuji zvážit zámek s redundantním klíčovým zámkem, který elektronický zámek vyřadí z provozu. Tady si dejte jen pozor na to, aby třída zámku odpovídala minimálně třídě elektronického zámku (typicky B). Pokud si nekoupíte vyloženě srágoru, tak Vám každý dobrý prodejce poradí co s tím ;)



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#2917 » čtv 3. úno 2022, 19:11

Jak dlouho vydrží v paměti zámku nastavení kódu, pokud dojde baterie? Jen mě to tak napadlo.



charvi
Příspěvky: 82
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2918 » čtv 3. úno 2022, 19:14

U kvalitních zámků nemá stav baterie na kód vliv. Kód je uložen v paměti v zámku.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#2919 » stř 23. bře 2022, 12:56

jen pro info. Dneska jsem ze zajímavosti koukal na stránky ČAS - Česká agentura pro standardizaci a ve sponzorovaném přístupu jsem našel všechny normy, na které se odkazuje nařízení vlády č. 217/2017 Sb.
Tak kdyby to někoho zajímalo a neměl po večer co dělat, může se pustit do čtení :-)



Radomir
Příspěvky: 53

Příspěvek#2920 » stř 6. dub 2022, 18:58

to charvi: jak je cenove to z dopravou do zlina

delajimse i atypy - jak dlouho to trva?



skell
Příspěvky: 1

Příspěvek#2921 » pát 8. dub 2022, 10:47

Zdravím, dejte si pozor na firmu WICO B.G.M a.s., firma je v insolvenčním řízení. Už měsíc čekám na vrácení peněz za nedodoaný trezor.



charvi
Příspěvky: 82
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2922 » pát 8. dub 2022, 11:37

To Radomir: odpovídal jsem soukromou zprávou, ale i pro ostatní platí, že trezor umíme poslat kamkoliv. A atypickou výrobou se zabýváme poměrně dost. Výrobní lhůta je většinou kolem 4-6 týdnů. Většinou však dříve.

Uživatelský avatar
lebi
Příspěvky: 60

Příspěvek#2923 » čtv 21. dub 2022, 06:46

Ahoj,
planuji rozsireni sbirky zbrani a tak budu potrebovat idealne zbranovou skrin. Na internetu jsem nasel pouze jednu, ktera by byla dle mych predstav a to WSA9 kombi od firmy Wico. Bohuzel maji na strankach uvedeno, ze objednavky neprijimaji a na e-mail prozatim take nikdo nezareagoval. 3 dny hledam na internetu nejakou podobnou alternativu, ale nedari se. Nemel by nekdo z mistnich nejaky tip? Dostacujici by mela byt na 3-4 dlouhe, ale hlavne aby mela ty postranni police na ulozeni kratkych a nejakeho toho streliva.



charvi
Příspěvky: 82
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2924 » čtv 21. dub 2022, 06:57

Takovou jsem teď vezl zákazníkovi :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Patton
Příspěvky: 280

Příspěvek#2925 » čtv 21. dub 2022, 07:34

Na kolik přijde i s dovozem? Šumava.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů