převoz nábojů

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#16 » pát 19. srp 2022, 18:36

Boha jeho dost. Problémy kde nejsou. Lock. Dotaz snad napsal nějaký hloupý novinář snažící se debzonsky najít senzaci ne? Autorovi se omlouvám pokud to tak není a absencí dalšího příspěvku předpokládám pochopení situace.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#17 » pát 19. srp 2022, 18:47

Zklidni a dej si na hlavu studený obklad. Ne každý začátečník má letitou praxi a musí vědět jak se to či ono chová v extrémní situaci. Připouštím, že dotaz byl nešikovný a tazatel možná ani nemá zbroják, ale kde jinde se má ptát, i kdyby to byl jen 15 letý kluk, než tady, na střeleckém fóru. Kde mu nebudou odpovídat úplní laici, co budou jen valit bludy. Není to až tak stupidní otázka.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#18 » pát 19. srp 2022, 19:16

"Dnes jsem byl poprvé kupovat náboje" a "ZP mám měsíc" předpokládá, že tomu tak je. Kdyby se zeptal patnáctiletý puboš, asi by tu nikdo neremcal, včetně mě. U držitele ZP předpokládám věk dle zákona a mentální vyspělost odpovídající tomu, že do držení zbraně jde právě mentálně vyspělý člověk, aspoň elementárně přemýšlející o fyzice (a mající jisté základní fyzikální znalosti, na základě kterých je schopen alespoň úsudkem dojít k dalším závěrům) a aspoň elementární schopnost vyhledávat samostatně informace v zájmu objektivity. Na základě toho pak neočekávám pubošskou otázku.



permonikostrava
Příspěvky: 239

Příspěvek#19 » pát 19. srp 2022, 19:17

Stojí to někomu z vás mu odpovídat ? Jak vlastně udělal zbroják ?



Trpaslo
Příspěvky: 69

Příspěvek#20 » pát 19. srp 2022, 20:04

No mě zase přijde lepší že se zeptal. Ano dotaz je to triviální, ale zeptal se, odpověď dostal tak není třeba řešit to jak udělal zbrojak. Popravdě na toto se u zbrojaku nikdo neptá a v testech to taky není.

A pro tazatele...ono je to trochu podobný jak petarda, pokud náboj není uzavřen v komoře tak ta energie se uvolní do všech stran a moc ji není. Neco jako když odpalite malou petardu někde na zemi... běda ale pokud tu perardu vemete do sevřené pěsti.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#21 » pát 19. srp 2022, 20:08

permonikostrava píše:Stojí to někomu z vás mu odpovídat ? Jak vlastně udělal zbroják ?



Asi jako každý. Vyplnil kvíz, podíval se do hlavně ze správného konce a trefil terč. K tomu měl razítko od doktora a žádný flastr. A prostě se celkem správně ptá, jak moc je střelivo citlivé na zacházení. No a my mu tu říkáme, že nijak zvlášť.
Nedělejme z toho drama.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#22 » pát 19. srp 2022, 21:39

BTW do kufru na motorce bych větší množství nábojů nedával. Už jen třeba 250 krabice lugerů něco váží. Tak abys spíš pod tou tíhou neurval celý kufr, až vezmeš nějakou díru. Z toho bych měl já osobně větší strach, než že dostanu do zad pecku náhodně odpálenou střelou.



Redsnake
Příspěvky: 310

Příspěvek#23 » pát 19. srp 2022, 23:26

https://m.youtube.com/watch?v=3SlOXowwC4c

Cca 4:30 - byl bych uplne v klidu

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 588

Příspěvek#24 » sob 20. srp 2022, 01:04

Podívej se na CELÉ video co sem postnul nade mnou Redsnake. Pak snad přestaneš mít debi... teda hloupé dotazy.

Nulová, jednou provždy nulová!

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů